Hellenic Sailing Federation

Ημερολόγιο Διεθνών Αγώνων 2010

 
     
 
 
 

 

ΠαγκόσμιαΝέα

I.S.A.F.

Διεθνής Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    EUROSAF

    Ευρωπαϊκή Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    Τελευταία Αποτελέσματα

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 420

    12/4 - 17/4/2014
    Ν.Ο. Πάρου

    Αποτελέσματα

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Optimist

    12/4 - 16/4/2014
    Ι.Ο.ΠΟ.Ρ.

    Αποτελέσματα

     

     

     

     

     

     

     

    Ημερολόγιο Διεθνών αγώνων 2010

     Επιλέξτε έτος για να δείτε προηγούμενους   

     

    Διεθνείς Αγώνες Δεκέμβριος 2010
    1/12-5/12 Carlos Aguilar Match Racing Regatta St Thomas (ISV)
    1/12-5/12 2010 US Disabled Sailing Championship and America’s Disabled/Open Regatta St Petersburg Yacht Club, St Petersburg, Florida (USA)
    2/12-5/12 St Nicholas Race Pula (CRO)
    2/12-4/12 Kuwait International regatta Salmeya (KUW)
    4/12-8/12 Imperia Winter Regatta Imperia (ITA)
    4/12-8/12 Trofeo Ciutat De Palma Palma de Mallorca (ESP)
    4/12-8/12 Trofeo Ciudat de Palma Palme de Mallorca (ESP)
    4/12-5/12 Chritmas Regatta Cascais (POR)
    4/12-8/12 Semana Olimpica Canaria - Trofeo El Corte Ingles Las Palmas de Gran Canaria (ESP)
    4/12-11/12 Phuket Kings Cup Regatta Phuket (THA)
    5/12-11/12 Star Southern Hemisphere Olivos (ARG)
    6/12-9/12 Sail Sydney Woollahra (AUS)
    8/12-16/12 Asian Beach Games Muscat (OMA)
    11/12-12/12 Christmas Match Races Brindis (ITA)
    11/12-12/12 International Christmas Match Race Trieste (ITA)
    12/12-18/12 Sail Melbourne International Regatta Olympic & Invited Classes Melbourne (AUS)
    16/12-23/12 Junior 470 World Championship Doha (QAT)
    17/12-22/12 Palamos Christmas Race Palamos - Girona (ESP)
    17/12-20/12 470 Argentinean National Championships Buenos Aires (ARG)
    18/12-12/12 4 Schweriner Segeltage Matchrace Schwerin (GER)
    18/12-19/12 December Match Race Scarlino (ITA)
    18/12-19/12 Campionato Zonale Match Race Napoli (ITA)
    26/12-1/1 Rolex Sydney Hobart Yacht Race Sydney (AUS)
    27/12-7/1 IODA World Sailing Championship Langkawi (MAS)
    27/12-7/1 IODA World Team Racing Championship Langkawi (MAS)
    27/12-30/12 Star Christmas Race Nice (FRA)
    27/12-4/1 Australian Laser Championships Sydney (AUS)
    27/12-5/1 420 World Championship Buenos Aires (ARG)
    27/12-2/1 Australian 29er Nationals Belmont (AUS)
    28/12-31/12 Laser Europa Cup - Croatia Hvar (CRO)
    28/12-30/12 Hvar Women Match Race Hvar (CRO)
    28/12-30/12 Meeting Internazionale Del Mediterraneo Sanremo (ITA)
    28/12-30/12 Orlando Youth Match Race Florida (USA)
    30/12-5/1 Australian Hobie Class National NSW (AUS)
    31/12-30/3 Barcelona World Race Barcelona (ESP)
    Διεθνείς Αγώνες Νοέμβριος 2010
    29/10-1/11 China Cup International Regatta Shenzhen (CHN)
    30/10-30/11 La Route du Rhum - La Banque Postale St Malo (FRA)
    30/10-2/11 Laser Central-West Brazilian Championship Distrito Federal (BRA)
    30/10-2/11 Laser Sao Paulo Championship Sao Paulo (BRA)
    30/10-1/11 Eurocup 29er Riva del Garda (ITA)
    31/10-4/11 Mumbai International Match Race Mumbai (IND)
    1/11-4/11 Kona World Championship Miami (USA)
    3/11-7/11 Race Week - Bodrum Bodrum (TUR)
    4/11-7/11 Berlin Match Race Lake Wannsee (GER)
    5/11-7/11 Ladies Only Match Race Hamburg (GER)
    6/11-7/11 Lebkuchen Regatta Oberhofen (SUI)
    6/11-7/11 Singapore National Windsurfing Championship Singapore (SIN)
    6/11-7/11 November Match Race Scarlino (ITA)
    6/11-7/11 ADO Series - Grand final (POR)
    6/11-7/11 Gran Premi d'Andorra GrandValira El Masnou (Barcelona ESP) (AND)
    6/11-7/11 Campeonato Argentino de Match Race Femenino Olimpico San Isidro (ARG)
    7/11-14/11 Women Slalom World Championships Icarai (BRA)
    7/11-8/11 Cocoa Match Race Cocoa (USA)
    9/11-9/11 ISAF Rolex World Sailor of the Year Awards 2010 Athens (GRE)
    11/11-14/11 Heineken Regatta Curacao Curacao (AHO)
    11/11-14/11 Championnat de France Espoirs de Match Racing Pornichet (FRA)
    11/11-14/11 Swiss Match Race Championship Lake Biel (SUI)
    12/11-27/11 2010 Asian Games Guangzhou (CHN)
    13/11-15/11 Laser South Brazilian Championship (BRA)
    13/11-28/11 Louis Vuitton Trophy - Dubai Dubai (UAE)
    13/11-15/11 Soling South American Championship Punta del Este (URU)
    13/11-14/11 Ribnitz Match Race Ribnitz, Dammgarten (GER)
    13/11-14/11 M.R. - Trofeo Plastipack Verbania (ITA)
    14/11-17/11 Australian Match Racing Championships Tasmania (AUS)
    14/11-23/11 Cabo Verde PWA World Cup (Wave) Sal (CPV)
    16/11-21/11 IFCA Slalom World Championships Icarai (BRA)
    16/11-21/11 Perth International Regatta Perth (AUS)
    17/11-21/11 New Zealand Match Racing Championships Auckland Harbour (NZL)
    17/11-21/11 Harken International Youth Match Racing Regatta Newport, NSW (AUS)
    18/11-21/11 Australian Women's Match Racing Championships Tasmania (AUS)
    19/11-21/11 Cup Opatija Opatija (CRO)
    19/11-21/11 Melges 24 Atlantic Coast Championship Tampa (USA)
    19/11-11/11 The ICSA Match Race National Championship KIngs Pont (USA)
    20/11-21/11 Autumn Match Races Brindis (ITA)
    20/11-21/11 Alster Match Race Act 19 Hamburg (GER)
    20/11-21/11 Royal Southern Academy Match Cup Hamble (GBR)
    20/11-21/11 Novembre A Sete Sete (FRA)
    21/11-27/11 Snipe South American Championship Algarobbo (CHI)
    22/11-26/11 Musto International Youth Match Racing Championships Sydney (AUS)
    24/11-27/11 Trofeo Match Race Puerto Calero Lanzarote (ESP)
    24/11-27/11 Australia Cup Perth (AUS)
    25/11-28/11 National Match Racing Championship Oeiras (POR)
    26/11-3/12 Campeonato Buquebus (ARG)
    26/11-2/12 Sail Brisbane Brisbane (AUS)
    27/11-28/11 Selective Match Racing St Quay St Quay Portrieux (FRA)
    27/11-28/11 Soling South Brazilian Championship Porto Alegre (BRA)
    27/11-28/11 Soling South Brazilian Championship Porto Alegre (BRA)
    27/11-28/11 Match Race ASBB Automne Bassin de Thau (FRA)
    27/11-28/11 Trofeo Synera De Match Race Barcelona (ESP)
    27/11-28/11 Championnat de Mediterranee Match Racing - Bandol Bandol (FRA)
    27/11-30/11 Zhik Australian 49er Championship NSW (AUS)
    30/11-5/12 Monsoon Cup - World Match Racing Tour Kuala Terengganu (MAS)
    30/11-3/12 Andorra Laser Clinic Roses (Girona-ESP) (AND)
    Διεθνείς Αγώνες Οκτώβριος 2010
    24/9-2/10 International One Metre Class European Championship (IOM) Pierrelatte (FRA)
    24/9-3/10 Colgate World Cup Sylt (Super Grand Slam) Sylt (GER)
    26/9-3/10 Les Voiles de Saint-Tropez - Classic Yachts St Tropez (FRA)
    29/9-3/10 Soling World Masters Championship Starberngsee (GER)
    29/9-3/10 Erich Hirt Preis Starnbergersee (GER)
    29/9-2/10 Quinta do Lorde Madeira Women Cup (Postponed) Madeira (POR)
    29/9-1/10 Australian UNiversity Games - Match Racing Regatta Perth (AUS)
    30/9-3/10 US Team Racing Championship for the George R. Hinman Trophy Seatle (USA)
    30/9-3/10 O M Match Race Grade 3 Pieve di Ledro (ITA)
    1/10-3/10 German Open Berlin (GER)
    1/10-3/10 Deutsche Meisterschaft Match Race Tegernsee (GER)
    1/10-3/10 Melges 24 Swiss Open Lago Maggiore (ITA)
    2/10-3/10 KSSS Olympic Regatta Saltsjobaden (SWE)
    2/10-11/10 Campeonato Argentina O.R.C. (ARG)
    2/10-3/10 United 4 (IV) Kamperland (NED)
    2/10-4/10 Laser Europa Cup - Portugal Matoshinos (POR)
    2/10-4/10 Laser Euro Masters Series - Portugal Matosinhos (POR)
    2/10-3/10 Campeonato Estatal RS 2 Fevergs (BRA)
    2/10-3/10 Ceylou's Cup 1 Le grand Large (FRA)
    2/10-3/10 Melges 24 Lake Geneva Fall Championship Lake Geneva (SUI)
    2/10-3/10 Istanbul Match Race Trophy 3 Istanbul (TUR)
    2/10-3/10 Pete Sheals Memorial Match Race Tortola (IVB)
    3/10-4/10 Match Race Trofeo Regionale Lega Navale Italiana Pisa (ITA)
    3/10-10/10 India International Regatta Chennai (IND)
    4/10-9/10 J/80 World Championship Newport (USA)
    4/10-10/10 Argo Group Gold Cup - World Match Racing Tour Hamilton (BER)
    5/10-10/10 Antibes Cup (FRA)
    6/10-10/10 Caixanova Women's Match Racing (CANCELLED) Vigo (ESP)
    7/10-11/10 Sail Wakayama (Wakayama International Regatta) Wakayama (JPN)
    8/10-10/10 Laser Europa Cup - Spain Vigo (ESP)
    8/10-10/10 International Finn Cup Malcesine (ITA)
    8/10-10/10 Richardson Trophy Chicago (USA)
    9/10-10/10 GKSS Autumn Cup Langedrag (SWE)
    9/10-11/10 Sail Wakayama Youth Wakayama (JPN)
    9/10-10/10 RSA Autumn Matchrace Challenge Rungsted (DEN)
    9/10-10/10 Open Norwegian Match Race Championship Oslo (NOR)
    9/10-10/10 RYA Women's National Match Racing Championship Weymouth & Portland National Sailing Academy (GBR)
    9/10-12/10 Extreme Sailing Series Europe - Almeria Almeria (ESP)
    9/10-10/10 ISA Women's MR Championship Kinsale (IRL)
    9/10-10/10 PUMA Muritz Match Race Waren (GER)
    11/10-16/10 RC44 World Championship Puerto Calero (ESP)
    13/10-16/10 US Championship of Champions Greenwich (USA)
    13/10-14/10 Ribnitz Match Race Ribnitz, Dammgarten (GER)
    14/10-17/10 Melges 24 Slovenian Open Championship (SLO)
    15/10-20/10 National Coastal Optimist Championship Chennai (IND)
    15/10-17/10 Championnat de France Feminin de Match Racing St Quay Portrieux (FRA)
    15/10-17/10 JSAF Enoshima Olympic Week Enoshima (JPN)
    15/10-17/10 BMW Match Race Master Trapani (ITA)
    16/10-17/10 GSYS Match 4 AtSea, Lindingo (SWE)
    16/10-17/10 GKSS Club Championship Langedrag (SWE)
    16/10-17/10 Coupe D'Hiver De Match Racing La Rochelle (FRA)
    16/10-17/10 Bentley Geneve Match Race Qualifying Event (BGMR Q-E) Geneva (SUI)
    16/10-17/10 Octobre A Sete Sete (FRA)
    16/10-17/10 Selective de Bassin Manche Cherbourg (FRA)
    17/10-17/5 Velux 5 Oceans La Rochelle (FRA)
    17/10-18/10 Championnat de Mediterranee Match Racing - Bandol Bandol (FRA)
    20/10-23/10 Rolex Osprey Cup St Petersburg (USA)
    21/10-24/10 Russian Youth Match Race Championship Gelendgik (RUS)
    21/10-24/10 Campionato Italiano Open Match Race Trapani (ITA)
    22/10-24/10 RYA National Match Racing Championship Final Queen Mary's Sailing Club (GBR)
    22/10-24/10 Fall Soling Bowl Annapolis (USA)
    22/10-24/10 Bentley Geneve Match Race (BGMR) Geneva (SUI)
    22/10-24/10 YCG Platu 25 Match Race Faliron Bay (GRE)
    23/10-31/10 RS:X Youth World Championships Limassol (CYP)
    23/10-27/10 Master Espana Match Race Bayona (ESP)
    23/10-29/10 Marmaris International Race Week Marmaris (TUR)
    23/10-31/10 Semana de Buenos Aires Buenos Aires (ARG)
    23/10-31/10 Soling Argentine Championship (BsAs Week) Buenos Aires (ARG)
    23/10-24/10 GSYS October Match Race AtSea, Lidingo (SWE)
    23/10-31/10 Agentine Championship (BsAs Week) Buenos Aires (ARG)
    23/10-29/10 Rolex Middle Sea Race Royal Malta Yacht Club (MLT)
    23/10-24/10 Terra E Mare Match Race Act 5 Toscolano (ITA)
    23/10-26/10 Austrian Open Championship Neusiedl/See (AUT)
    23/10-24/10 Danish Women's Match Racing Championships Skovshoved (DEN)
    23/10-24/10 Danish Women's Match Racing Championships Skovshoved (DEN)
    23/10-24/10 Open Danish Match Racing Championships Skovshoved (DEN)
    23/10-25/10 ISA Open MR Championship Kinsale (IRL)
    23/10-24/10 Selective Championnat de France Espoir Marseille (FRA)
    24/10-24/10 GKSS Sunday Cup Final Langedrag (SWE)
    25/10-28/10 Indian Qualifier - Mumbai International Match Race Mumbai (IND)
    27/10-31/10 Busan Women's International Match Race Haeundae Beach (KOR)
    28/10-31/10 Farr 30 World Championship Hyeres (FRA)
    29/10-31/10 Copa Laser Master Eduardo Mar del Plata (ARG)
    29/10-1/11 China Cup International Regatta Shenzhen (CHN)
    29/10-31/10 Oakcliff Fall Invitational Oyster Bay (USA)
    30/10-30/11 La Route du Rhum - La Banque Postale St Malo (FRA)
    30/10-2/11 Laser Central-West Brazilian Championship Distrito Federal (BRA)
    30/10-2/11 Laser Sao Paulo Championship Sao Paulo (BRA)
    30/10-1/11 Eurocup 29er Riva del Garda (ITA)
    30/10-31/10 National Qualifier Madeira Match Racing Canical (POR)
    30/10-31/10 Istanbul Match Race Trophy 4 Istanbul (TUR)
    30/10-31/10 Istanbul Match Race Trophy 4 Istanbul (TUR)
    31/10-6/11 Formula Experience World Championships Maragoggi (BRA)
    31/10-6/11 Formula Windsurfing Youth World Championship Maragoggi (BRA)
    31/10-6/11 Formula Windsurfing Master's World Championship Maragoggi (BRA)
    31/10-4/11 Mumbai International Match Race Mumbai (IND)
    Διεθνείς Αγώνες Σεπτέμβριος 2010
    23/08-04/09 RORC - Sevenstar Round Britain and Ireland Race Cowes, Isle of Wight (GBR)
    26/08-05/09 RS:X World Championship Kerteminde (DEN)
    27/08-04/09 Finn Gold Cup San Francisco (USA)
    27/08-05/09 World Laser Standard Senior Championship Hayling Island (GBR)
    27/08-05/09 World Laser Standard Junior Championship Hayling Island (GBR)
    28/08-06/09 470 European Championships Istanbul (TUR)
    28/08-04/09 Soling European Championship La Trinite (FRA)
    29/08-05/09 X-35 World Championships Scarlino (ITA)
    29/08-05/09 X-41 European Championships Scarlino (ITA)
    29/08-05/09 Campionato del Mondo Scarlino (ITA)
    29/08-05/09 Campionato Europeo Scarlino (ITA)
    30/08-04/09 Musto Performance Skiff Euro Cup Malcesine (ITA)
    30/08-04/09 Trentino Women's Match Race Lake Ledro (ITA)
    31/08-05/09 St Moritz Match Race - World Match Racing Tour St Moritz (SUI)
    31/08-05/09 Russian Women Match Race Championship Moscow (RUS)
    01/09-05/09 Syros Race Syros (GRE)
    01/09-04/09 X-Yachts Gold Cup Scarlino (ITA)
    02/09-05/09 Lipno Regatta Lake Lipno (CZE)
    02/09-06/09 Australian Youth Match Racing Championships Southport (AUS)
    03/09-05/09 Laser Europa Cup - Hungary Balatonfured (HUN)
    03/09-05/09 Brewin Dolphin Jersey Regatta St Helier (GBR)
    03/09-05/09 Melges 24 Alfa Romeo Cup 4 - Norwegian & Nordic Championship Haugesund (NOR)
    03/09-11/09 Mini Maxi Rolex World Championship Porto Cervo (ITA)
    04/09-12/09 Campeonato Primavera (ARG)
    04/09-12/09 Grand Prix Luis A. Cerrato Buenos Aires (ARG)
    04/09-05/09 United 4 (lll) Workum (NED)
    04/09-07/09 Soling Brazilian Championship Porto Algere (BRA)
    04/09-07/09 Laser North East Brazilian Championship Bahia (BRA)
    04/09-05/09 Laser Euro Masters Series - Belgium Nieuwpoort (BEL)
    04/09-05/09 Coppa Tivano Pare - Valmadrera (ITA)
    04/09-05/09 H-Boat Open Nordic Championship Aarhus (DEN)
    04/09-05/09 Open Norwegian Match Race Championship (CANCELLED) Oslo (NOR)
    04/09-05/09 52. Essener Segelwoche Baldeneysee, Essen (GER)
    04/09-07/09 Italian Match Race Championship Lago Di Ledro Loc (ITA)
    04/09-06/09 RCYC Women's Invitational Match Racing Regatta Toronto (CAN)
    04/09-05/09 MIPC Match Race Cup Izola (SLO)
    04/09-05/09 David Lukins Cup Sydney (AUS)
    04/09-07/09 Campionato Italiano Femminile Match Race- Italian Match Race Championship Ledro (ITA)
    05/09-10/09 5.5 Metre World Championship Lake Garda Torbole (ITA)
    05/09-11/09 Maxi Yacht Rolex Cup Porto Cervo (ITA)
    05/09-05/09 Gorla Trophy Bogliaw (Brescia) (ITA)
    05/09-11/07 ORCi World Championships Flensubrg (GER)
    06/09-10/09 Italiana Cup - Match Race Under 18 Rapallo (ITA)
    06/09-09/09 Campionato Italiano Match Race Under 19 - Rimini Rimini (ITA)
    07/09-07/09 NJK MRC Raced Center GP Grade 5 Series Waters in West Helsinki (FIN)
    08/09-12/09 Star Eastern Hemisphere Championship Hamburg (GER)
    08/09-12/09 Danish Open - World Match Racing Tour Ronne (DEN)
