Hellenic Sailing Federation

Ημερολόγιο Διεθνών Αγώνων 2016

 
     
 
 
 

 

ΠαγκόσμιαΝέα

2010 ISAF Annual Conference

4 - 15 Νοεμβρίου 2010 Aθήνα
4 - 15 Nov 2010 - Athens
  • Ενημέρωση - Read more
  •  

    I.S.A.F.

    Διεθνής Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    Τελευταία Αποτελέσματα

    Πρόκριση

    Εθνικής Ομάδας Optimist 2010
    24 Μαρτ - 1 Απρλ 2010,
    Μαρίνα Δέλτα Ε.Ι.Ο.

  • Αποτελέσματα
  •  

    Περιφερειακό ΝΔ ΕΛΛΑΔΑΣ & ΙΟΝΙΟΥ

    Optimist & Laser 4.7
    24 - 27 Μαρτ 2010,
    Α.Ι.Ο. ΡΙΟΥ ΙΑΣΩΝ

  • Optimist
  • Laser
  •  

    2η Πρόκριση σκαφών

    420 & Laser RDL
    19 - 21 Μαρτ 2010,
    Μαρίνα Δέλτα Ε.Ι.Ο.

  • Αποτελέσματα 420
  • Αποτελέσματα RDL
  •  

    Περιφερειακό Θεσσαλονίκης

    Optimist, Laser 4.7
    13 - 14 Μαρτ 2010,
    Ι.Ο. Θεσσαλονίκης

  • Αποτελέσματα Laser 4.7
  • Αποτελέσματα Optimist
  •  

    Alexander The Great 2010

    470, Finn, Laser STD, RDL
    3 - 7 Mαρτ 2010,
    Θεσσαλονίκη

  • Αποτελέσματα 470
  • Αποτελέσματα Finn
  • Αποτελέσματα Laser RDL
  • Αποτελέσματα Laser Standard
  •  

    2η Πρόκριση Εθνικής Ομάδας

    Star, 49er, RS:X
    3 - 7 Mαρτ 2010,
    Ε.Ι.Ο

  • Αποτελέσματα Star
  • Αποτελέσματα 49er
  • Αποτελέσματα RS:X
  •  

    Περιφερειακό Αθηνών

    Optimist, Laser 4.7
    27 - 28 Φεβ 2010,
    Ν.Α.Ο.Β.

  • Αποτελέσματα Laser 4.7
  • Αποτελέσματα Optimist Αγόρια
  • Αποτελέσματα Optimist Κορίτσια
  •  

    Περιφερειακό Κ. ΕΛΛΑΔΟΣ

    Optimist, Laser 4.7
    20 - 21 Φεβ 2010,
    OEANA Βόλου

  • Αποτελέσματα Laser 4.7
  • Αποτελέσματα OptimistL
  •  

    Περιφερειακό ΕΥΒΟΪΚΟΥ

    Laser 4.7
    20 - 21 Φεβ 2010,
    Ν.Α.Ο. Λαυρεωτικής

  • Αποτελέσματα Laser 4.7
  •  

    1η Πρόκριση σκαφών

    420 & Laser RDL
    12 - 15 Φεβ 2010,
    Μαρίνα Δέλτα Ε.Ι.Ο.

  • Αποτελέσματα 420
  • Αποτελέσματα RDL
  •  

    Περιφερειακό Βορ. Ελλάδος

    Optimist, Laser 4.7
    6 - 7 Φεβ 2010,
    N.O. Πόρτο Καρρά

  • Αποτελέσματα Laser 4.7
  • Αποτελέσματα OptimistL
  •  

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Ημερολόγιο Διεθνών αγώνων 2016

     Επιλέξτε έτος για να δείτε προηγούμενους   

     

