Hellenic Sailing Federation

 

 
     
 
 
 

 

Διαύγεια - ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ (Ε.Ι.Ο.)


>> RSS Διαύγεια RSS - ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ (Ε.Ι.Ο.)

 

ΠαγκόσμιαΝέα

I.S.A.F.

Διεθνής Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    EUROSAF

    Ευρωπαϊκή Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    Τελευταία Αποτελέσματα

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημαν

    Europe
    12 - 14/9/2014
    E.I.O. - ΑΛΚΥΩΝ Ν.Ο.ΡΑΦΗΝΑ

    Αποτελέσματα

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημαν

    RS:X & Techno
    22 - 24/8/2014
    E.I.O.

     

    Ομαδικό Πρωτάθλημαν

    Optimist
    27 - 29/6/2014
    ΙΟΠ

     

    Πανελλήνιο Κύπελλο 11χρονων

    23 - 26/4/2014
    Ιτέαι

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Laser 4.7

    23 - 26/4/2014
    Γαλαξίδι

    Αποτελέσματα

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 420

    12/4 - 17/4/2014
    Ν.Ο. Πάρου

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

    Optimist
    12/4 - 16/4/2014
    Ι.Ο.ΠΟ.Ρ.

     

     

     

     

     

     

    Χορηγός Εθνικής Ομάδας για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Santander 2014 Χορηγός Εθνικής Ομάδας για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Santander 2014

     

     

     

     

    Πειραϊκό Θεραπευτήριο

     

     

     

     

    Νέα & Ανακοινώσεις

     

    ISAF Sailing World Cup Final - Abu Dhabi
    26 - 30 Nov 2014
    Ξεκίνησαν σήμερα με την practice race οι τελικοί του Παγκοσμίου Κυπέλλου της ISAF. Στους αγώνες συμμετέχουν μέχρι 20 σκάφη σε κάθε ολυμπιακή κατηγορία. Το τελικό έπαθλο είναι 200.000 δολάρια που θα μοιραστούν οι 3 πρώτοι από κάθε κατηγορία.
    Από ελληνικής πλευράς συμμετέχουν οι: Μάντης- Καγιαλής(470), Μπεκατώρου- Τριγκώνης (Nacra 17), Βύρων Κοκκαλάνης (RS-x ), Γιάννης Μιτάκης (Finn).
    Οι ιστιοδρομίες ξεκινούν αύριο , 27 Νοεμβρίου, τοπική ώρα 12:00.

    ...Περισσότερα (26/11/2014)

     

    Μετεγγραφές Αθλητών 2014
    Πρακτικό Συνεδριάσεως Επιτροπής Μετεγγραφών 2014

    ...Περισσότερα (18/11/2014)

     

    Συνάντηση με τον Υφυπουργό Αθλητισμού κο Γιάννη Ανδριανό
    είχαν οι Παραολυμπιονίκες του SONAR Βασίλης Χριστοφόρου, Θεόδωρος Αλεξάς και Ανάργυρος Νοτάρογλου, την Τρίτη, 11 Νοεμβρίου.
    κάνε κλικ για μεγένθυνση

    .. Διαβάστε Περισσότερα (12/11/2014)

     

    Μια ιστορική απόφαση για την IFDS και την ιστιοπλοΐα για αθλητές με αναπηρία από το Συνέδριο της ISAF στην Πάλμα
    8 Νοεμβρίου 2014
    Το Συμβούλιο αποφάσισε την πλήρη συγχώνευση της IFDS στην ISAF και τη μετατροπή της σε Επιτροπή της ISAF με την ονομασία Disabled Sailing Committee.
    Η Επιτροπή θα είναι υπεύθυνη για την Ιστιοπλοΐα στους Παραολυμπιακούς αγώνες, συμπεριλαμβανομένων των αγώνων και της επιλογής του εξοπλισμού, τα Παγκόσμια Πρωταθλήματα και τη διοίκηση.
    Εκπρόσωποι της Επιτροπής θα έλθουν σε επαφή με άλλες επιτροπές που θα της προσφέρουν την εξειδικευμένη τεχνογνωσία τους.
    Η συγχώνευση δημιουργεί πλέον ένα ενιαίο διοικητικό όργανο για τα μέλη - Εθνικές Ομοσπονδίες της ISAF και τους αθλητές ώστε να εξυπηρετούνται καλύτερα οι ανάγκες και τα συμφέροντα των ιστιοπλόων ΑΜΕΑ.