    09/09-12/09 The Buddy Melges Challenge Wisconsin (USA)
    10/09-12/09 Laser Europa Cup - Norway Moss (NOR)
    10/09-18/09 International One Metre Class European Championship (IOM) L'aiguillon sur mer (FRA)
    10/09-13/09 PIRogovo Cup (CANCELLED) Moscow (RUS)
    10/09-12/09 Open Scandinavian Championship Match Racing Vaasa (FIN)
    10/09-12/09 Novoross Cup Novorossiysk (RUS)
    10/09-12/09 Sail for Cancer Match Race Mumbai (IND)
    10/09-12/09 La Fuga Sail Cup Trapani (ITA)
    11/09-19/09 World Laser Masters Championship Hayling Island (GBR)
    11/09-12/09 Centomiglia del Garda Bogliaw (Brescia) (ITA)
    11/09-12/09 Gorla Trophy Bogliaw (Brescia) (ITA)
    11/09-11/09 International Sailing Marathon Marathon (GRE)
    11/09-12/09 Windy City Match Race Chicago (USA)
    11/09-12/09 Winter Match Racing Series 2 Wellington Harbour (NZL)
    11/09-12/09 Campeonato Argentiino Open De Match Race Sant Fe (ARG)
    11/09-12/09 3rd Mecklenburg-Western Pomeranian Championship http://www.ssv-hansa.de/ (GER)
    11/09-12/09 Campionato Nazionale Match Race Meteor Class Trasimeno Lake (ITA)
    13/09-19/09 Rolex Swan 45 World Championship Porto Cervo (ITA)
    13/09-17/09 Mobility Cup 2010 Vancouver, BC (CAN)
    13/09-19/09 Rolex Swan Cup Porto Cervo (ITA)
    15/09-19/09 US Match Racing Championship Detroit (USA)
    15/09-19/09 Melges 32 USA Sailing Series Event NO: 8 Pre-Worlds - Rolex Big Boat Series San Francisco (USA)
    15/09-18/09 2010 Tornado European Championship Lake Garda (ITA)
    16/09-19/09 Schweizermeisterschaft Bielersee (Euro-Cup) Bielersee (SUI)
    17/09-19/09 Delta Lloyd Open Dutch Sailing Championships for Olympic & Paralymic Classes Medemblik (NED)
    17/09-19/09 Campeonato Iberoamericano Match Racing Feminino Santader (ESP)
    17/09-19/09 Garda Cup Riva del Garda (ITA)
    17/09-19/09 Brewin Dolphin Channel Islands Hobie Cat Championships Jersey (GBR)
    17/09-19/09 Czech 470 National Championship Nove Mlyny Lake (CZE)
    17/09-18/09 Soling Lake Champlain Championship Lake Champlain (USA)
    17/09-19/09 Potsdamer Yacht Club Match Race Wannsee (GER)
    18/09-25/09 2.4 Metre World Championship Hoorn (NED)
    18/09-26/09 Grand Prix Luis A. Cerrato Buenos Aires (ARG)
    18/09-21/09 British Contender National Championships Filey (GBR)
    18/09-20/09 Laser Europa Cup - Denmark Aabenraa (DEN)
    18/09-19/09 GSYS Match 3 AtSea, Lidingo (SWE)
    18/09-19/09 September Match Race Grado 4 -Xl Zona Scarlino (ITA)
    18/09-19/09 Ameri'Cast Cup St Cast (FRA)
    18/09-19/09 National Qualifier Norte Matosinhos (POR)
    18/09-19/09 Ploner Segler-Verein Match Race 2 Grosser Ploner See (GER)
    18/09-19/09 RYA National Match Racing Championships Qualifier 2 Cowes, Island of Wight (GBR)
    18/09-19/09 2 Schweriner Segeltage Matchrace Schwerin (GER)
    18/09-19/09 Bedanne's Cup Tourville la Riviere (ITA)
    18/09-19/09 Match Race Thailand Cup 3 Pattaya (THA)
    18/09-19/09 Sportklubbens Pokal Challenge Cup Helsinki (FIN)
    19/09-25/09 Regates Royales - Classic Yachts Cannes (FRA)
    19/09-26/09 Snipe Master World Championship Rio de Janeiro (BRA)
    19/09-19/09 GKSS Sunday Cup 3 Langedrag (SWE)
    20/09-25/09 ISAF Women's Match Racing World Championship Newport, Rhode Island (USA)
    20/09-22/09 International Regatta Sofia - Autumn Sofia (BUL)
    20/09-26/09 Melges 24 North American Championship Rochester (USA)
    21/09-26/09 Vietnam Match Cup - World Match Racing Tour (CANCELLED) Nha Trang (VIE)
    22/09-26/09 Quinta do Lorde Madeira Match Cup (Postponed) Madeira (POR)
    22/09-25/09 Melges 32 USA Sailing Series Event NO: 9 : Melges 32 World Championship San Francisco (USA)
    23/09-25/09 Gulf Trophy Doha (QAT)
    23/09-26/09 Chelyabinsk Cup Match Race Smolino Lake (RUS)
    23/09-26/09 Extreme Sailing Series Europe Trapani (ITA)
    23/09-24/09 Chicago Match Race Autumn Open (A) Chicago (USA)
    23/09-26/09 US Men's Sailing Championship for the Clifford D. Mallory Cup Sheboygan (USA)
    23/09-26/09 US Women's Sailing Championship for the Charles Francis Adams Trophy Sheboygan (USA)
    24/09-26/09 Cork Fall Regatta Kingston (CAN)
    24/09-26/09 Oktoberfest Regatta Lake Ammersee (GER)
    24/09-24/09 NJK MRC Raced Center GP Grade 5 Series Waters in West Helsinki (FIN)
    24/09-29/09 Kite Open Championship Dakhla (MAR)
    25/09-26/09 Raid du duc a'Albe Hyeres (FRA)
    25/09-26/09 Estonian Open Match Race Championship Pirita Harbour (EST)
    25/09-26/09 Herbstregatta Steckborn (Finn Class) Steckborn (SUI)
    25/09-26/09 Campeonato Estatal RS 1 Fevergs (BRA)
    25/09-26/09 Fall Dinghy Championship Victoria (CAN)
    25/09-26/09 Match Racing Denamrk Championship Middlefart Marina (DEN)
    25/09-26/09 Chicago Match Race Autumn Open (B) Chicago (USA)
    25/09-26/09 Spring Soling Championship Buenos Aires (ARG)
    25/09-26/09 Last Storm International Regatta Kaunas Jacktklub (LTU)
    25/09-28/09 New Zealand Youth Match Racing National Champiosnhips Wellington (NZL)
    25/09-26/09 Klinik Bethanien Zurich Match Race Lake of Zurich (SUI)
    25/09-26/09 September Match Race Scarlino (ITA)
    26/09-03/10 Les Voiles de Saint-Tropez - Classic Yachts St Tropez (FRA)
    28/09-04/10 Egypt International Regatta Alexandria (EGY)
    29/09-03/10 Soling World Masters Championship Starberngsee (GER)
    29/09-03/10 Erich Hirt Preis Starnbergersee (GER)
    29/09-02/10 Quinta do Lorde Madeira Women Cup (Postponed) Madeira (POR)
    29/09-01/10 Australian UNiversity Games - Match Racing Regatta Perth (AUS)
    30/09-03/10 US Team Racing Championship for the George R. Hinman Trophy Seatle (USA)
    30/09-03/10 O M Match Race Grade 3 Pieve di Ledro (ITA)
    Διεθνείς Αγώνες Αύγουστος 2010
    23/7-1/8 Travemunder Woche Travemunder (GER)
    23/7-1/8 Tornado World Championship Travemunde (GER)
    23/7-1/8 Tornado Youth World Championship Travemunde (GER)
    24/7-1/8 International One Design Class World Championship Washington DC (USA)
    25/7-5/8 505 World Championship Aarhus (DEN)
    26/7-1/8 Zoom 8 World Championship Lohusalu (EST)
    27/7-6/8 International Flying Dutchman World Championship Constanta (ROU)
    27/7-1/8 RC44 Valencia Cup Valencia (ESP)
    28/7-1/8 Internationaux de France de Match Racing Manu Minard Trophy 2010 Pornichet (FRA)
    28/7-1/8 I. Korotkevich Cup Open Match Race Championship Turgoyak Lake (RUS)
    28/7-1/8 Oakcliff Sailing Center Clinegatta Oyster Bay (USA)
    29/7-1/8 Laser Europa Cup - Belgium Nieuwpoort (BEL)
    29/7-1/8 Formula 18 International Germans Travemunde (GER)
    29/7-1/8 Laser Radial International Germans Travemunde (GER)
    29/7-1/8 RYA Match Race Academy, International Weymouth & Portland (GBR)
    29/7-1/8 Melges 32 USA Sailing Series Event NO: 7 US National Championship Harbor Springs (USA)
    29/7-1/8 US Singlehanded Championship for the George D O'Day Trophy Pensacola (USA)
    30/7-1/8 RS:X International Germans Travemunde (GER)
    30/7-1/8 Melges 24 Estonian & Finnish Open Championship Tallinn (EST)
    30/7-4/8 Rabat International Regatta Rabat (MAR)
    31/7-7/8 Cowes Week Cowes (GBR)
    31/7-7/8 Copa del Rey Audi Mapfre Palma de Mallorca (ESP)
    31/7-7/8 International Northern Aegean Sailing Week Northern Aegean (GRE)
    31/7-7/8 International Ionian Sailing Week Ionian Islands (GRE)
    31/7-4/8 Carthago Dilecta Est Roma-Ventotene (ITA)
    31/7-1/8 Wilmette Race Weekend Lake Michigan (USA)
    31/7-2/8 Bath Bowl Lake Ontario (CAN)
    31/7-1/8 Women's only Match Cup Waters West of Helsinki (FIN)
    31/7-28/8 African Optimist Championship Kilifi (KEN)
    31/7-1/8 Women's Grade 4 Waters West of Helsinki (FIN)
    1/8-7/8 SL16 Open World Championship Crnac (FRA)
    1/8-4/8 US Youth Sailing Championship for the Johnstone, Scott & Perry Trophies San Pedro (USA)
    2/8-12/8 Melges 24 World Championship Tallinn (EST)
    2/8-10/8 International Europe Class Youth European Championship Aarhus (DEN)
    3/8-8/8 X-41 World Championships Arendal (NOR)
    4/8-8/8 Regatta Port Bourgas - Bourgas Sailing Week Port of Bourgas (BUL)
    4/8-8/8 Costarmoricaine Erquy (FRA)
    5/8-14/8 Jeux des Iles de L'Ocean Indien (SEY)
    5/8-7/8 Lago die Garda (Euro-Cup) Malcesine (ITA)
    6/8-7/8 Tunisie Sailing Week / Yasmine Cup Hammamet (TUN)
    6/8-7/8 Tunisie Sailing Week / Yasmine Cup Hammamet (TUN)
    6/8-9/8 North American Challenge Cup Chicago Yacht Club (USA)
    6/8-6/8 NJK MRC Raced Center GP Grade 5 Series Waters in West Helsinki (FIN)
    6/8-8/8 Match Race National Championship Gdynia (POL)
    7/8-14/8 H-Boat World Championship Larvik (NOR)
    7/8-8/8 Denzel Cup Wolfgangsee (AUT)
    7/8-8/8 Danish Youth Match Racing Nationals Under 23 Middlefart Marina (DEN)
    7/8-8/8 Melges 24 Pacific Coast Championship/Columbia Gorge One Desing Regatta Columbia (USA)
    7/8-8/8 York Cup Toronto (CAN)
    7/8-8/8 Club Marine NSW Youth Match Racing Championship Australia (AUS)
    7/8-12/8 Melges 24 World Championship Tallinn (EST)
    7/8-8/8 Hanse Sail Match Race Rostocker Stadthafen (GER)
    9/8-14/8 Skandia Sail For Gold Regatta Weymouth & Portland (GBR)
    11/8-13/8 Melita Cup Hammamet-Malta (TUN)
    12/8-16/8 President's Cup Instanbul Races (Previous International Istanbul Sailing Week) Istanbul (TUR)
    12/8-20/8 470 Junior European Championships La Rochelle (FRA)
    12/8-15/8 Laser US National Championship (USA)
    12/8-27/8 NJK MRC Raced Center GP Grade 4 Series Waters in West Helsinki (FIN)
    13/8-20/8 J/24 World Championship Malmo (SWE)
    13/8-15/8 North American Laser Masters Championship California (USA)
    13/8-15/8 GSYS Baltic Match Race AtSea, Lidingo (SWE)
    13/8-15/8 Chicago Match Cup Lake Michigan (USA)
    13/8-15/8 Laser Euro Masters Series - Sweden Marstrand (SWE)
    13/8-15/8 Soling North American Championship Kingston (CAN)
    13/8-15/8 Sopot Match Race Sopot (POL)
    14/8-26/8 Singapore 2010 Youth Olympic Games Singapore (SIN)
    14/8-15/8 MRX Winter Match Racing Championships - Series Three Auckland Harbour (NZL)
    14/8-21/8 Mirror European Championship Sligo (IRL)
    14/8-22/8 420 Junior European Championships La Rochelle (FRA)
    14/8-15/8 RMC 1 Skovshoved (DEN)
    14/8-21/8 Rolex Commodores’ Cup Cowes, Isle of Wight (GBR)
    14/8-21/8 Rolex Commodores' Cup (RORC) Cowes, Isle of Wight (GBR)
    14/8-19/8 US SAILING Chubb Junior Championship San Diego (USA)
    15/8-23/8 IODA African Championship Kilifi (KEN)
    15/8-20/8 RS500 World Championships Aquavitesse (NED)
    16/8-22/8 Micro Cup - Micro Class World Championship Quiberon (FRA)
    16/8-18/8 Baltic Match Race 2 Pirita Harbour (EST)
    17/8-20/8 29er North American Championship Kingston (CAN)
    18/8-22/8 St Quay Women Match Racing St Quay Portrieux (FRA)
    18/8-22/8 Toyota International Match Race for the Detroit Cup Detroit (USA)
    19/8-28/8 Etchells World Championship Dublin (IRL)
    19/8-22/8 Laser Europa Cup - Austria Wolfgangsee (AUT)
    19/8-21/8 Baltic Match Race 3 Helsinki Harbour (FIN)
    19/8-22/8 Ekaterinburg Cup Ekaterinburg (RUS)
    19/8-21/8 Canadian J24 Championsjhip Novia Scotia (CAN)
    19/8-22/8 Melges 24 Czech National Championship Lake Lipno (CZE)
    19/8-22/8 13th Open International German Championship Segelclub Prien e.V. Chiemsee, Seestraße 127, 83209 Prien am Chiemsee (GER)
    19/8-22/8 18th International German Championship Segelclub Prien e.V. Chiemsee, Seestraße 127, 83209 Prien am Chiemsee (GER)
    20/8-28/8 Tempest World Championship Ljsselmeer (NED)
    20/8-26/8 Star North American Championship California (USA)
    20/8-22/8 Melges 24 Gold Cup/San Francisco Melges Race Week San Francisco (USA)
    20/8-22/8 Polish Match Tour Act 3, Gizycko Match Race Gizycko (POL)
    21/8-25/8 Cork Regatta Kingston (CAN)
    21/8-27/8 Dart 18 World Championship Weymouth & Portland (GBR)
    21/8-22/8 Zipfer Cup Attersee (AUT)
    21/8-22/8 KUZ-Opti Strande by Kiel (GER)
    21/8-27/8 Gul Topper World Championships Malcesine (ITA)
    21/8-22/8 Ploner Meisterschaft Grosser Ploner See (GER)
    21/8-22/8 Moss Ray Marine Match Moss (NOR)
    21/8-28/8 International 8 Metre World Cup Toronto, Lake Ontario, (CAN)
    21/8-21/8 Manhasset Bay Sonar Match Race Manhasset Bay (USA)
    22/8-28/8 Aegean Regatta Aegean (GRE)
    22/8-25/8 International Chojnicki Sailing Week Chojnice (POL)
    22/8-26/8 C. Thomas Clagett, JR. Memorial Regatta Sail Newport, Ft. Adams Park, Newport RI (USA)
    23/8-4/9 RORC - Sevenstar Round Britain and Ireland Race Cowes, Isle of Wight (GBR)
    23/8-27/8 Sonar World Championship Scotland (GBR)
    24/8-29/8 Open Costa Do Estoril Sailing Cascais (POR)
    24/8-29/8 IODA European Championship Team Racing Lake Garda (ITA)
    24/8-29/8 International Kyiv Sailing Regatta Obolon (UKR)
    25/8-29/8 Knickerbocker Cup Manhasset Bay (USA)
    26/8-29/8 Cork Classes Regatta Kingston (CAN)
    26/8-5/9 RS:X World Championship Kerteminde (DEN)
    26/8-29/8 Djerdap Cup Donji Milanovac (SRB)
    26/8-30/8 Hobie 16 World Championships Weihai (CHN)
    27/8-31/8 Master Slalom World Championships Hyeres (FRA)
    27/8-31/8 Junior & Youth Slalom World Championships Hyeres (FRA)
    27/8-4/9 Finn Gold Cup San Francisco (USA)
    27/8-5/9 World Laser Standard Senior Championship Hayling Island (GBR)
    27/8-5/9 World Laser Standard Junior Championship Hayling Island (GBR)
    27/8-29/8 Laser Europa Cup - Poland Puck (POL)
    27/8-29/8 Laser Euro Masters Series - Poland Puck (POL)
    27/8-29/8 Bodrum Match Race Cup 111 Bodrum (TUR)
    27/8-29/8 Polish Match Tour Act 4, Olsztyn Match Race Olsztyn (POL)
    27/8-29/8 Women's Nordic Match Race Championships Skifferholmen (FIN)
    28/8-6/9 470 European Championships Istanbul (TUR)
    28/8-4/9 Soling European Championship La Trinite (FRA)
    28/8-29/7 Niederhornkanne (Finn Class) Thunersee (SUI)
    28/8-29/8 Open Danish Youth & Junior National Championship Aarhus (DEN)
    28/8-29/8 RYA Youth National Match Racing Championships Weymouth & Portland National Sailing Academy (GBR)
    28/8-29/8 Match Race Romanshorn part of SUI Match Race Tour Lake of Konstanz (SUI)
    28/8-29/8 Winter Match Racing Series 1 Wellington Harbour (NZL)
    28/8-29/8 3nd Susanne Woll-schleager Memorial Cup, Hochseeyachtclub Germania, (Restaurant Marlin), Südstrand 101, 26382 Wilhelmshaven (GER)
    29/8-5/9 X-35 World Championships Scarlino (ITA)
    29/8-5/9 X-41 European Championships Scarlino (ITA)
    29/8-5/9 Campionato del Mondo Scarlino (ITA)
    29/8-5/9 Campionato Europeo Scarlino (ITA)
    30/8-4/9 Musto Performance Skiff Euro Cup Malcesine (ITA)
    30/8-4/9 Trentino Women's Match Race Lake Ledro (ITA)
    31/8-5/9 St Moritz Match Race - World Match Racing Tour St Moritz (SUI)
    31/8-5/9 Russian Women Match Race Championship Moscow (RUS)
    Διεθνείς Αγώνες Ιουλ 2010
    11/06-02/07 NJK MRC Raced Center GP Grade 4 Series Waters in West Helsinki (FIN)
    24/06-02/07 RS:X Youth European Windsurfing Championships Sopot (POL)
    25/06-23/07 Tour de France a la Voile Around France (FRA)
    26/06-03/07 A-Class Catamaran World Championship Cessenatico (ITA)
    26/06-03/07 J/22 World Championship Scheveningen (NED)
    26/06-04/07 IODA North American Championship Kingston (CAN)
    26/06-03/07 Cyclades Offshore Race Cyclades Islands (GRE)
    26/06-04/07 Captain John Piper Match Racing Regatta Australia (AUS)
    28/06-03/07 ISAF Offshore Team World Championship - Sardinia Cup Porto Cervo (ITA)
    29/06-05/07 29er European Championship sant Pere Pescador (ESP)
    30/06-03/07 Troia Portugal Women Cup Troia (POR)