    Διεθνείς Αγώνες Δεκέμβριος 2016
    26/11-3/12 Melges24 World Championship Miami (USA)
    1/12-4/12 St. Nicholas Race Pula (CRO)
    2/12-4/12 2016 Youth Training Programme Lion Cup Bon Accord Harbor (NZL)
    2/12-4/12 International Christmas Far East 23R Match Race Trieste (ITA)
    3/12-4/12 Boterletter & Hollandsche Meester Lake Kralingen (NED)
    4/12-11/12 Sailing World Cup Final Melbourne (AUS)
    4/12-16/12 International Fireball World Championship Mossel Bay (RSA)
    8/12-11/12 27° Imperia Winter Regatta Imperia (ITA)
    10/12-11/12 Christmas Match Race Brindisi (ITA)
    10/12-10/12 DMTRA Winter Series Stage 2A Medemblik (NED)
    10/12-10/12 DMTRA Winter Series Stage 2B Medemblik (NED)
    12/12-17/12 RS:One World Championships Dubai, (UAE)
    13/12-17/12 The Kingdom Match Race Event 2016 Zallaq (BRN)
    14/12-20/12 46th Youth Sailing World Championship Torbay Sailing Club (NZL)
    17/12-22/12 Christmas Race Palamós Palamos (Girona) (ESP)
    18/12-21/12 Laser Europa Cup - Israel Haifa (ISR)
    20/12-4/12 2K Monaco Monte Carlo (MON)
    26/12-4/1 Cadet World Championship San Fernando, Buenos Aires (ARG)
    28/12-30/12 Mediterraneo International Meeting Sanremo (ITA)
    28/12-31/12 Laser Europa Cup and New Year regatta Hvar Croatia Hvar (CRO)
    Διεθνείς Αγώνες Νοέμβριος 2016
    27/10-2/11 CISM Military World Sailing Games Karachi (PAK)
    28/10-4/11 F18 World Championship Buenos Aires (ARG)
    29/10-4/11 International Marmaris Race Week Marmaris (TUR)
    2/11-8/11 SYWOC - Students Yachting World Cup La Rochelle (FRA)
    4/11-6/11 Brazilian Soling Championship VDS, Porto Alegre (BRA)
    4/11-6/11 2K Venice Venice (ITA)
    5/11-6/11 Butler Cup 2016 Long Beach, CA (USA)
    5/11-6/11 RVYC Matchrace Series 2 Royal Varuna Yacht Club (THA)
    7/11-11/11 International Trapseat Cup Bahia Resort (USA)
    11/11-13/11 Opatija Cup Opatija (CRO)
    15/11-19/11 IKA KiteFoil GoldCup Final / World Champonships (Open) The Pearl (QAT)
    16/11-20/11 Harken Youth International Match Racing Championship 2016 The Royal Prince Alfred Yacht Club (AUS)
    18/11-20/11 RYA National Match Racing Championships Grand Finals Queen Mary SC (GBR)
    18/11-20/11 2016 ICSA Match Race Championship San Diego (USA)
    19/11-20/11 November Match Race Marina di Scarlino (ITA)
    19/11-26/11 RS:X Youth World Windsurfing Championships Limassol (CYP)
    21/11-26/11 Raceboard World Championship Royal Queensland YS, Manly, Brisbane (AUS)
    21/11-25/11 Musto International Youth MR Championship CYCA (AUS)
    26/11-3/12 Melges24 World Championship Miami (USA)
    26/11-27/11 Selective de Zone de Match Race Le Havre (FRA)
    26/11-27/11 Selective Open Match Racing 2017 RR1 Atlantique Pornichet (FRA)
    Διεθνείς Αγώνες Οκτώβριος 2016
    24/9-1/10 J/70 World Championship San Francisco (USA)
    27/9-3/10 Egypt International Regatta Porto Marina (EGY)
    29/9-2/10 Konakovo Match Race (2 Stage) Tver Region, Konakovo (RUS)
    29/9-2/10 Campionato Assoluto Match Race 2016 Salo' Italy (ITA)
    30/9-2/10 Rybnik Match Race, Polish Match Tour 2016 Rybnik Lake (POL)
    30/9-9/10 PWA World Tour - Germany Sylt (GER)
    1/10-3/10 Ten Rater World Championship Limone sul Garda (ITA)
    1/10-1/10 MR 101.2 Long Beach, CA (USA)
    1/10-2/10 Copa Republica Del Paraguay Encarnacion (PAR)
    2/10-2/10 CMRC at CYC Match Racing Series - Part 3 Chicago (USA)
    6/10-9/10 US Match Race Championships Finals San Diego Bay, San Diego, California (USA)
    6/10-9/10 New Zealand Match Racing Championship 2016 Waitemata Harbour (NZL)
    7/10-9/10 International Finn Regatta Malcesine (ITA)
    7/10-9/10 Realman Cup 2016 Vladivostok (RUS)
    7/10-9/10 2K Istanbul Istanbul (TUR)
    7/10-9/10 Laser Europa Cup - Monaco (MON)
    7/10-9/10 Austrian Open - Austrian Tour 4 Achensee (AUT)
    8/10-8/10 MR 101.3 Long Beach, CA (USA)
    8/10-9/10 Vintage Time (Trasimeno) Trasimeno Lake - Passignano Sul Trasimeno (ITA)
    8/10-9/10 Estonian Open Championship 2016 Pirita Harbour, TOP Yacht Club (EST)
    8/10-9/10 Chicago Autumn Invitational 2016 Chicago Yacht Club (USA)
    8/10-9/10 Antibes Cup Feminine Antibes (FRA)
    8/10-9/10 The Ceilidh Cup Sonar Match Racing Championship incorporating SSS Match Racing Championships Rhu, Scotland (GBR)
    9/10-9/10 Gingernut Cup 2016 Pittwater, Sydney (AUS)
    12/10-16/10 Bali International Disabled Sailing Regatta Royal Bali Yacht Club,Serengan Island, Bali (INA)
    13/10-16/10 Laser Europa Cup - Spain Salou (ESP)
    13/10-16/10 JSAF Enoshima Olympic Week Enoshima (JPN)
    14/10-16/10 Trophee Lionell Van Der Houwen Antibes (FRA)