    ... Περισσότερα (10/11/2014)

     

    Σχολή Προπονητών Β’ Κατηγορίας Ολυμπιακών Διαδρομών
    Επειδή πρόθεση της ΕΙΟ είναι να ζητήσει από την ΓΓΑ έγκριση για λειτουργία Σχολής Ιστιοπλοΐας Β’ Κατηγορίας Ολυμπιακών Διαδρομών, παρακαλούμε όπως δηλώσετε ενδιαφέρων σύμφωνα με την επισυναπτόμενη αίτηση, έως 30 Νοεμβρίου 2014.
    Από των αριθμό των ενδιαφερομένων θα κριθεί η πραγματοποίηση ή όχι της σχολής.

    ... Αίτηση Ενδιαφέροντος (27/10/2014)

     

    Η σύνθεση του Δ.Σ. του Ναυτικού Ομίλου Ακτής Θερμαϊκού
    όπως προέκυψε από την συνεδρίαση της 29/10/2014
    • Προέδρος: Πριμεράκης Κωνσταντίνος
    • Αντιπρόεδρος: Δαδίδης Χρήστος
    • Γενικός Γραμματέας: Εμμανουήλ Αριστομένης
    • Ταμίας: Τσαμπάζης Γιώργος
    • Γεν. Εφορος Αθλητισμού: Πανταζής Γιώργος
    • Κοσμήτωρ: Γούναρης Νικόλαος
    • Μέλος: Παναγιωτίδης Οδυσσέας
    • Μέλος: Πουλής Κων/νος

    ...(10/11/2014)

     

    «Υιοθετήστε έναν αθλητή στο δρόμο για το Ρίο 2016»
    Μια νέα, πιο αισιόδοξη ημέρα ξημερώνει για τον ελληνικό αθλητισμό μετά τα εκπληκτικά αποτελέσματα που είχε το πρόγραμμα της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής με τίτλο: «Υιοθετήστε έναν αθλητή στο δρόμο για το Ρίο 2016», που εμπνεύστηκε και υλοποίησε ο Πρόεδρος της ΕΟΕ Σπύρος Καπράλος.
    Τα αποτελέσματα του προγράμματος παρουσιάστηκαν σε μια λαμπρή εκδήλωση στο κατάμεστο αμφιθέατρο της ΕΟΕ και συνολικά 28 εταιρείες, τράπεζες και ιδιώτες, θα στηρίξουν έμπρακτα 55 αθλητές και αθλήτριες.
      Μεταξύ αυτών βρίσκονται και 7 αθλητές της ιστιοπλοΐας τους οποίους υιοθέτησαν :
    • Η κα Κατερίνα Παναγοπούλου και η κα Μελίνα Τραυλού το πλήρωμα με σκάφη τύπου Nacra, Σοφία Μπεκατώρου και Κώστα Τριγκώνη.
    • Η ναυτιλιακή εταιρεία StarBulk Carriers Corp το πλήρωμα στην κατηγορία 470 Παναγιώτη Μάντη και Παύλο Καγιαλή.
    • Η εταιρεία GLOBO τον αθλητή Βύρωνα Κοκκαλάνη.
    • Η εταιρία GOLDEN CARGO S.A. το πλήρωμα στην κατηγορία Στάθη Παπαδόπουλο και Παναγιώτη Καμπουρίδη.
    κάνε κλικ για μεγένθυνση κάνε κλικ για μεγένθυνση κάνε κλικ για μεγένθυνση κάνε κλικ για μεγένθυνση

    ... Περισσότερα (5/11/2014)

     

    2014 ISAF Rolex World Sailor of the Year Awards- Pueblo Espanol Πάλμα ντε Μαγιόρκα, Ισπανία
    Την Τρίτη 4/11 το βράδυ, στην 20η επέτειο της απονομής, τα βραβεία κέρδισαν οι εξής:
  • στους άνδρες ο Αυστραλός James Spithill που κατοχύρωσε την υποψηφιότητά του οδηγώντας τη ORACLE TEAM USA σε μία από τις μεγαλύτερες ανατροπές στην ιστορία του αθλητισμού στο America’s Cup.
    Ο 35χρονος Spithill είναι ο τρίτος ιστιοπλόος της Αυστραλίας που κερδίζει το βραβείο μετά τον Mat Belcher (2013) και τον Τομ Σλίνγκσμπι (2010).
  • Στις γυναίκες οι 23χρονες Βραζιλιάνες Martine Grael & Kahena Kunze (49erFX) που κυριάρχησαν στην κλάση τους σε όλη της διάρκεια της αγωνιστικής σεζόν κερδίζοντας και το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στο Σαταντέρ.
  • Είναι η 4η φορά που Βραζιλιάνοι αθλητές κερδίζουν το βραβείο. Δύο φορές το έχει κερδίσει ο Robert Scheidt (2001 & 2004) και μία φορά ο πατέρας της Martine,Torben Grael (2009).
    κάνε κλικ για μεγένθυνση