    30/06-04/07 Rolex Baltic Week - Robbe & Berking Sterling Cup / 8-Metre European Championships Kiel-Dusternbrook (GER)
    01/07-10/07 49er European Championship Sopot (POL)
    01/07-10/07 RS:X European Windsurfing Continental Championship Sopot (POL)
    01/07-04/07 Blue Ribbon Grand Prix and Festival Balatonfured (HUN)
    01/07-04/07 Hanko Race Week One Design Hanko (NOR)
    01/07-04/07 Copa Yacht Clube Da Bahia De Match Race Salvador (BRA)
    02/07-04/07 Trofeo S M La Reina Valencia (ESP)
    02/07-10/07 IODA European Championship Kamien (POL)
    02/07-04/07 Polish Open MR - Hel High Wind Trophy (CANCELLED) Hel (POL)
    02/07-04/07 Soling North American Championship Bath (CAN)
    03/07-11/07 Warnemunder Woche Warnemunder (GER)
    03/07-10/07 Formula 18 World Championship Brittany (FRA)
    03/07-10/07 X99 World Championship Langenargen (GER)
    03/07-03/07 Boshorus Cup Regatta Istanbul (TUR)
    03/07-06/07 Laser Europa Cup - Germany Warnemunde (GER)
    03/07-11/07 IODA Asian Championship Pattaya (THA)
    03/07-04/07 Sony Ericsson Match Race Cup Pirita Harbour (EST)
    03/07-04/07 Match Race ASBB Ete Bassin de Thau (FRA)
    03/07-07/07 Flanders Regatta Nieuwpoort (BEL)
    03/07-10/07 ORC Sportboat European Championship St Petersburg (RUS)
    05/07-11/07 GKSS Match Cup Sweden - World Match Racing Tour Marstrand (SWE)
    05/07-11/07 Match Cup Sweden Women's Trophy Marstrand (SWE)
    05/07-12/07 FISU World University Match Racing Championship Heraklion (GRE)
    05/07-11/07 Monsoon Regatta Match Racing Inland National Championship Hyderabad (IND)
    06/07-14/07 IFDS Disabled Sailing World Championship Medemblik (NED)
    06/07-11/07 Musto Performance Skiff UK National Championships Hayling Island (GBR)
    06/07-14/07 World Laser Radial Women's Championship Largs (GBR)
    06/07-14/07 World Laser Radial Men's Championship Largs (GBR)
    07/07-10/07 Intervela Riva del Garda (ITA)
    07/07-10/07 Melges 24 German Open/Warnemuende Sailing Week Warnemuende (GER)
    07/07-11/07 Melges 24 Volvo Cup - Lake Garda & Torbole Melges Week Torbole (ITA)
    08/07-17/07 Volvo Youth Sailing ISAF World Championship Istanbul (TUR)
    08/07-10/07 B14 World Championship Carnac (FRA)
    08/07-11/07 Soling Austrian Championship Attersee (AUT)
    08/07-11/07 US Women's Match Racing Championship Wisconsin (USA)
    08/07-10/07 Polish Match Tour Act 1, Szczecin Match Race Szczecin (POL)
    09/07-18/07 Delta Lloyd 470 World Championships 2010 Hague (NED)
    09/07-11/07 Contender Italian National Championships Arco (ITA)
    09/07-11/07 Berlin Women's Match Race Lake Wannsee (GER)
    09/07-10/07 International Chojnicki Sailing Week (Optimist) Chojnice (POL)
    10/07-11/07 Ploner Segler-Verein Match Race 1 Grosser Ploner See (GER)
    11/07-17/07 Laser 4.7 European Championship Hourtin (FRA)
    12/07-16/07 B14 World Championship Carnac (FRA)
    12/07-18/07 Extreme 40 World Championship Portoroz (SLO)
    13/07-13/07 NJK MRC Raced Center GP Grade 5 Series Waters in West Helsinki (FIN)
    14/07-17/07 Yngling Youth European Championships Lelystad (NED)
    14/07-17/07 Kujwasko-Pomorskie Cup Dobrzyn (POL)
    14/07-17/07 Mayor's Cup (Canceleld) Long Beach (USA)
    14/07-17/07 Polish Open MR - Gdynia (CANCELLED) Hel (POL)
    14/07-17/07 Swedish Championship Week Malmo (SWE)
    14/07-17/07 Swedish Championship Week Malmo (SWE)
    15/07-18/07 Seven Feet Cup Vladivostok (RUS)
    15/07-18/07 Laser & Laser Radial Canadian Championships Quebec (CAN)
    15/07-18/07 Turgoyak Cup Match Race Turgoyak Lake (RUS)
    16/07-24/07 Yngling Open World Championships Lelystad (NED)
    16/07-18/07 Finn North American Championship San Francisco (CAN)
    16/07-18/07 Laser Euro Masters Series - Germany Tollensesee (GER)
    16/07-24/07 CISM Military World Games Rio de Janeiro (BRA)
    16/07-18/07 Rostige Kanne Regatta Thun (SUI)
    16/07-18/07 NSS Ekbacken Swedish Open Championships Norrkoping (SWE)
    16/07-18/07 Audi Melges 32 Sailing Series Event NO: 4 Malcesine (ITA)
    16/07-17/07 Chicago Match Race Summer Classic (A) Chicago (USA)
    16/07-18/07 UK Nationals, British Open (Euro-Cup) Carsington (GBR)
    16/07-18/07 Gdynia Sailing Days - Star Polish Open Gdynia (POL)
    16/07-18/07 Tunku Lazamana - NSR International Regatta Port Dickson (MAS)
    17/07-18/07 MRX Winter Match Racing Championships - Series Two Auckland Harbour (NZL)
    17/07-24/07 Laser European Standard Youth Championship Gdynia (POL)
    17/07-18/07 July Match Race Scarlino (ITA)
    17/07-18/07 Vitorio Porta Trophy Lake Iseo (ITA)
    17/07-18/07 US Match Racing Championship Area G, H, H & LSemi-Finals San Francisco (USA)
    17/07-18/07 The Stolze Cup Toronto (CAN)
    17/07-18/07 Summer Match Race Ravenna (ITA)
    18/07-24/07 Platu 25 World Championship Alicante (ESP)
    18/07-25/07 World Laser Radial Youth Championship Largs (GBR)
    18/07-23/07 Rodos Cup Rodos (GRE)
    18/07-25/07 Mediterranean Trophy Corsica (FRA)
    18/07-24/07 Rolex Ilhabela Sailing Week Ilhabela (BRA)
    18/07-19/07 Chicago Match Race Summer Classic(B) Chicago (USA)
    18/07-23/07 US Junior Women's Singlehanded Championship for the Nancy Leiter Clagett Memorial Trophy (USA)
    19/07-22/07 Lightning Class Youth World Championship Salinas (ECU)
    19/07-25/07 Vaurien World Championship Liptovska Mara (SVK)
    19/07-25/07 Vaurien Junior World Championship Liptovska Mara (SVK)
    19/07-23/07 Laser SB3 World Championships Torbole (ITA)
    19/07-23/07 Campionato del Mondo Torbole (ITA)
    21/07-25/07 Governors Cup Newport Beach (USA)
    22/07-31/07 420 Ladies World Championship Haifa (ISR)
    22/07-31/07 420 World Championship Haifa (ISR)
    22/07-31/07 420 Junior World Championship Haifa (ISR)
    22/07-26/07 Open 470 French Nationals Biscarrosse (FRA)
    22/07-28/07 M'Diq International Week Regatta Tetoun M'diq (MAR)
    22/07-25/07 Class 40 World Championship Gijon (ESP)
    22/07-24/07 Polish Match Tour Act 2, Gdynia Match Race Gdynia (POL)
    23/07-01/08 Travemunder Woche Travemunder (GER)
    23/07-31/07 Europe World Championship Arkosund (SWE)
    23/07-01/08 Tornado World Championship Travemunde (GER)
    23/07-01/08 Tornado Youth World Championship Travemunde (GER)
    23/07-26/07 International Turkish Navy Cup Istanbul / Cesme (TUR)
    24/07-30/07 XXI Central American and Caribbean Sports Games Cabo Rojo (PUR)
    24/07-31/07 Raceboard Master's World Championship Martugues (FRA)
    24/07-31/07 Raceboard Youth World Championship Martugues (FRA)
    24/07-31/07 Techno 293 Under 17 Boy's World Championship Martigues (FRA)
    24/07-31/07 Techno 293 Under 15 Boy's World Championship Martigues (FRA)
    24/07-31/07 Techno 293 Under 17 Girl's World Championship Martigues (FRA)
    24/07-31/07 Techno 293 Under 15 Girl's World Championship Martigues (FRA)
    24/07-31/07 International Cadet World Championship Puck (POL)
    24/07-01/08 International One Design Class World Championship Washington DC (USA)
    24/07-31/07 Laser 4.7 European Youth Championship Hourtin (FRA)
    24/07-31/07 RS Feva World Championship Carnac (FRA)
    24/07-31/07 RS Tera World Championship Carnac (FRA)
    24/07-30/07 Contender European Championship La Rochelle (FRA)
    24/07-25/07 Laser Euro Masters Series - Finland Nauvo (FIN)
    24/07-25/07 Trofeo delle Stelle Gaeta (ITA)
    24/07-25/07 Trofeo delle Stelle Gaeta (ITA)
    24/07-25/07 Hobie 16 Spi Women European Championship Travemuender (GER)
    24/07-27/07 Hobie 16 Spi Youth European Championship Travemuender (GER)
    24/07-27/07 Hobie Tiger European Championship Travemuender (GER)
    24/07-25/07 Royal Saint George Yacht Club Invitational International Match Race Dun Laoire (IRL)
    25/07-05/08 505 World Championship Aarhus (DEN)
    25/07-30/07 470 Master's Cup Biscarrosse (FRA)
    25/07-30/07 Flying Junior European Championship (NED)
    26/07-01/08 Zoom 8 World Championship Lohusalu (EST)
    26/07-31/07 Hobie 16 European Championship Travemuender (GER)
    26/07-31/07 Hobie Dragoon European Championship Travemuender (GER)
    27/07-06/08 International Flying Dutchman World Championship Constanta (ROU)
    27/07-31/07 International East Aegean Sailing Week Cesem - Bodrum (TUR)
    27/07-01/08 RC44 Valencia Cup Valencia (ESP)
    27/07-31/07 Laser 2 European Championships Gravedona (ITA)
    28/07-01/08 Internationaux de France de Match Racing Manu Minard Trophy 2010 Pornichet (FRA)
    28/07-01/08 I. Korotkevich Cup Open Match Race Championship Turgoyak Lake (RUS)
    28/07-01/08 Oakcliff Sailing Center Clinegatta Oyster Bay (USA)
    28/07-31/07 Hobie 14 European Championship Travemuender (GER)
    28/07-31/07 X-Yachts Scandinvian Cup Bastad (SWE)
    29/07-01/08 Laser Europa Cup - Belgium Nieuwpoort (BEL)
    29/07-01/08 Formula 18 International Germans Travemunde (GER)
    29/07-01/08 Laser Radial International Germans Travemunde (GER)
    29/07-01/08 RYA Match Race Academy, International Weymouth & Portland (GBR)
    29/07-01/08 Melges 32 USA Sailing Series Event NO: 7 US National Championship Harbor Springs (USA)
    29/07-01/08 US Singlehanded Championship for the George D O'Day Trophy Pensacola (USA)
    30/07-01/08 RS:X International Germans Travemunde (GER)
    30/07-01/08 Melges 24 Estonian & Finnish Open Championship Tallinn (EST)
    30/07-04/08 Rabat International Regatta Rabat (MAR)
    31/07-07/08 Cowes Week Cowes (GBR)
    31/07-07/08 Copa del Rey Audi Mapfre Palma de Mallorca (ESP)
    31/07-07/08 International Northern Aegean Sailing Week Northern Aegean (GRE)
    31/07-07/08 International Ionian Sailing Week Ionian Islands (GRE)
    31/07-04/08 Carthago Dilecta Est Roma-Ventotene (ITA)
    31/07-01/08 Wilmette Race Weekend Lake Michigan (USA)
    31/07-02/08 Bath Bowl Lake Ontario (CAN)
    31/07-01/08 Women's only Match Cup Waters West of Helsinki (FIN)
    31/07-28/08 African Optimist Championship Kilifi (KEN)
    28/08-29/07 Niederhornkanne (Finn Class) Thunersee (SUI)
    Διεθνείς Αγώνες Ιουν 2010
    22/06- 6/6 Louis Vuitton Trophy - La Maddalena, Sardinia La Maddalena (ITA)
    31/6 - 1/6 Centenary Match Racing Salerno (ITA)
    31/6 - 3/6 Qingdao City Club Open Regatta Qingdao (CHN)
    01/06- 5/6 Singapore National 420 Championship Singapore (SIN)
    01/06- 5/6 Singapore National Byte Championship Singapore (SIN)
    01/06- 5/6 Singapore Laser Trophy Singapore (SIN)
    01/06- 1/6 NJK MRC Raced Center GP Grade 5 Series Waters in West Helsinki (FIN)
    02/06- 5/6 Boat US Santa Maria Cup Annapolis (USA)
    02/06- 5/6 Sails of White Nights Qualifier St-Petersburg (RUS)
    03/06- 6/6 Laser South East Brazilian Championship Buzios (BRA)
    03/06- 6/6 Spring Cup in St Quay St Quay Portrieux (FRA)
    04/06-11/06 Laser European Standard & Laser European Laser Radial Women's Championship Tallinn (EST)
    04/06- 6/6 2nd Annual Robie Pierce Regatta Larchmont YC, New York (USA)
    04/06- 6/6 Laser Euro Masters Series - Italy Braciano (ITA)
    04/06- 6/6 Bodrum Match Race Cup 11 Bodrum (TUR)
    04/06- 11/ J/24 European Championship Kamperland (NED)
    04/06- 6/6 Melges 24 Detroit NOOD Regatta Detroit (USA)
    04/06- 5/6 Chicago Match Race Open (A) Chicago (USA)
    04/06- 6/6 Finnish Women's Match Race Championship HSS Skifferholmen (FIN)
    05/06- 6/6 Alster Match Race Act 18 Hamburg (GER)
    05/06- 6/6 Championnat De Ligue Match Racing La Rochelle (FRA)
    05/06- 6/6 Laser @ Laser Radial Atlantic Coast Championship Sayville (USA)
    05/06- 6/6 Aker Brygge Match Oslo (NOR)
    05/06- 6/6 1. Edersee Cup Edersee, Edersee-Bringhausen (GER)
    05/06- 6/6 Trofeo Synera De Match Race Barcelona (ESP)
    05/06- 5/6 Navionics Match Racing Regatta Australia (AUS)
    06/06- 11/6 2010 Combined Access Class World Championships Rutland Sailing Club, Gibbet Lane, Edith Weston, Oakham, Rutland, LE15 8HJ (GBR)
    06/06- 11/6 2010 SKUD18 Championship Rutland Sailing Club, Gibbet Lane, Edith Weston, Oakham, Rutland, LE15 8HJ (GBR)
    06/06- 11/6 Access Liberty World Championship Rutland (GBR)
    06/06- 11/6 Access Liberty Servo World Championship Rutland (GBR)
    06/06- 11/6 Access 303 Single-Person World Championship Rutland (GBR)
    06/06- 11/6 Access 303 Two-Person World Championship Rutland (GBR)
    06/06- 11/6 Access 2.3 Single-Person World Championship Rutland (GBR)
    06/06- 11/6 Access 2.3 Single-Person Servo World Championship Rutland (GBR)
    06/06- 13/6 Star European Championship Viareggio (ITA)
    06/06- 11/6 Tornado Open European Championship Rust (AUT)
    06/06- 7/6 Chicago Match Race Open (B) Chicago (USA)
    08/06- 13/6 Sails of White Nights - The National Congress Palace Cup S-Petersburg (RUS)
    08/06- 12/6 Boat International Superyacht Regatta Porto Cervo (ITA)
    08/06- 13/6 Korea Match Cup - World Match Racing Tour Gyeonggi (KOR)
    08/06- 13/6 RC44 Copenhagen Cup Copenhagen (DEN)
    09/06- 13/6 Open National Championship Frapa Women Match Race Marina Frapa Rogoznica (CRO)
    09/06- 11/6 Brindisi - Corfu International Regatta Brindis (ITA)
    11/06- 13/6 Great Lakes International Challenge Cup Race The IRA G. Ross Great Race fort the James H. Righter Trophy Buffalo (USA)
    11/06- 13/6 Laser Euro Masters Series - Switzerland Neuchatel (SUI)
    11/06- 14/6 Faerder Race Oslo (NOR)
    11/06- 2/7 NJK MRC Raced Center GP Grade 4 Series Waters in West Helsinki (FIN)
    12/06- 19/6 Sunfish World Championship Punta Ala (ITA)
    12/06- 13/6 GSYS Match 2 AtSea, Lidingo (SWE)
    12/06- 13/6 Butler Cup (June) Long Beach (USA)
    12/06- 13/6 Nettuno Match Race Cup Nettuno (ITA)
    12/06- 13/6 ABC South New Jersey (USA)
    12/06- 13/6 Leinster Match Race Open Dun Laoire (IRL)
    12/06- 13/6 Match Race Citta di San Benedetto San Bendetto del Tronto (ITA)
    12/06- 13/6 Trofe Tivano Valmadrera (ITA)
    13/06- 19/6 Giraglia Rolex Cup St Tropez (FRA)
    13/06-13/06 GKSS Sunday Cup 2 Langedrag (SWE)
    15/06- 20/6 X-35 European Championships Medemblik (NED)
    16/06- 20/6 Slovenia Match Race Cup Koper (SLO)
    16/06- 20/6 Advanced Open Invitational at Sheboygan Sheboygan (USA)
    16/06- 19/6 United States Match Racing Championship Area E/K Semi Finals Detroit (USA)
    17/06- 20/6 Coupe D'Ete De Match Racing La Rochelle (FRA)
    18/06- 20/6 Laser Euro Masters Series - Austria Wolfgangsee (AUT)
    18/06- 20/6 Piada Trophy cervia (ITA)
    18/06- 26/6 Newport Bermuda Race Newport (USA)
    18/06- 20/6 Maggiore Cup Verbania (ITA)
    18/06- 20/6 GRADO3 Ravenna (ITA)
    19/06- 27/6 Kieler Woche (Olympic Classes 19 - 23 June) Kiel (GER)
    19/06- 20/6 MRX Winter Match Racing Championships - Series One Auckland Harbour (NZL)
    19/06- 26/6 ORC International Central European Championship Rujeka (CRO)
    19/06- 20/6 Steirische Landesmeisterschaften Grundlsee (AUT)
    19/06- 22/6 Channel Regatta Rodos (GRE)
    19/06- 27/6 Laser Rio de Janeiro Championship - Laser Standard & laser 4.7 Rio de Janeiro (BRA)
    19/06- 20/6 Estonian Open Match Cup Parnu (EST)
    19/06- 27/6 Kieler Woche (International Classes 24 - 27 June) Kiel (GER)
    19/06- 20/6 Jungfrautrophy (Finn Class) Thunersee (SUI)
    19/06- 20/6 McNulty Regatta Lake Michigan (USA)
    19/06- 20/6 Match Race Classe Meteor La Spezia (ITA)
    19/06- 26/6 Kieler Woche (Offshore Classes) Kiel (GER)
    19/06- 20/6 Royal Canadian Yacht Club Match Racing Club Toronto (CAN)
    19/06- 20/6 Fruhlungspreis Ossiachersee (Euro-Cup) Steindorf (AUT)
    20/06- 27/6 IFDS Homerus Blind Sailing Match Racing World Championship Bogliaco, Lake Garda (ITA)
    22/06- 27/6 J/80 European Malcesine (ITA)
    23/06- 26/6 Farr 40 Cup Porto Cervo (ITA)
     