    15/10-16/10 October Match Race Marina di Scarlino (ITA)
    15/10-16/10 NJK Match Race Season End Cup NJK Sailing Center, Helsinki (FIN)
    15/10-16/10 Selective Espoir Manche 2016 Tourville la Riviere (FRA)
    16/10-22/10 Sunfish World Championship Cartagena (COL)
    16/10-16/10 Wayzata Bay Grade 5 #4 Lake Minnetonka, Minnesota (USA)
    19/10-22/10 Kuwait International Regatta Messiah Beach Kuwait (KUW)
    19/10-26/10 PWA World Tour - France (wave) La Torche (FRA)
    20/10-23/10 Australian Youth Match Racing Championship CYCA (AUS)
    21/10-23/10 2K Hamburg Hamburg (GER)
    21/10-23/10 Laser Europa Cup - Portugal Cascais (POR)
    21/10-23/10 OPen New Caledonia MAtch Race (CAL)
    21/10-23/10 Championnat de France Feminin de Match Race 2016 La Rochelle (FRA)
    22/10-30/10 Techno 293 World Championship Torbole (ITA)
    22/10-22/10 GKSS Club Match 4 (2016) Langedrag (SWE)
    23/10-23/10 Maritiem Watersport | TU Delft 'Slag om Delft' Zuidkolk, Delft (NED)
    24/10-29/10 Busan Women Match Race 2016 Dong-baik Island, Haeundae, Busan (KOR)
    25/10-30/10 PWA World Tour - France (Slalom) La Torche (FRA)
    25/10-30/10 PWA World Tour - USA Maui (USA)
    27/10-29/10 29er Eurocup Riva del Garda (ITA)
    27/10-30/10 China Cup International Regatta Shenzhen (CHN)
    28/10-4/11 F18 World Championship Buenos Aires (ARG)
    29/10-29/10 Klubmesterskab Skovshoved Harbor (DEN)
    29/10-30/9 Oakcliff Halloween Invitational Grade 3 Oyster Bay, NY (USA)
    29/10-4/11 International Marmaris Race Week Marmaris (TUR)
    Διεθνείς Αγώνες Σεπτέμβριος 2016
    22/8-3/9 International 14 World Championships Yacht Club Carnac, Carnac (FRA)
    27/8-2/9 Topcat K1 World Championship & K2/K3 International Championships Biograd (CRO)
    28/8-2/9 The X-35 Class World Championship Club Nautico Scarlino (ITA)
    29/8-4/9 SB20 World Championship Cascais (POR)
    30/8-4/9 Korea Cup International Yacht Race Uljin (KOR)
    31/8-3/9 49er & 49erFX Junior World Championship Lake IJsselmeer (NED)
    2/9-9/9 Melges24 European Championships Hyeres, France (FRA)
    2/9-4/9 2K Cala Galera Cala Galera, Argentario (ITA)
    2/9-4/9 Wasa Match 2016 Vasa (FIN)
    3/9-4/9 Selezione Meteor Trasimeno 2016 Trasimeno Lake - Passignano Sul Trasimeno (ITA)
    3/9-4/9 RYA National Match Racing Youth Championships Weymouth & Portland Sailing Academy (GBR)
    3/9-4/9 RYA National Match Racing Championships Qualifier 2 Queen Mary Sailing Club, London (GBR)
    3/9-18/9 Grand Prix Internacional "Luis Alberto Cerrato" Buenos Aires (ARG)
    3/9-3/9 Advanced Squad G5 Event 2 CYCA (AUS)
    3/9-3/9 Advanced Squad G5 Event 2 CYCA (AUS)
    4/9-9/9 PWA World Tour - Denmark Hvide Sande (DEN)
    5/9-6/9 Summer Cup 8 Tallin, Pirita Harbour TOP Yacht Club (EST)
    6/9-6/9 Center Match Race Cup Series 2016 #12 Helsinki (FIN)
    7/9-17/9 2016 Rio Paralympic Games Sailing Competition Rio de Janeiro (BRA)
    9/9-11/9 J70 Eurocup Riva del Garda (ITA)
    9/9-11/9 Laser Europa Cup - Hungary Balatonfured (HUN)
    9/9-11/9 Open Finnish Match Race National Championship Helsinki (FIN)
    9/9-11/9 Grand Final Boom Bap Wear Match Series 2016 Douro Marina, Porto (POR)
    9/9-15/9 Formula Kite World Championships Weifang (CHN)
    10/9-11/9 David Lukins Memorial Regatta 2016 The Royal Prince Alfred Yacht Club (AUS)
    10/9-17/9 Soling World Championship CORK, Kingston (CAN)
    10/9-11/9 Campionato Nazionale Match Race Classe Meteor Trasimeno Lake - Passignano Sul Trasimeno (ITA)
    10/9-10/9 Oakcliff September 10 Grade 5 Oyster Bay, NY (USA)
    10/9-11/9 RYA National Match Racing Womens Championships Weymouth & Portland Sailing Academy (GBR)
    10/9-11/9 2 Colico Match Race Colico (LC) (ITA)
    10/9-11/9 Marinassess Women's Match Racing Regatta 2016 (2) CYCA (AUS)
    11/9-18/9 Rolex Swan Cup Porto Cervo (ITA)
    13/9-13/9 Center Match Race Cup Series 2016 #13 Helsinki (FIN)
    14/9-17/9 20th Anniversary 29er & 49er Regatta Torbole (ITA)
    15/9-18/9 DBS Marina Bay Cup 2016 Marina Bay (SIN)
    16/9-23/9 J/24 World Championship Wakayama Sailing Center (JPN)
    16/9-24/9 Nacra 17 European Championship Greece, Thessalonike (GRE)
    16/9-18/9 Laser Europa Cup - Austria Attersee (AUT)
    16/9-18/9 2K Szczecin Szczecin (POL)
    16/9-18/9 Sail Mooloolaba & Queensland Match Racing Championship Mooloolaba, Queensland (AUS)
    16/9-18/9 2016 Delta Lloyd Open Dutch Match Racing Championship Medemblik (NED)
    17/9-17/9 KDY Match Cup - Final Skovshoved Harbor (DEN)
    17/9-18/9 US Blind National Championships, Fleet Racing Sail Newport (USA)