    ... Περισσότερα (5/11/2014)

     

    3oς στο Παγκόσμιο Optimist ο Παπαδημητρίου
    Μεγάλη επιτυχία στην κατηγορία Optimist, όπου ο αθλητής μας Παπαδημητρίου Δημήτρης του ΝΟΒ, κατέκτησε την 3η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στο San Isidro της Αργεντινής από 20 έως 31 Οκτωβρίου 2014.
    Συμμετείχαν 207 αθλητές και στην 1η θέση ήταν ο Ελβετός Nicolas Rolaz ενώ στη 2η ο Ταϊλανδός Voravong Rachrattanaruk.
    Όσον αφορά τις θέσεις των υπόλοιπων αθλητών μας η Σπανάκη Αριάδνη ήρθε 9η στα κορίτσια και 45η στη γενική, ο Αθανασόπουλος Τέλης 75ος, ο Κεφαλλωνίτης Ιάσων 107ος και ο Καραγιαννίδης Νίκος 112ος.

    ... Περισσότερα (31/10/2014)

     

    9ος στο Παγκόσμιο Νεότητας U17 ο Οικονομίδης
    Στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα RS:X Youth World Windsurfing Championship που διεξήχθη στο Clearwater των ΗΠΑ, από 18 έως 25 Οκτωβρίου, ο Οικονομίδης Κωνσταντίνος του Ναυτικού Ομίλου Κατοίκων Βουλιαγμένης κατέλαβε την 9η θέση στην κατηγορία U17.

    ... Περισσότερα (29/10/2014)

     

    Διευκρίνηση για τα Σωματεία που επιχορηγήθηκαν το 2013 από την ΓΓΑ μέσω της ΕΙΟ
    Τα σωματεία που επιχορηγήθηκαν το 2013 από την Γενική Γραμματεία Αθλητισμού μέσω της ΕΙΟ θα πρέπει να υποβάλλουν στην ΕΙΟ ΑΜΕΣΑ Υπεύθυνη Δήλωση του Ν. 1599 υπογεγραμμένη από τον Πρόεδρο του Σωματείου και θεωρημένη από αρμόδια αρχή στην οποία θα αναφέρεται ότι το σωματείο απασχολεί τον/την κ………….. (ονοματεπώνυμο) ως προπονητή/τρια ο οποίος έχει άδεια ασκήσεως επαγγέλματος προπονητή με αριθμό αδείας…………
    Οι πρωτότυπες δηλώσεις θα πρέπει να σταλούν στη Γραμματεία της ΕΙΟ άμεσα.

    ... (22/10/2014)

     

    Στην κορυφή της Παγκόσμιας κατάταξης RS:X της ISAF ο Βύρων Κοκκαλάνης
    Ο Ολυμπιονίκης και Παγκόσμιος πρωταθλητής ήταν κυρίαρχος στο Qingdao, όπου σφράγισε τη νίκη του μία ημέρα νωρίτερα με αποτέλεσμα 200 επιπλέον βαθμούς.
    Έτσι ανέβηκε από την 8η στην 1η θέση για πρώτη φορά στην καριέρα του.
    Στην κατηγορία 470 οι Μάντης-Καγιαλής μετά το αργυρό στο Qingdao ανέβηκαν μία ακόμα θέση στην Παγκόσμια κατάταξη και είναι πλέον 2οι.

    ... Περισσότερα (21/10/2014)

     

    Χρυσό ο Κοκκαλάνης, αργυρό οι Μάντης-Καγιαλής στο Παγκόσμιο Κύπελλο της ISAF στο Qingdao (12-18 Οκτωβρίου)
    Αυλαία τέλους για τους αγώνες του Παγκοσμίου Κυπέλλου της ISAF στο Qindao της Κίνας. Οι Έλληνες αθλητές προκρίθηκαν για τους τελικούς αγώνες του Παγκοσμίου Κυπέλλου.
    Οι αγώνες αυτοί στην Κίνα συνοδευόταν και από χρηματικό έπαθλο, για τον μεν Κοκαλάνη 18000 ευρώ, για τους δε Μάντη και Καγιαλή 8000 ευρώ. Είναι πλέον βέβαιο ο,τι οι Έλληνες πρωταθλητές μας θα διεκδικήσουν και τα αντίστοιχα μετάλλια στους τελικούς αγώνες.