    Διεθνείς Αγώνες Μαι 2010
    01/05- 4/5 Coupe Internationale de Bretagne Douarnenez (FRA)
    01/05- 2/5 Spring Dinghy Championship Victoria (CAN)
    01/05-02/05 ABC North Boston (USA)
    01/05-02/05 The Tides Cup Virginia (USA)
    01/05-02/05 RYA National Match Racing Championships Qualifier 1 Queen Mary's Sailing Club (GBR)
    01/05-09/05 Championnat de la Martinique FRA
    04/05-08/05 XIl International Women Match Race Criterium Calpe (ESP)
    05/05-09/05 Regatta Port Bourgas - Bourgas Sailing Week Port of Bourgas (BUL)
    05/05-09/05 South East European Open Optimist Cup Palic Lake (SRB)
    05/05-08/05 Grand Prix Petit Navire Douarnenez (FRA)
    05/05-08/05 Open European Springtime Regatta Yngling Class Riva del Garda (ITA)
    06/05-07/05 Korea Match Cup Qualifier Gyeonggi (KOR)
    06/05-09/05 Melges 24 Volvo Cup Alghero & Italian Open Championship Alghero (ITA)
    06/05-09/05 Campionato Nazionale Open Match Race Homerus Per Non Vedenti Paola (ITA)
    07/05-09/05 Palavska Regatta Pavlov (CZE)
    07/05-09/05 GKSS Regatta Gothenburg (SWE)
    08/05-16/05 Campeonato Metropolitano Buenos Aires (ARG)
    08/05-16/05 Finn European Championship Split (CRO)
    08/05-09/05 U23 Event Skovshoved (DEN)
    08/05-09/05 National Qualifier Centro Oeiras (POR)
    08/05-09/05 Henri LLoyd Cup Waters West of Helsinki (FIN)
    08/05-09/05 Dublin Match Racing Open Howth (IRL)
    11/05-16/05 Shark World Championship Bodensee (SUI)
    12/05-16/05 Expert Olympic Garda - Eurolymp Riva del Garda (ITA)
    12/05-15/05 Match Race Cup Hard European Championship Lake Constance (AUT)
    13/05-16/05 Laser Euro Masters Series - Netherlands Monnickendam (NED)
    13/05-16/05 Trofeo Marco Rizzotti Venezia (ITA)
    13/05-16/05 XIX Trofeo Marco Rizzotti Venezia (ITA)
    13/05-16/05 La Rochelle Match Race Feminin Grade 2 La Rochelle (FRA)
    13/05-16/05 4. Prien-City-Cup Chiemsee, Prien (GER)
    13/05-16/05 Austrian Melges 24 Open/Allianz Traunsee Sailing Week presented by BMW Ebensee (Traunsee) (AUT)
    13/05-16/05 Int Oesterreichische Staatsmeisterschaft Traunsee (AUT)
    13/05-16/05 Championnat de France Cote D'Azur Martigues (FRA)
    14/05-16/05 Portofino Rolex Trophy Portofino (ITA)
    14/05-16/05 Soling Italian Championship Bellano (ITA)
    14/05-16/05 Komatek Cup Ekaterinburg (RUS)
    14/05-16/05 Melges 32 USA Sailing Series Event NO : 5 : East Coast Championship Rye (USA)
    14/05-16/05 California Invitational Blind Sailing Regatta Alameda Estuary, San Francisco Bay, near Alameda, California (USA)
    15/05-16/05 US Match Racing Championship Area K Quaterfinal Wisconsin (USA)
    15/05-23/05 World Festival on the Beach Mondello (ITA)
    15/05-22/05 RS:X Team Race European Championship Mondello (ITA)
    15/05-16/05 United States Match Racing Championship Area E Quarter Finals Detroit (USA)
    15/05-16/05 ABC Midway New York (USA)
    15/05-16/05 Chicago Match Race Spring Invitational Chicago (USA)
    15/05-16/05 Centenario CNSI Buenos Aires (ARG)
    18/05-23/05 Chennai Open Match Racing Championship Chennai (IND)
    19/05-24/05 Match Race Germany - World Match Racing Tour Langenargen (GER)
    19/05-26/05 Korea Cup International Yacht Race Uljin (KOR)
    20/05-22/05 Riva Cup Riva del Garda (ITA)
    20/05-26/05 2010 Pan-Pacific Cup Trapseat Championships Redding, California (USA)
    21/05-24/05 Laser Europa Cup - Netherlands Scheveningen (NED)
    21/05-23/05 Siad Trophy Portofino (ITA)
    21/05-23/05 Sicily Grand Prix Mondello (ITA)
    21/05-23/05 US Youth Multihull Championship for the Arthur J Stevens Trophy Houston (USA)
    21/05-23/05 United States Match Racing Championship Area D/F Qualifiers Florida (USA)
    22/05-24/05 Young Europeans Sailings - Pfingstbusch Kiel (GER)
    22/05-23/05 Tallinn Open Match Race waters outside Pirita (EST)
    22/05-23/05 Canadian Olympic Classes Regatta (Icebreaker Regatta) Toronto (CAN)
    22/05-06/06 Louis Vuitton Trophy - La Maddalena, Sardinia La Maddalena (ITA)
    22/05-23/05 Accenture Champion of Champions Waters West of Helsinki (FIN)
    23/05-28/05 Finn World Masters Championship Split (CRO)
    24/05-25/05 Rhine Week Dusseldorf (GER)
    24/05-25/05 Aker Brygge Tuneup Match Oslo (NOR)
    24/05-27/05 US Multihull Championship for the Hobie Alter Cup Houston (USA)
    26/05-30/05 Delta Lloyd Regatta Medemblik (NED)
    26/05-29/05 Rolex Capri Sailing Week Capri (ITA)
    27/05-30/05 Black Sea International Regatta Balchik (BUL)
    27/05-31/05 Northern Lights Women's Match Racing Clinic & Regatta Sheboygan (USA)
    28/05-30/05 Open Spring Cup Waters West of Helsinki (FIN)
    28/05-30/05 Alma Mater Sailing Cup Marina di Ravenna (ITA)
    28/05-30/05 Volvo Match Race Zug - World Tour Qualifier St Moritz Match Race Lake Zug (SUI)
    29/05-30/05 Soling West German Championship Edersee (GER)
    29/05-30/05 GSYS Match 1 AtSea, Lidingo (SWE)
    29/05-30/05 May Match Race (CANCELLED) Scarlino (ITA)
    29/05-30/05 GKSS Spring Cup Langedrag (SWE)
    29/05-30/05 Lilac Festival Regatta Hamilton (CAN)
    29/05-30/05 Danish Oprn Wildcard Qualifier Middlefart Marina (DEN)
    29/05-30/05 Roucas Match Racing Marseille (FRA)
    29/05-30/05 Cocoa Match Race Cocoa (USA)
    29/05-30/05 Open Spring Match Cup Waters West of Helsinki (FIN)
    31/05-01/06 Centenary Match Racing Salerno ITA
     