    17/9-18/9 GKSS Autumn Cup/Swedish Championship in MR Open Langedrag (SWE)
    19/9-25/9 Sailing World Cup Qingdao Qingdao (CHN)
    19/9-20/9 Summer Cup 9 Tallin, Pirita Harbour TOP Yacht Club (EST)
    19/9-25/9 PWA World Tour - Denmark Klitmoller (DEN)
    20/9-25/9 Snipe European Championship Santiago de la Ribera (ESP)
    20/9-20/9 Center Match Race Cup Series 2016 #14 Helsinki (FIN)
    21/9-25/9 2016 Women's Match Racing World Championship Sheboygan (USA)
    21/9-25/9 2016 Blind Match Racing World Championship Sheboygan (USA)
    23/9-30/9 Marblehead World Championship Limone del Garda (ITA)
    23/9-25/8 Heizkoerper September Match Race Ploener See (GER)
    23/9-25/9 Laser Europa Cup - Lithuania Kaunas (LTU)
    23/9-25/9 XIII Alma Mater Sailing Cup 2016 Marina de Ravenna (RA) (ITA)
    23/9-25/9 Zemun Cup Zemun (SRB)
    23/9-25/9 Australian Women's Match Racing Championships 2016 Sandy Bay, Tasmania (AUS)
    24/9-1/10 J/70 World Championship San Francisco (USA)
    24/9-24/9 MR 101.1 Long Beach, CA (USA)
    24/9-25/9 Sail in Progress Match Race 9 Anzio (ITA)
    24/9-24/9 GKSS Club Match 3 (2016) Langedrag (SWE)
    24/9-25/9 2016 Youth Training Programme #1 Waitemata Harbour (NZL)
    24/9-25/9 Woodstock Victorian Open, Women & Youth Match Racing State Championships 2016 Sandringham Yacht Club (AUS)
    24/9-25/9 Finnish Women's Match Race National Championship Helsinki (FIN)
    24/9-25/9 Swedish Youth Nationals Kullavik (SWE)
    24/9-24/9 Advanced Squad G5 Event 3 CYCA (AUS)
    27/9-3/10 Egypt International Regatta Porto Marina (EGY)
    27/9-27/9 Center Match Race Cup Series 2016 #15 Helsinki (FIN)
    29/9-2/10 Konakovo Match Race (2 Stage) Tver Region, Konakovo (RUS)
    29/9-2/10 Campionato Assoluto Match Race 2016 Salo' Italy (ITA)
    30/9-2/10 Rybnik Match Race, Polish Match Tour 2016 Rybnik Lake (POL)
    30/9-9/10 PWA World Tour - Germany Sylt (GER)
    Διεθνείς Αγώνες Αύγουστος 2016
    29/7-6/8 420 Junior European Championships Lake Balaton (HUN)
    29/7-6/8 470 Junior European Championships Lake Balaton (HUN)
    30/7-5/8 RS Tera World Championships Club de Vela Santoña (ESP)
    30/7-5/8 Dart 18 World Championships Medemblik (NED)
    30/7-6/8 Fireball European Championship Brenzone (ITA)
    30/7-6/8 Mapfre - Copa del Rey Palma de Mallorca (ESP)
    1/8-4/8 J/111 World Championship (USA)
    1/8-6/8 470 Masters Cup Bracciano (ITA)
    3/8-7/8 YachtingRus Cup | Jazz & Sail Kalingrad (RUS)
    3/8-6/8 Internationaux de France de Match Racing 2016. Manu Minard Trophy. Championnat de France ELITE Open de MR Pornichet (FRA)
    5/8-21/8 Rio 2016 Olympic Games Sailing Competition Rio de Janeiro (BRA)
    5/8-7/8 Swedish Youth Nationals Lysekil (SWE)
    6/8-13/8 Aberdeen Asset Management Cowes Week Cowes (GBR)
    6/8-11/8 H-boat World Championship Helsinki (FIN)
    6/8-7/8 Club Marine NSW Youth MR Championship CYCA (AUS)
    6/8-7/8 Oakcliff August Grade 3 Oyster Bay, NY (USA)
    8/8-11/8 Russian Youth Match Race Championship - Sails of White Nights - The National Congress Palace Cup 2016 St Petersburg (RUS)
    8/8-13/8 Lysekil Women's Match 2016 Lysekil (SWE)
    8/8-9/8 Summer Cup 6 Tallin, Pirita Harbour TOP Yacht Club (EST)
    8/8-13/8 IKA KiteFoil GoldCup Burc Beach (TUR)
    9/8-9/8 Center Match Race Cup Series 2016 #8 Helsinki (FIN)
    10/8-14/8 European Championship Christiansminde, Svendborg (DEN)
    11/8-14/8 Oakcliff International 2016 Oyster Bay, NY, (USA)
    12/8-14/8 Riga Match Cup "Latvian Championship" 2016 Riga, Balasta Dambis 11 (LAT)
    13/8-15/8 2K Swinoujscie Swinoujscie (POL)
    13/8-13/8 Advanced Squad G5 Event 1 CYCA (AUS)
    14/8-18/8 Cork International Regatta Kingston (CAN)
    14/8-18/8 29er North American Championship Kingston (CAN)
    15/8-22/8 International University Sailing Cup 2016 Moscow (RUS)
    16/8-16/8 Center Match Race Cup Series 2016 #9 Helsinki (FIN)
    17/8-20/8 Russian Open Match Race Championship - Ekaterinburg Cup 2016 Ekaterinburg, Gubernskiy Yacht Club, Komatek (RUS)
    19/8-24/8 Cork OCR (Olympic Classes Regatta) Kingston (CAN)
    19/8-21/8 Laser Europa Cup - Serbia Donji Milanovac (SRB)
    19/8-21/8 Swinoujscie Match Race, Polish Match Tour 2016 Swinoujscie - Pomorska Bay, Swina River (POL)
    19/8-21/8 Chicago Grand Slam 2016 Chicago Yacht Club (USA)
    20/8-27/8 Platu 25 World Championship Brunnen, Lake Lucerne (SUI)
    20/8-21/8 Blekholmen Match Race Cup Helsinki (FIN)
    22/8-3/9 International 14 World Championships Yacht Club Carnac, Carnac (FRA)
    22/8-26/8 5.5m World Championship Royal Danish Yacht Club (DEN)
    22/8-23/8 Summer Cup 7 Tallin, Pirita Harbour TOP Yacht Club (EST)