    ... Αποτελέσματα (19/10/2014)

     

    Υποτροφίες Ιδρύματος Λεβέντη
    Το Ιδρυμα Α.Γ. Λεβέντη (A.G. Leventis Foundation), με στόχους την ενίσχυση της προσπάθειας αθλητών/αθλητριών και την παροχή κινήτρων διάκρισης στον αθλητισμό, προκηρύσσει για δέκατη έκτη συνεχή χρονιά διαγωνισμό, απονέμοντας είκοσι πέντε (25) υποτροφίες Ολυμπιακής Προετοιμασίας για το έτος 2014.

    ... Περισσότερα (15/10/2014)

     

    Δικαιολογητικά Είσπραξης Επιχορηγήσεων

    ... Περισσότερα (15/10/2014)

     

    Audi 2014 Laser Masters World Championships
    3-11 October 2014, Hyeres
    Ο Αντώνης Μπουγιούρης κατέκτησε χθες 11/10 το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Laser Standard Apprentice για ιστιοπλόους ηλικίας 35-44 ετών στο Ιέρ της Γαλλίας, μεταξύ 38 ιστιοπλόων από 18 χώρες.

    ... Περισσότερα (12/10/2014)

     

    ..Παλαιότερες ανακοινώσεις

    ..Τα Διοικητικά Συμβούλια Ομίλων

     

     

    Γενική Συνέλευση

     

    2η Τακτική Γενική Συνέλευση
    των Ομίλων Μελών της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας
    Μετά την απόφαση της Γενικής Συνέλευσης η οριστικοποίηση των προγραμμάτων αγώνων της ΕΙΟ και της ΕΑΘ 2015 καθώς και των προϋπολογισμών 2015.

     

     

    Τα Νέα των Ομίλων

     

     

  • Δελτίο τύπου Ν.Α.Ο.Β.
    Με σύμμαχο τον Αίολο και συμμέτοχους 400 ιστιοπλόους και περισσότερα από 50 Ιστιοπλοϊκά σκάφη ο Αγώνας “Γουρουνόπουλο” έγραψε το 14ο φύλλο αγώνα της ιστορίας του.
  • ... Περισσότερα (5/11/2014)

     

  • Δελτίο τύπου Ι.Ο.Ηρακλείου
    Παρά τις αντίξοες συνθήκες για τους μικρούς αθλητές, πραγματοποιήθηκε το Σάββατο και την Κυριακή 1-2/11/2014 ο προγραμματισμένος ιστιοπλοϊκός αγώνας Τριγώνου με την επωνυμία «ΦΑΝΗΣ ΛΥΡΩΝΗΣ» που διοργάνωσε ο Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Ηρακλείου σε συνεργασία με τον ΔΟΠΑΦΜΑΗ , υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας. Νεαροί αθλητές από όλη την Κρήτη συμμετείχαν στον αγώνα για τις κατηγορίες optimist, Laser 4,7 και Laser RDL.
  • ... Περισσότερα (5/11/2014)

     

  • Δελτίο τύπου Ι.Ο.Πατρών - Διασυλλογικός Ιστιοπλοϊκός Αγώνας "Αγ. Ανδρεάς 2014"
  • ... Περισσότερα (29/10/2014)

     

  • Ανακοίνωση Ναυταθλητικού Ομίλου Γαλαξειδίου
    Διασυλλογικοί αγώνες « Θέμις Λεμπεσόπουλος»
    Το Δ.Σ. του Ναυταθλητικού Ομίλου Γαλαξειδίου στις 28/9/2014 αποφάσισε ομόφωνα να καθιερωθεί η διεξαγωγή διασυλλογικών αγώνων ιστιοπλοΐας που θα γίνονται κάθε χρόνο στο Γαλαξείδι.
    Οι αγώνες θα είναι αφιερωμένοι στον εκλιπόντα επανιδρυτή και επί σειρά ετών πρόεδρο του Ναυτικού Ομίλου Γαλαξειδίου Θεμιστοκλή Λεμπεσόπουλο ως φόρος τιμής για τη συμβολή και το έργο του στο Γαλαξείδι και θα φέρουν το όνομα «Θέμις Λεμπεσόπουλος».
  • ... (15/10/2014)