    Διεθνείς Αγώνες Απρ 2010
    25/03-04/04 IODA South American Championship Punta del Este (URU)
    27/03-02/04 Trofeo SAR Princess Sofia MAPFRE Palma de Majorca (ESP)
    28/03-01/04 Zoom 8 European Championship Torbole (ITA)
    29/03-04/04 BVI Spring Regatta British Virgin Islands (IVB)
    31/03-08/04 Laser 4.7 World Championship Pattaya (THA)
    31/03-08/04 Laser 4.7 Youth World Championship (Under 16) Pattaya (THA)
    01/04-03/04 Campeonato Semana Santa Buenos Aires (ARG)
    01/04-05/04 Laser Europa Cup - France Hyeres (FRA)
    01/04-04/04 Lake Garda Meeting Optimist Class Riva del Garda (ITA)
    01/04-03/04 Spring Trophy Tuscany (ITA)
    01/04-05/04 Izola Spring Cup Izola (SLO)
    01/04-07/04 Rolex China Sea Race (RORC) Hong Kong to Phillippenes (HKG)
    02/04-03/04 Alster Match Race Act 16 Hamburg (GER)
    02/04-04/04 RORC Easter Challenge Cowes, Isle of Wight (GBR)
    02/04-04/04 Easter Regatta Portoroz Portoroz (SLO)
    02/04-04/04 Criterium Internazionale di Primavera Sanremo (ITA)
    02/04-05/04 Tempest a Paques Cote d'Azur (Euro-Cup) Cannes (FRA)
    02/04-05/04 German Open Tegernsee (Euro-Cup) Tegernsee (GER)
    03/04-05/04 International Regatta Vele Di Pasqua Cesenatico (ITA)
    03/04-04/04 Istanbul Match Race Trophy 1 Istanbul (TUR)
    04/04-05/04 Alster Match Race Act 17 Hamburg (GER)
    06/04-11/04 Byte Cll World Championship Cannes (FRA)
    06/04-11/04 Match Race France - World Match Racing Tour Marseille (FRA)
    08/04-11/04 Laser Europa Cup - Switzerland Lugano (SUI)
    08/04-12/04 Spi Ouest France La Trinte sur Mer (FRA)
    08/04-10/04 Match Race Comandante Fernando Miele Elba Isle (ITA)
    08/04-11/04 Melges 24 Charleston Race Week Charleston (USA)
    08/04-11/04 Melges 32 USA Sailing Series Event NO: 4 : Charleston Race Week Charleston (USA)
    09/04-11/04 Semaine Nautique Internationale de Marseille Marseille (FRA)
    10/04-18/04 Torneo Otono Buenos Aires (ARG)
    10/04-11/04 United 4 (1) Medemblik (NED)
    10/04-17/04 Star Western Hemisphere Championship Nassau (BAH)
    10/04-11/04 Spring Cup Skovshoved (DEN)
    10/04-11/04 Butler Cup (April) Long Beach (USA)
    10/04-11/04 SSV Matchrace Schwerin (GER)
    10/04-11/04 Terra E Mare Match Race Act 3 Toscolano (ITA)
    11/04-11/04 Irish University Sailing Association Student Match Racing Championships Howth (IRL)
    12/04-14/04 Gelendzhik Match Race Gelendzhik (RUS)
    13/04-18/04 International 470 Spring Cup Marseille (FRA)
    14/04-11/04 GKSS Sunday Cup 1 Langedrag (SWE)
    15/04-18/04 Hublot Palmavela Palma de Mallorca (ESP)
    15/04-18/04 Laser Europa Cup - Italy Torbole (ITA)
    15/04-20/04 Antigua Classic Yacht Regatta English Harbour (ANT)
    17/04-18/04 The Mermaid Match Racing Championship Seaview, Isle of Wight (GBR)
    17/04-18/04 GKSS Ice Breaker Qualifyer Langedrag (SWE)
    17/04-18/04 National Match Racing Championship Women Albufeira (POR)
    17/04-18/04 KNS Spring Cup Oslo (NOR)
    17/04-18/04 ABC Midway 1 New York (USA)
    17/04-18/04 Campeonato Estadual de Match Race Rio de Janeiro (BRA)
    17/04-18/04 2010 New Zealand Blind Sailing Championsihp Westhaven, Auckland (NZL)
    21/04-24/04 Rolex Farr 40 World Championship Casa de Campo (DOM)
    22/04-02/05 Trofeo Accademia Navale e citta de Livomo Livorno (ITA)
    23/04-30/04 Semaine Olympique Francaise Hyeres (FRA)
    23/04-25/04 Connex Spring Regatta Jersey (GBR)
    23/04-25/04 International Spring Regatta Sofia Sofia (BUL)
    23/04-25/04 BUCS/BUSA National Match Racing Championships Island Sailing Club (GBR)
    24/04-07/05 Fireball World Championship Barbados (BAR)
    24/04-30/04 European Laser Masters Championship Limassol (CYP)
    24/04-25/04 United 4 (ll) Workum (NED)
    24/04-30/04 Antigua Sailing Week Antigua (ANT)
    24/04-25/04 GKSS Ice Breaker Langedrag (SWE)
    24/04-25/04 Ice Breaker Cup Pirita Harbour (EST)
    24/04-25/04 Goldacher Jollen Regatta (Finn Class) Goldach (SUI)
    24/04-25/04 Training Race Skovshoved (DEN)
    24/04-25/04 Istanbul Match Race Trophy 2 Istanbul (TUR)
    24/04-25/04 Campeonato Estadual de Match Race (Women) Rio de Janeiro (BRA)
    24/04-24/04 Bayview Yacht Club Club Boat Match Race Detroit (USA)
    24/04-25/04 Trofeo Di Genova Trapani (ITA)
    26/04-01/05 India National Match Racing Championship Mumbai (IND)
    26/04-03/04 Laser 4.7 African Championship Alger (ALG)
    27/04-01/05 VlI Open de Espana Calpe (ESP)
    28/04-03/05 Training - 'Train the Trainers' Workshop Kopavogur (ISL)
    29/04-02/05 Puchar Dobrzynia (Dobrzyn Cup) Dobrzyn (POL)
    29/04-03/05 International Regatta Nesebar Nesebar (BUL)
    29/04-04/05 RC44 Austria Cup Gmunden (AUT)
    30/04-02/05 Soling Omega Cup Chiemsee (GER)
    30/04-02/05 Eurocat Carnac (FRA)
    30/04-02/05 Maior Regatta Kiel-Schilksee (GER)
    30/04-02/05 13. Berlin Cup Muggelsee, Berlin (GER)
    30/04-02/05 Bodrum Match Race Cup 1 Bodrum (TUR)
    30/04-02/05 Bayview Spring Invitational Detroit (USA)
    30/04-02/05 Melges 24 Sperry Top-Sider Annapolis NOOD Annapolis (USA)
    30/04-02/05 Audi Melges 32 Sailing Series Event NO: 2 Scarlino (ITA)
    30/04-18/05 NJK MRC Raced Center GP Grade 4 Series Waters in West Helsinki (FIN)
     