    23/8-28/8 IODA European Team Race Championship Ledro (ITA)
    23/8-29/8 VIII Traditional Regatta "OPEN RUSSIAN 2016" Moscow (RUS)
    23/8-23/8 Center Match Race Cup Series 2016 #10 Helsinki (FIN)
    24/8-28/8 Melges 20 World Championship TBD (ITA)
    24/8-29/8 International KYIV Sailing Regatta Kyiv (UKR)
    25/8-28/8 The International Match Race for the Detroit Cup Detroit, Michigan (USA)
    26/8-28/8 Match Race 'WHO IS WHO' on prizes SAILING ACADEMY Moscowskaya oblast, Boltino, Oreshka Club (RUS)
    26/8-28/8 Djerdap Cup Donji Milanovac (SRB)
    26/8-28/8 Baltic Match Race 2016 Tallin, Parita Harbour (EST)
    27/8-2/9 Topcat K1 World Championship & K2/K3 International Championships Biograd (CRO)
    27/8-28/8 Heizkoerper August Match Race Ploener See (GER)
    27/8-27/8 KDY Match Cup #6 Skovshoved Harbor (DEN)
    27/8-27/8 Oakcliff August 27 Grade 5 Oyster Bay, NY (USA)
    27/8-28/8 NJK & HSS SM40 G4 2016 Skifferholmen, Helsinki (FIN)
    28/8-2/9 The X-35 Class World Championship Club Nautico Scarlino (ITA)
    29/8-4/9 SB20 World Championship Cascais (POR)
    30/8-4/9 Korea Cup International Yacht Race Uljin (KOR)
    30/8-30/8 Center Match Race Cup Series 2016 #11 Helsinki (FIN)
    31/8-3/9 49er & 49erFX Junior World Championship Lake IJsselmeer (NED)
    Διεθνείς Αγώνες Ιούλιος 2016
    21/6-4/7 Optimist World Sailing Championship Vilamoura (POR)
    25/6-1/7 International One Metre European Championship Vittoria (ESP)
    25/6-2/7 J/80 World Championship CLUB NAUTICO BEVELLE (ESP)
    25/6-2/7 Captain John Piper Match Racing Regatta CYCA (AUS)
    28/6-3/7 5th Ministry of Oceans and Fisheries Cup Boryeong Sailing Club (KOR)
    29/6-4/7 29er European Championship Tonsberg (NOR)
    30/6-3/7 O.M. International Ledro M.R Ledro (ITA)
    30/6-3/7 Trofeo S.M. La Reina Valencia (ITA)
    2/7-5/7 Laser Europa Cup - Germany Warnemunde (GER)
    2/7-2/7 KDY Match Cup #5 Skovshoved Harbor (DEN)
    2/7-3/7 Summer Wind Trasimeno 2016 Trasimeno Lake - Passignano Sul Trasimeno (ITA)
    2/7-2/7 Oakcliff July 2 Grade 5 Oyster Bay, NY (USA)
    3/7-9/7 PWA World Tour - Gran Canaria Pozo Izquierdo (ESP)
    4/7-10/7 Byte CII World Championship Royal Varuna Yacht Club (THA)
    4/7-8/7 Swan 45 World Championship Cowes Yacht Haven (GBR)
    4/7-5/7 IKA KiteFoil Italian Open Garda (ITA)
    5/7-13/7 F18 European Championship Brest (FRA)
    6/7-10/7 Foiling Week Malcesine (ITA)
    6/7-7/7 XII edition Trani - Dubrovnik Trani (ITA)
    7/7-13/7 Europe Class World Championship Torbole (ITA)
    7/7-10/7 Melges32 European Championship Riva del Garda (ITA)
    7/7-10/7 EUROSAF Youth Match Race Championship 2016 Ledro (ITA)
    7/7-10/7 Polish Open Match Racing Championship Gdynia (POL)
    8/7-10/7 2K Gaeta Gaeta (ITA)
    8/7-10/7 Laser Europa Cup - Poland Dziwnow (POL)
    9/7-9/7 Sail in Progress Match Race 7 Anzio (ITA)
    9/7-10/7 York Cup Toronto Harbour (CAN)
    10/7-10/7 Sail in Progress Match Race 8 Anzio (ITA)
    10/7-10/7 YRALIS Taylor Trophy Larchmont YC (USA)
    11/7-15/7 Tempest World Championship Isle of Wight (GBR)
    11/7-14/7 49er & 49erFX South American Championship Rio De Janerio (BRA)
    12/7-12/7 Oakcliff July 12 Grade 5 Oyster Bay, NY (USA)
    12/7-17/7 IKA KiteFoil Gold Cup Gizzeria (ITA)
    15/7-23/7 International 420 Class World Championships Marina degli Aregai, Sanremo (ITA)
    15/7-22/7 Yngling Open World Championship UYC, Wolfgangsee (AUT)
    15/7-23/7 IODA European Championship Crotone (ITA)
    16/7-17/7 Campeonato Argentino de Match Race Buenos Aires (ARG)
    17/7-23/7 XX Moscow International Traditional Sailing Regatta Moscow (RUS)
    19/7-23/7 O'pen Bic World Championship Quiberon (FRA)
    19/7-23/7 International Regatta - SNIM Royal Yacht Club de M'diq (MAR)
    19/7-23/7 Governor's Cup 2016 Pacific Ocean (adjacent to Newport Harbour) (USA)
    20/7-24/7 Seven Feet Cup 2016 Seven Feet Yacht Club, Vladivostok (RUS)
    21/7-24/7 Sunfish European Championship Marina di Grosseto (ITA)
    22/7-29/7 RS Feva World Championship Santander (ESP)
    22/7-29/7 OK Dinghy World Championships Quiberon (FRA)
    22/7-30/7 Splash World Championship Travemuende Week. (GER)
    23/7-30/7 Vaurien World Championship Viana do Castelo (POR)
    23/7-27/7 Lightning Youth World Championship Salinas Yacht Club (ECU)
    23/7-29/7 Alcatel One Touch Malcesine (ITA)
    23/7-31/7 Nizhniy-Novgorod region Governor Cup Nizhniy (RUS)
    23/7-24/7 Bregenz Grand Prix - Austrian Tour 3 Bregenz (AUT)
    23/7-24/7 Oakcliff July Grade 4 Clinegatta Oyster Bay, NY (USA)