     

  • Διασυλλογικό Πρωταθλημα Ιστιοσανίδας windsurfing «Στέλιος Γεωργουσόπουλος»
  • ... Περισσότερα (15/10/2014)

     

  • Δελτίο τύπου Ν.Α.Ο.Β. Οκτώβριος 2014
    Με μεγάλη οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία και με συμμετοχή 95 αθλητών από 11 Ομίλους του Σαρωνικού πραγματοποιήθηκε ο διασυλλογικός αγώνας για σκάφη τύπου Optimist που διοργάνωσε ο Ν. Α. Ο. Βούλας στις 4-5/10/14.
  • ... Περισσότερα (10/10/2014)

     

  • Ημερίδα Ιστιοπλοΐας από τον ΛΟΙΑΘ για τους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής της Λέσβου στο λιμάνι της Μυτιλήνης και τις εγκαταστάσεις του Ομίλου
  • ... Περισσότερα (24/09/2014)

     

  • Δελτίο τύπου «ΚΥΠΕΛΟ ΓΑΖΙΟΥ 20-21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2014» J24
  • ... Περισσότερα (24/09/2014)

     

  • Υπόθεση του ΝΟΓΚ η πρώτη τριάδα της Κρήτης στα Optimist!
  • ... Περισσότερα (24/09/2014)

     

  • "AEGEAN REGATTA 2014"
    The Movie
  • ... Περισσότερα (12/09/2014)

     

     

    ..Ολα τα Νέα των Ομίλων

    Ιστιοπλοϊκό Ημερολόγιο Αγώνων

     

    Διασυλλογικoί Νοέμβριος 2014
    1-2 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

    OPTIMIST & LASER 4.7
    N.O. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

  • Προκήρυξη
    (20/10/2014)
  • 1-2 ΚΑΛΑΜΑΚΙΑ 2014

    LASER 4.7/RDL/STD
    NOK

  • Προκήρυξη
    (15/10/2014)
  • 1-2 ΦΑΝΗΣ ΛΥΡΩΝΗΣ

    OPTIMIST - LASER 4.7/RDL
    ΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
    8-9 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ - 2ος ΓΥΡΟΣ

    DRAGON
    ΝΟΕ
    8-9 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ

    Αποτελέσματα
  • Αγόρια-Κορίτσια
  • Παίδες-Κορασίδες
  • ΝΟΒ
    8-9 ΚΥΠΕΛΛΟ ΔΗΜΟΥ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

    Αποτελέσματα
  • Optimist
  • 420
  • Laser 4.7
  • Laser RDL
  • ΝΑΟΚΘ

  • Προκήρυξη
    (27/10/2014)
  • 8-9 ΚΑΛΑΜΑΚΙΑ 2014

    LASER 4.7/RDL/STD
    NOK
    8-9 ΠΕΡΙΠΛΟΥΣ ΑΪ ΝΙΚΟΛΑ

    Αποτελέσματα
  • Optimist
  • Laser 4.7
  • ΝΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

  • Προκήρυξη
    (15/10/2014)
  • 15-16 ΑΓΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2014

    OPTIMIST - LASER 4.7/RDL/STD
    ΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
    14-16 GERRARD BELKIN

    OPTIMIST - LASER 4.7
    Ν.Ο. ΣΥΡΟΥ

  • Προκήρυξη
    (22/10/2014)
  • 15-16 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

    Αποτελέσματα
  • Optimist
  • Optimist 11χρονα
  • Ν.O.K.B.

  • Προκήρυξη
    (17/11/2014)
  • 15-16/11 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

    OPTIMIST/LASER
    ΝΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ
    22-23 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ

    LASER 4.7/RDL
    ΝΑΟΒ

  • Προκήρυξη
    (7/11/2014)
  • 22-23 ΚΥΠΕΛΛΟ ΝΑΟΕΛΛ 2014

    OPTIMIST - LASER 4.7/RDL/STD
    ΝΑΟΕΛ "ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΣ"
    22-23 J24 MATCH RACE 2014 Ι.Ο.Ρ.