    Διεθνείς Αγώνες Μαρτ 2010
    27/02-13/03 Copa Mexico Puerto Vallarta (MEX)
    27/02-05/03 Asia Pacific Laser Championships Pattaya (THA)
    27/02-01/03 March Match Cup Swan River (AUS)
    02/03-02/03 Budget Marine Match Racing Sint Maarten (AHO)
    03/03-07/03 New Zealand Womens Match Racing Championships Auckland Harbour (NZL)
    03/03-07/03 Trofeo SIR Thomas Lipton Match Race Javea (ESP)
    03/03-07/03 Alexander the Great Cup Thessaloniki (GRE)
    03/03-06/03 Omega Auckland Match Race Regatta Waitemata (NZL)
    04/03-07/03 St Maarten Heineken Regatta St Maarten (AHO)
    04/03-07/03 Farr 40 Miami Grand Prix Miami (USA)
    04/03-07/03 SAR King Juan Carlos Trophy Cascais (POR)
    04/03-05/03 Selective Universitaire FFSU Saint Pierre Quiberon (FRA)
    05/03-07/03 Techno 293 North American Championship Calema (USA)
    06/03-07/03 Audi Sydney Harbour Regatta Ssydney (AUS)
    06/03-09/03 Central & South American Laser Radial Championships Santa Catarina (BRA)
    06/03-12/03 Asia Pacific Laser Masters Championships Pattaya (THA)
    06/03-07/03 Finale de Bassin Manche Le Harve (FRA)
    06/03-06/03 Team Heiner Winter Matchrace Lelystad (NED)
    08/03-15/03 International Moth World Championships Dubai (UAE)
    08/03-15/03 International Master's Moth World Championships Dubai (UAE)
    08/03-13/03 Bacardi Cup Miami (USA)
    09/03-13/03 Harken Women's International Match Racing Regatta CYCA (AUS)
    09/03-21/03 Louis Vuitton Trophy - Auckland Auckland (NZL)
    10/03-14/03 Athens Eurolymp Week Athens (GRE)
    10/03-15/03 Byte Cll North American Championship Grand Cayman (CAY)
    10/03-13/03 Campeonato de Espana Match Race Cantabria (ESP)
    11/03-14/03 Trofeu Callela De Palafrugell - Euro Laser Masters Cup Girona (ESP)
    11/03-14/03 Central & South American Laser Standard Championships Santa Catarina (BRA)
    11/03-14/03 Master Golden Series Valenica RS:X Valencia (ESP)
    11/03-14/03 Laser Euro Masters Series - Spain Calella (ESP)
    11/03-14/03 Central & South American Laser 4.7 Championships Santa Catarina (BRA)
    12/03-14/03 Farr 40 Australian Championship Sydney (AUS)
    12/03-14/03 Marseille Y's Cup Marseille (FRA)
    13/03-14/03 March Match Race Scarlino (ITA)
    13/03-21/03 World Military Sailing Championship Manama (BRN)
    13/03-14/03 Finale Bassin Atlantique Saint Pierre Quiberon (FRA)
    15/03-20/03 Barcelona Olympic Sailing Week Barcelona (ESP)
    16/03-20/03 Sundance Cup Women's Match Racing Clinic & Regatta Fort Worth, Texas (USA)
    17/03-20/03 Split Olympic Sailing Week Split (CRO)
    20/03-29/03 14th Asian Sailing Championship Guangzhou (CHN)
    20/03-21/03 ZO.LA DURA Match - March Trani (ITA)
    20/03-21/03 National Qualifier Sul Albufeira (POR)
    20/03-21/03 Trofeo Synera De Match Race Barcelona (ESP)
    22/03-29/03 Formula Windsurfing World Championship Mendoza (ARG)
    22/03-29/03 Formula Windsurfing Women's World Championship Mendoza (ARG)
    23/03-29/03 South American Games Medellin (COL)
    24/03-27/03 Congressional Cup Long Beach (USA)
    24/03-28/03 Championnat de France Match Racing Antibes (FRA)
    25/03-04/04 IODA South American Championship Punta del Este (URU)
    26/03-28/03 Laser Midwinters West (USA)
    26/03-28/03 Algarve Cup Match Racing Vilamoura (POR)
    27/03-02/04 Trofeo SAR Princess Sofia MAPFRE Palma de Majorca (ESP)
    27/03-27/03 Team Heiner Winter Matchrace Lelystad (NED)
    27/03-28/03 Spring Match Races Brindis (ITA)
    27/03-28/03 Ceylou's Cup 2 Le grand Large (FRA)
    27/03-28/03 Finn Pacific Coast Championship Newport (USA)
    27/03-28/03 Texas Team Race Challenge Texas (USA)
    27/03-28/03 Spring Match Race di Ravenna (ITA)
    27/03-28/03 7.Ruhr-City-Cup Essen Baldeneysee, Essen (GER)
    29/03-04/04 BVI Spring Regatta British Virgin Islands (IVB)
    31/03-08/04 Laser 4.7 World Championship Pattaya (THA)
    31/03-08/04 Laser 4.7 Youth World Championship (Under 16) Pattaya (THA)
     