    24/7-29/7 International Topper Class World Championship Ballyholme Yacht Club (GBR)
    25/7-30/7 29er World Championship Medemblik (NED)
    25/7-29/7 RS500 World Championships Travemunder (GER)
    25/7-29/7 RS100 World Championships Travemunder (GER)
    25/7-26/7 Summer Cup 5 Tallin, Pirita Harbour TOP Yacht Club (EST)
    26/7-31/7 International Regatta - Festival Nautique de Rabat Rabat (MAR)
    28/7-30/7 33° Alpenpokal International H Boat Regatta Malcesine (ITA)
    29/7-6/8 420 Junior European Championships Lake Balaton (HUN)
    29/7-6/8 470 Junior European Championships Lake Balaton (HUN)
    29/7-31/7 Sailing Academy Cup Moscowskaya oblast, Boltino, Oreshka Club (RUS)
    30/7-5/8 RS Tera World Championships Club de Vela Santoña (ESP)
    30/7-5/8 Dart 18 World Championships Medemblik (NED)
    30/7-6/8 Fireball European Championship Brenzone (ITA)
    30/7-6/8 Mapfre - Copa del Rey Palma de Mallorca (ESP)
    Διεθνείς Αγώνες Ιούνιος 2016
    1/6-5/6 Formula Kite World Championships The Pearl (QAT)
    2/6-5/6 Russian Youth Match Race Championship 2016 St Petersburg (RUS)
    3/6-11/6 ACO Musto Performance Skiff World Championship Yacht Club de Carnac (FRA)
    3/6-9/6 Hansa World International Championship Medemblik (NED)
    3/6-5/6 Seven Feet Cup 2016 - Qualifier Seven Feet Yacht Club, Vladivostok (RUS)
    3/6-5/6 470 Italian National Regatta Circolo Velico Ravennate (ITA)
    3/6-5/6 Laser Europa Cup - Norway Moss (NOR)
    4/6-5/6 Hannibal Cup Trasimeno Lake - Passignano Sul Trasimeno (ITA)
    4/6-4/6 Jr Match Race Invitational Long Beach, CA (USA)
    6/6-12/6 Sailing World Cup Weymouth & Portland Weymouth & Portland (GBR)
    6/6-11/6 IFCA Slalom World Championship Bol, Brac Island, Dalmatia (CRO)
    8/6-12/6 Sails of White Nights - The National Congress Palace Cup 2016 St Petersburg (RUS)
    10/6-12/6 Laser Europa Cup - Finland Helsinki (FIN)
    11/6-19/6 Micro Class World Championship Pskov (RUS)
    11/6-12/6 Great Lakes International Match Race Lake Ontario/Mouth of the Genesee River (USA)
    11/6-12/6 US Match Race Championship Qualifiers - San Diego San Diego Bay, San Diego (USA)
    11/6-19/6 Micro class World Championship-XIII Pskovskaya Sailing Regatta Pskov (RUS)
    14/6-18/6 2016 World Sailing Youth Match Racing World Championship Noumea (CAL)
    15/6-19/6 Royal Southern Match Cup 2016 Hamble (GBR)
    16/6-22/6 XIX International Youth Regatta Moscow (RUS)
    17/6-25/6 Vintage Yachting Games Weymouth (GBR)
    17/6-19/6 Soling British Nationals Rutland Sailing Club, Rutland Water (GBR)
    17/6-19/6 Oreshka Cup Moscowskaya oblast, Boltino, Oreshka Club (RUS)
    18/6-26/6 Kieler Woche Kiel-Schilksee (GER)
    18/6-24/6 A-Catamaran World Championship Medemblik (NED)
    18/6-19/6 Summer Match Cup #4 Skovshoved Harbor (DEN)
    20/6-26/6 470 Junior World Championship Kieler Yacht Club (GER)
    21/6-23/6 B14 World Championship Torbole (ITA)
    21/6-4/7 Optimist World Sailing Championship Vilamoura (POR)
    23/6-26/6 C. Thomas Clagett, Jr. Memorial Clinic & Regatta Sail Newport, Alofsin Pier, Fort Adams State Park, Newport RI (USA)
    24/6-26/6 Laser Europa Cup - Romania Constatntia (ROU)
    25/6-1/7 International One Metre European Championship Vittoria (ESP)
    25/6-29/6 B14 European Championships Circolo Vela Torbole (ITA)
    25/6-2/7 J/80 World Championship CLUB NAUTICO BEVELLE (ESP)
    25/6-27/6 2K Medemblik Medemblik (NED)
    25/6-2/7 Captain John Piper Match Racing Regatta CYCA (AUS)
    29/6-4/7 29er European Championship Tonsberg (NOR)
    30/6-3/7 O.M. International Ledro M.R Ledro (ITA)
    30/6-3/7 Trofeo S.M. La Reina Valencia (ITA)
    Διεθνείς Αγώνες Μάιος 2016
    25/4-1/5 Sailing World Cup Hyeres Hyeres (FRA)
    29/4-1/5 Laser Europa Cup - Netherlands Hoorn (NED)
    30/4-6/5 European Championship Traunsee (AUT)
    30/4-1/5 Opti Sam Test Event Yacht Club Encarnacion (PAR)
    30/4-1/5 Mayor's Cup Long Beach, CA (USA)
    4/5-8/5 Regatta Port Bourgas - Bourgas Sailing Week Bourgas (BUL)
    4/5-7/5 Al Bareh International Regatta (BRN)
    5/5-10/5 Shark 24 World Championship Lake Traunsee (AUT)
    5/5-15/5 Finn Gold Cup Gaeta (ITA)
    6/5-8/5 Palavska Regatta 2016 NOVE MLYNY LAKE – Pavlov (CZE)
    6/5-9/5 Hetman Cup 2016 Kiev (UKR)
    6/5-8/5 South East European Open Optimist Cup Palic Lake (SRB)
    7/5-7/5 Sail in Progress Match Race 5 Anzio (ITA)
    7/5-8/5 Trasimeno Cup 2016 Trasimeno Lake - Passignano Sul Trasimeno (ITA)
    8/5-12/5 Prince Moulay Hassan Second International Optimist Regatta Royal Yacht Club Agadir (MAR)
    8/5-8/5 Sail in Progress Match Race 6 Anzio (ITA)