  • Προκήρυξη
    (7/11/2014)
  • 29-30 6o ΚΥΠΕΛΛΟ Ε.Ε.ΣΤΑΥΡΟΥ

    OPTIMIST - LASER 4.7/RDL/STD
    ΙΟΚ ΔΗΜΟΥ ΠΑΓΓΑΙΟΥ

  • Προκήρυξη
    (3/11/2014)
  • 29-30 ΚΕΚΡΩΠΙΑ 2014

    OPTIMIST - LASER 4.7
    ΝΟ ΚΕΚΡΩΨ

  • Προκήρυξη
    (15/10/2014)
  •  

    ..Ολες οι προκηρύξεις διασυλλογικών

    ..Ολα τα αποτελέσματα διασυλλογικών

     

    Διεθνείς Νοέμβριος 2014
    1/10-1/6 2014-15 Volvo Ocean Race Overall Barcelona (ESP)
    2/10-5/10 Nordic Championship Tallinn, Pirita Harbour (EST)
    22/10-2/11 IODA Optimist World Championship Buenos Aires (ARG)
    30/10-2/11 29er Cup info@fragliavelariva.it (ITA)
    31/10-5/11 Kona World Championship Islamorada, Florida (USA)
    31/10-2/11 Halloween Cup Torbole Sul Garda (ITA)
    1/11-6/11 Rerate International d' Alger (open) Alger (ALG)
    1/11-2/11 Oakcliff Halloween Invitational Oyster Bay, NY (USA)
    1/11-2/11 Trasimeno Cup Match Race Trasimeno Lake - Passignano Sul Trasimeno (ITA)
    1/11-2/11 GlobalNet Match Race Cup Tunisia 2014 Tunis (TUN)
    3/11-10/11 Roy Yamaguchi Women's Snipe World Championship Cordoba (ARG)
    8/11-9/11 2014 Cocoa Match Race Cocoa, FL (USA)
    8/11-9/11 2014 Cocoa Match Race Cocoa, FL (USA)
    8/11-9/11 2014 Cocoa Match Race Cocoa, FL (USA)
    8/11-9/11 MR Selective Mer Nord CFEspoir MR 14 Le Havre (FRA)
    13/11-16/11 2014 New Zealand Match Racing Championships Waitemata Harbour, Auckland (NZL)
    13/11-14/11 Slovenija Winter Series - Act 1 Izola (SLO)
    14/11-21/11 Asian Beach Games Phulet (THA)
    14/11-16/11 KFC - Pahang Open Regatta Pahang (MAS)
    14/11-16/11 Cup Opatija Opatija (CRO)
    14/11-16/11 ICSA Collegiate Sloop Nationals Oyster Bay, NY (USA)
    14/11-16/11 2K Team Race Hamburger Segel-Club Lake Alster (GER)
    14/11-16/11 RYA National Match Racing Championship Finals QMSC (GBR)
    14/11-22/11 Raja Muda Selangor International Regatta (MAS)
    15/11-15/11 Volvo Ocean Race - Cape Town - In-Port Race Cape Town (RSA)
    15/11-16/11 November Match Race Club Nautico Scarlino (ITA)
    15/11-16/11 Butler Cup Long Beach, CA (USA)
    17/11-23/11 Raja Muda Selangor International Regatta Selangor Darul Ehsan (MAS)
    19/11-19/11 Volvo Ocean Race Leg 2 - Cape Town (RSA) to Abu Dhabi (UAE) Cape Town (RSA)
    19/11-23/11 Harken Youth International Match Racing Championship 2014 The Royal Prince Alfred Yacht Club (AUS)
    20/11-30/11 XXII Central American and Caribbean Sports Games Veracruz (MEX)
    20/11-23/11 Championnat de France Espoirs de Match Brest (FRA)
    21/11-23/11 Cup Opatija Opatija (CRO)
    21/11-23/11 1st Brazilian Open Bic Cup 2014 Ipanema Beach (BRA)
    22/11-30/11 Soling World Championship Punta del Este (URU)
    22/11-22/11 Match Race League 4 Series 1 Changi Sailing Club (SIN)
    22/11-22/11 DMTRA Winter Series Stage 1 Medemblik (NED)
    23/11-23/11 Match Race League 4 Series 2 Changi Sailing Club (SIN)
    24/11-28/11 Musto International Youth MR Championship CYCA (AUS)
    25/11-29/11 Monsoon Cup - Alpari World Match Racing Tour 2014 Kuala Terengganu (MAS)
    25/11-29/11 Monsoon Cup - Alpari World Match Racing Tour 2014 Kuala Terengganu (MAS)
    26/11-30/11 ISAF Sailing World Cup Final Abu Dhabi (UAE)
    28/11-30/11 KFC - Terangganu Monsoon Regatta Kuala Terangganu (MAS)

     

    ..Ολοι οι Διεθνείς Αγώνες 2014