    Διεθνείς Αγώνες Φεβ 2010
    28/1-6/2 Extreme Sailing Series Asia - Round 3Muscat (OMA)
    30/1-2/2 Trofeo AmizadePorto Alegre (BRA)
    1/2-4/2 Warren Jones International Youth RegattaPerth (AUS)
    4/2-7/2 Singapore Airlines Sail Auckland Auckland (NZL)
    5/2-13/2 Soling World ChampionshipPorto Alegre (CAN)
    5/2-13/2 International OK Dinghy World ChampionshipWellington (NZL)
    5/2-7/2 North American Laser Radial Women's ChampionshipFlorida (USA)
    5/2-7/2 Finn Midwinter ChampionshipFt. Launderdale (USA)
    6/2-9/2 Semana Internacional del YachtingMar del Plata (ARG)
    6/2-14/2 Semana de Mar del PlataMar del Plata (ARG)
    6/2-7/2 Finale de Zone Est Bassin MancheLe Havre (FRA)
    6/2-7/2 Finale de Zone Match Racing St QuaySt Quay Portrieux (FRA)
    6/2-7/2 Selective De Ligue Round Robin 2La Rochelle (FRA)
    7/2-11/2 Hardy CupSydney (AUS)
    8/2-12/2 33rd America's CupValencia (ESP)
    8/2-12/2 M'Diq International Week RegattaTetouan M'diq (MAR)
    10/2-14/2 Training - 'Instructor Training' WorkshopCayman Islands Sailing Club (CAY)
    10/2-14/2 470 South American ChampionshipCon Con (CHI)
    11/2-16/2 RS:X South American Windsurfing Continental Championships Monetvideo (URU)
    11/2-14/2 Cleanport Match Race Winter ChellengeKoper (SLO)
    13/2-13/2 Farr 40 Gunboat EventSydney (AUS)
    13/2-15/2 International Carnival Sailing WeekVilamoura (POR)
    13/2-13/2 Team Heiner Winter MatchraceLelystad (NED)
    16/2-20/2 Sail the Gulf - Qatar International RegattaDoha (QAT)
    16/2-19/2 Semaine Internationale Cannes (Finn Class)Cannes (FRA)
    17/2-21/2 National Bank Youth International Match Racing ChampionshipsAuckland Harbour (NZL)
    18/2-21/2 Imperia Ski YachtingImperia (ITA)
    18/2-21/2 Trofeu Vila De Palamos - V International KABB Optimist TrophyPalamos - Girona (ESP)
    18/2-21/2 Prince Henry - Navigator TrophyCascais (POR)
    18/2-21/2 Laser Midwinters East(USA)
    19/2-21/2 St. Petersburg Midwinter'sSt Petersburg (USA)
    20/2-21/2 Farr 40 Sprint SeriesSydney (AUS)
    20/2-21/2 February Match RaceScarlino (ITA)
    20/2-21/2 Selective De Ligue Round Robin 3La Rochelle (FRA)
    20/2-25/2 Training - 'Train the Trainers' WorkshopDoha Sailing Club (QAT)
    20/2-23/2 Campeonato RioplatensePunta Del Este (URU)
    21/2-26/2 Maktoum Sailing TrophyDubai (UAE)
    22/2-28/2 Andalusian Olympic Week - Carnival TrophyCadiz (ESP)
    23/2-27/2 Centre Port International Youth Match Racing ChampionshipsWellington (NZL)
    25/2-28/2 Semaine Internationale Cannes (Dragon Class)Cannes (FRA)
    26/2-28/2 Preolimpica De Buenos AiresBuenos Aires (ARG)
    26/2-27/2 Circuito OceanicoMar del Plata (ARG)
    27/2-27/2 Farr 40 Gunboat EventSydney (AUS)
    27/2-13/3 Copa MexicoPuerto Vallarta (MEX)
    27/2-5/3 Asia Pacific Laser ChampionshipsPattaya (THA)
    27/2-28/2 Winter Match RacesBrindis (ITA)
    27/2-1/3 March Match CupSwan River (AUS)
    27/2-28/2 Marinassess Women's Match Racing RegattaCYCA (AUS)
     