    9/5-14/5 Garda Trentino Olympic Week Malcesine / Riva del Garda (ITA)
    10/5-18/5 Laser Standard Men's World Championship Nuevo Vallarta (MEX)
    11/5-15/5 RC44 Sotogrande World Champoionship Sotogrande (ESP)
    12/5-15/5 Memorial Sabrina Gurioli 2016 Marina di Ravenna (RA) (ITA)
    12/5-16/5 Match Race Germany Langenargen (GER)
    13/5-16/5 RS Feva European championship Lipno lake (CZE)
    14/5-16/5 Laser Europa Cup - Belgium Nieupoort (BEL)
    16/5-22/5 World Festival on the Beach - European Team Race Championship Mondello - Palermo (ITA)
    19/5-21/5 Komatek Cup 2016 Ekaterinburg, Gubernskiy Yacht Club, Komatek (RUS)
    20/5-29/5 Moth World Championship Hayama (JPN)
    21/5-21/5 KDY Match Cup #3 Skovshoved Harbor (DEN)
    22/5-28/5 2016 Para World Sailing Championships Medemblik (NED)
    24/5-28/5 Delta Lloyd Regatta Medemblik (NED)
    26/5-29/5 2016 Nantes University Sailing Cup - French University Championship APCC (Pornichet) (FRA)
    27/5-29/5 2K Rome Anzio (ITA)
    27/5-29/5 2K Rome Anzio (ITA)
    28/5-28/5 Shelving Systems CYCA (AUS)
    Διεθνείς Αγώνες Απρίλιος 2016
    25/3-2/4 Trofeo SAR Princess Sofia Palma de Majorca (ESP)
    26/3-4/4 GP14 World Championship Barbados Yacht Club (BAR)
    26/3-4/4 GP14 World Championship Barbados 2016 St Michael, Barbados (BAR)
    31/3-3/4 Laser Europa Cup - Switzerland Lugano (SUI)
    1/4-3/4 Ficker Cup 2016 Long Beach (USA)
    2/4-3/4 Armorica Cup - Selective FFSU Rochelaise (FRA)
    2/4-2/4 Widex Match Cup #2 Skovshoved Harbor (DEN)
    2/4-30/4 Spring Match Race Trasimeno 2016 - CANCELLED Trasimeno Lake - Passignano Sul Trasimeno (ITA)
    5/4-12/4 470 European Championship Mallorca - Illes Balears (ESP)
    5/4-10/4 Congressional Cup 2016 Long Beach, California (USA)
    7/4-17/4 Star World Championship Miami (USA)
    8/4-10/4 INTERNATIONAL OPTIMIST SPRING CUP 2016 Opatija (CRO)
    9/4-12/4 Laser Europa Cup - France Hyères (FRA)
    9/4-9/4 DMTRA Winter Series Stage 7B Medemblik (NED)
    9/4-10/4 Royal Southern Match Cup Qualifier 2016 Hamble (GBR)
    11/4-16/4 49er & 49erFX European Championship Barcelona (ESP)
    11/4-16/4 49er & 49er FX European Championship Barcelona (ESP)
    12/4-20/4 Laser Radial World Championship Nuevo Vallarta (MEX)
    14/4-17/4 Split Olympic Sailing Week 2016 Split (CRO)
    15/4-17/4 BICS Match Racing National Championships WPSNA (GBR)
    15/4-17/4 BICS Match Racing National Championships WPSNA (GBR)
    15/4-17/4 BUCS Match Racing Championships WPNSA (GBR)
    15/4-17/4 Marina di Cara del Sole Match Race Gr 3 Licata (AG) (ITA)
    16/4-17/4 2016 New Zealand Women's Match Racing Championship Waitemata Harbour (NZL)
    16/4-16/4 Training Race Skovshoved Harbor (DEN)
    16/4-16/4 Sail in Progress Match Race 3 Anzio (ITA)
    17/4-17/4 Snowball Match Racing Series (6) Westeinderplassen, Aalsmeer (NED)
    17/4-17/4 Sail in Progress Match Race 4 Anzio (ITA)
    20/4-22/4 2016 US Nationals Santa Cruz Yacht Club (USA)
    21/4-24/4 Soling South American Championship VDS, Porto Alegre (BRA)
    22/4-24/4 Konakovo Match Race (1 Stage) Tver Region, Konakovo (RUS)
    22/4-26/4 2K Scarlino Scarlino (ITA)
    23/4-29/4 2016 Contender World Championship Santa Cruz Yacht Club (USA)
    25/4-1/5 Sailing World Cup Hyeres Hyeres (FRA)
    28/4-30/4 Omega Cup Chiemsee (GER)
    29/4-1/5 Laser Europa Cup - Netherlands Hoorn (NED)
    30/4-6/5 European Championship Traunsee (AUT)
    30/4-1/5 Opti Sam Test Event Yacht Club Encarnacion (PAR)
    30/4-1/5 Mayor's Cup Long Beach, CA (USA)
    Διεθνείς Αγώνες Μάρτιος 2016
    1/3-6/3 XI Andalusian Olympic Week Bay of Cadiz Cádiz (ESP)
    2/3-5/3 The GCC Sailing Championship Bahrain Maritime Sports Association (BRN)
    4/3-6/3 2K Athens Athens (GRE)
    5/3-6/3 Sélective de Ligue Atlantique Round Robin N°5 Arcachon (FRA)
    5/3-6/3 2016 RNZYS YTP Lion Cup Waitemata Harbour (NZL)
    10/3-13/3 Open Internacional Vela Olímpica Comunidad Valenciana Valencia (ESP)
    10/3-13/3 PMYC Match Race Porto Montenegro, Tivat (MNE)
    11/3-13/3 Laser Europa Cup - Slovenia Koper (SLO)
    12/3-13/3 March Match Race Marina di Scarlino (ITA)
    12/3-12/3 DMTRA Winter Series Stage 6 Medemblik (NED)
    12/3-13/3 Finale Bassin Atlantique Saint Pierre, Quiberon (FRA)
    12/3-12/3 KDY Match Cup #1 Skovshoved Harbor (DEN)
    12/3-12/3 KDY Match Cup #1 Skovshoved Harbor (DEN)
    12/3-13/3 Marinassess Women's Match Racing Regatta 2016 CYCA (AUS)
    12/3-13/3 Marina di Cara del Sole Match Race Gr 4 Licata (AG) (ITA)
    17/3-20/3 International Italian Dragon Cup Sanremo (ITA)
    18/3-20/3 Spring Match Race 2016 Marina di Ravenna (RA) (ITA)