    Διεθνείς Αγώνες Ιαν 2010
    1 - 15 Douarnenez-Mader-Kouroy Race Douarnenez (FRA)
    2 - 9 49er World Championship Freeport (BAH)
    2 - 9 29er World Championship Freeport (BAH)
    2 - 8 Splash World Championship Takapuna (NZL)
    2 - 5 Semana Mar de Solis Buenos Aires (ARG)
    3 - 6 Contender Australian Championships Brisbane (AUS)
    4 - 6 Trofeo Marcello Campobasso Napolia (ITA)
    5 - 10 IODA Oceanian Championship Adelaide (AUS)
    6 - 10 Techno 293 Oceanic Championship Largs (AUS)
    6 - 10 Byte Cll South Australian Youth Championship Largs (AUS)
    6 - 10 Laser 4.7 Australian Youth Championships Largs (AUS)
    7 -12 International Contender World Championship Brisbane (AUS)
    8 - 15 New Year International Regatta Limassol (CYP)
    8 - 10 Corbeta Patagon Buenos Aires (ARG)
    8 - 10 Singapore Open Windsurfing Championship Singapore (SIN)
    9 - 10 Levin Memorial Regatta Miami (USA)
    9 Team Heiner Winter Matchrace Lelystad (NED)
    12 - 23 Star World Championship Rio de Janeiro (BRA)
    15 - 17 Caribbean Laser Midwinter Regatta Cabarete (DOM)
    15 - 18 49er North American Championships Miami (USA)
    15 - 23 Techno 293 Asian Championships Pattaya (THA)
    15 - 18 470 North American Championships Miami (USA)
    16 - 17 Caviglia Regatta Miami (USA)
    16 - 20 Orlando Women's Collegiate Match Race Florida (USA)
    16 - 24 Circuito Atlantico Sur Rolex Cup Buenos Aires (ARG)
    16 - 17 Selective Match Racing St Cast St Cast Le Guildo (FRA)
    16 - 20 Laser Brazilian Championship Santo (BRA)
    18 - 22 Key West Race Week Key West (USA)
    22 - 23 US 2.4mR Midwinter Regatta Miami (USA)
    22 - 26 New Zealand Laser, Laser Radial, Laser Master, Laser 4.7 National Champiopnships Auckland (NZL)
    22 - 24 Laser Euro Masters Series - France Antibes (FRA)
    23 - 24 Selective Match Racing Brest Brest (FRA)
    23 - 24 La Pelle's Cup Marseille (FRA)
    23 - 24 Selective Match Racing Cherbourg Cherbourg (FRA)
    23 - 24 Selective de Zone Manche Cherbourg (FRA)
    24 - 30 US SAILING's Rolex Miami OCR Miami (USA)
    25 - 31 Techno 293 South American Championship Sao Paulo (BRA)
    25 - 31 Byte Cll South American Youth Championship Sao Paulo (BRA)
    25 - 29 Miami Olympic Classes Regatta Miami (USA)
    28 - 30 Colin Mullins Youth Match Racing Regatta Perth (AUS)
    28 Ιαν - 6 Φεβ Extreme Sailing Series Asia - Round 3 Muscat (OMA)
    30 Team Heiner Winter Matchrace Lelystad (NED)
    30 - 31 January Match Race Scarlino (ITA)
    30 - 31 Finale Internationale du Championnat de Mediterranee Marseille (FRA)

     

     

     

     

     

     

     
     
     
         
     
    /**************************************************************** * Κώδικας για βελάκια * *****************************************************************