    19/3-21/3 Europe Meeting Torbole (ITA)
    19/3-20/3 RYA Winter Match Racing Series Weekend 3 WPNSA (GBR)
    19/3-20/3 Ceylou's Cup Match Race Gr3 Lyon Lac Grand Large Decines, Meyzieu (FRA)
    19/3-19/3 Sail in Progress Match Race 1 Anzio (ITA)
    20/3-20/3 Snowball Match Racing Series (5) Westeinderplassen, Aalsmeer (NED)
    20/3-20/3 Sail in Progress Match Race 2 Anzio (ITA)
    22/3-23/3 Matchrace Thailand Nationals Royal Varuna Yacht Club (THA)
    24/3-28/3 Spi Ouest France La Trinité sur Mer (FRA)
    24/3-28/3 Izola Spring Cup Izola (SLO)
    24/3-27/3 Matchrace Thailand Championships Royal Varuna Yacht Club (THA)
    24/3-27/3 Matchrace Thailand Championships Royal Varuna Yacht Club (THA)
    25/3-2/4 Trofeo SAR Princess Sofia Palma de Majorca (ESP)
    25/3-27/3 Optimist Easter Regatta JK Pirat (SLO)
    26/3-4/4 GP14 World Championship Barbados Yacht Club (BAR)
    26/3-4/4 GP14 World Championship Barbados 2016 St Michael, Barbados (BAR)
    31/3-3/4 Laser Europa Cup - Switzerland Lugano (SUI)
    Διεθνείς Αγώνες Φεβρουάριος 2016
    2/2-6/2 Sail the Gulf - Qatar International Regatta Doha (QAT)
    5/2-8/2 Campeonato del Oeste YCM, Potrerillos, Mendoza (ARG)
    6/2-7/2 David Lukins Memorial Regatta 2016 The Royal Prince Alfred Yacht Club (AUS)
    6/2-13/2 51 Semana Internacional del Yachting (ARG)
    6/2-7/2 Selective de Ligue Atlantique Round Robin No 3 La Rochelle (FRA)
    6/2-7/2 MR - Finale de Zone Manche Est Tourville la Riviere (FRA)
    7/2-11/2 Hardy Cup 2016 Royal Sydney Yacht Club (AUS)
    8/2-12/2 Semaine internationale de Cannes Cannes (FRA)
    9/2-14/2 49er & 49erFX World Championship Clearwater, Florida (USA)
    9/2-14/2 Nacra17 World Championship Clearwater (USA)
    10/2-13/2 Portugal International Sailing Olympic Week Portimão (POR)
    10/2-13/2 470 South American Championship Club Nautico san Isidro (ARG)
    13/2-13/2 DMTRA Winter Series Stage 5 Medemblik (NED)
    13/2-13/2 DMTRA Winter Series Stage 5B Medemblik (NED)
    16/2-19/2 Rolex Farr 40 World Championship Sydney (AUS)
    16/2-21/2 Hong Kong Race Week Middle Island, RHKYC (HKG)
    17/2-21/2 CentrePort International Youth Match Racing Champs Wellington Harbour (NZL)
    17/2-20/2 Kuwait Optimist Wek Messiah Beach Kuwait (KUW)
    18/2-21/2 XXVII International Vila de Palamós Optimist Trophy Girona (ESP)
    19/2-21/2 420 and 470 Carnival Race Sanremo (ITA)
    20/2-27/2 RSX World Championship Eilat (ISR)
    20/2-27/2 470 World Championship San Isidro (ARG)
    20/2-21/2 RYA Winter Match Racing Series Weekend 2 WPNSA (GBR)
    20/2-21/2 February Match Race Marina di Scarlino (ITA)
    20/2-21/2 Selective de Ligue Atlantique Round Robin No 4 La Rochelle (FRA)
    21/2-21/2 Snowball Match Racing Series (4) Westeinderplassen, Aalsmeer (NED)
    22/2-27/2 Cannes Dragon Grand Prix Cannes (FRA)
    24/2-28/2 Sail Auckland 2016 Murryas Bay Sailing Club, Auckland (NZL)
    25/2-28/2 2016 Nespresso Youth International Match Racing Championships Auckland (NZL)
    26/2-28/2 February in Antibes Antibes (FRA)
    Διεθνείς Αγώνες Ιανουάριος 2016
    27/12-3/1 45th ISAF Youth Sailing World Championship Langkawi (MAS)
    27/12-3/1 World O'pen Cup Melbourne (AUS)
    3/1-3/6 XI Andalusian Olympic Week Bay of Cadiz Cádiz (ESP)
    3/1-5/1 Trofeo Marcello Campobasso Napoli (ITA)
    5/1-10/1 2.4mR World Championship Hobart (AUS)
    10/1-14/1 42th Brazilian Nationals Laser Standard, Radial and 4.7 Championships Rio de Janeiro (BRA)
    11/1-16/1 14th Royal Langkawi International Regatta Langkawi (MAS)
    12/1-17/1 2016 African 470 Championships Oceana Club (RSA)
    14/1-17/1 Caribbean Laser Midwinter Regatta Cabarete (DOM)
    15/1-16/1 DOSC Regatta (UAE Nationals) (UAE)
    16/1-16/1 MR 101 Grad School A Long Beach, CA (USA)
    17/1-22/1 Australian Finn Championship Adelaide Sailing Club (AUS)
    17/1-17/1 Snowball Match Racing Series (3) Westeinderplassen, Aalsmeer (NED)
    22/1-25/1 New Zealand Laser National Championships Eastbourne, Wellington (NZL)
    23/1-30/1 ISAF Sailing World Cup Miami Miami (USA)
    23/1-24/1 RYA Winter Match Racing Series Weekend 1 WPNSA (GBR)
    23/1-23/1 MR 101 Grad School B Long Beach, CA (USA)
    27/1-29/1 Schweppes 2016 "Little Wheel" Youth Match Racing Regatta South of Perth Yacht Club, Coffee Point, Applecross (AUS)
    30/1-30/1 MR 101 Grad School C Long Beach, CA (USA)

     

     

     

     

     

     

     
     
     
         
     
    /**************************************************************** * Κώδικας για βελάκια * *****************************************************************