Hellenic Sailing Federation

Ημερολόγιο Διεθνών Αγώνων 2011

 
     
 
 
 

 

ΠαγκόσμιαΝέα

I.S.A.F.

Διεθνής Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    EUROSAF

    Ευρωπαϊκή Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    Τελευταία Αποτελέσματα

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 420

    12/4 - 17/4/2014
    Ν.Ο. Πάρου

    Αποτελέσματα

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Optimist

    12/4 - 16/4/2014
    Ι.Ο.ΠΟ.Ρ.

    Αποτελέσματα

     

     

     

     

     

     

     

    Ημερολόγιο Διεθνών αγώνων 2011

     Επιλέξτε έτος για να δείτε προηγούμενους   

     

    Ιανουάριος 2011
    26/12-1/1 Rolex Sydney Hobart Yacht Race Sydney (AUS)
    27/12-7/1 IODA World Sailing Championship Langkawi (MAS)
    27/12-7/1 IODA World Team Racing Championship Langkawi (MAS)
    27/12-4/1 Australian Laser Championships Sydney (AUS)
    27/12-5/1 420 World Championship Buenos Aires (ARG)
    27/12-2/1 Australian 29er Nationals Belmont (AUS)
    30/12-5/1 Australian Hobie Class National NSW (AUS)
    1/1-5/1 Bay of Cadiz - New Year Regatta Cadiz (ESP)
    1/1-9/1 29er World Championship Mar del Plata (ARG)
    2/1-7/1 Mirror World Championship Albany (AUS)
    3/1-9/1 FINN Australian Nationals Cronulla (AUS)
    4/1-6/1 Trofeo Marcello Campobasso Napolia (ITA)
    6/1-10/1 OAMPS Insurance Brokers Australian Youth Championship NSW (AUS)
    8/1-14/1 PUMA Moth World Championships Sydney (AUS)
    8/1-9/1 Championnat de Med Janaury in Antibes Antibes (FRA)
    9/1-15/1 Dragon World Championship Melbourne (AUS)
    11/1-16/1 Broo Premium Lager Musto Performance Skiff World Championship Melbourne (AUS)
    11/1-17/1 New Year International Regatta Limassol (CYP)
    11/1-17/1 Australian 420 Nationals NSW (AUS)
    12/1-16/1 RS:X Asian Windsurfing Championships (SIN)
    14/1-16/1 Caribbean Laser Midwinter Regatta Cabarete (DOM)
    14/1-17/1 470 North American Championships Miami (USA)
    15/1-22/1 Cape Town to Rio Cape Town (RSA)
    15/1-17/1 Coed Collegiate Match Race Florida (USA)
    15/1-16/1 Selective de Zone Manche Cherbourg (FRA)
    15/1-16/1 ZO.LA DURA Match - Janaury Li Trani (ITA)
    20/1-26/1 Audi Victoria Week Melbourne (AUS)
    21/1-25/1 New Zealand Laser, Laser Radial, Laser 4.7 and Laser Masters National Championships Waiake (NZL)
    21/1-21/1 Mount Gay Rum Round Barbados Race Barbados (BAR)
    21/1-23/1 Laser Euro Masters Series - France Antibes (FRA)
    22/1-23/1 Finale du Championnat de Mediterranee Marseille (FRA)
    23/1-29/1 US SAILING's Rolex Miami OCR Miami (USA)
    26/1-29/1 Colin Mullins Youth Match Racing Regatta Perth (AUS)
    29/1-30/1 January Match Race Scarlino (ITA)
    29/1-30/1 Selective de Match Racing St Cast St Cast Le Guildo (FRA)
    29/1-30/1 Selective 2 Le Harve Le Harve (FRA)
    30/1-3/2 Warren Jones International Youth Regatta Perth (AUS)
    26/12-1/1 Formula Experience World Championships Cancun (MEX)
     
    Φεβρουάριος 2011
    30/1-3/2 Warren Jones International Youth Regatta Perth (AUS)
    2/2-6/2 Sail Auckland Regatta Auckland (NZL)
    5/2-6/2 Selective de Ligue Atlantique Round Robin No: 2 La Rochelle (FRA)
    6/2-10/2 Hardy Cup Sydney (AUS)
    6/2-6/2 Velux 5 Oceans - Leg 3 Start Wellington (NZL)
    10/2-13/2 Semana de Mar del Plata Mar del Plata (ARG)
    12/2-15/2 National Bank Youth International Match Racing Championships Auckland Harbour (NZL)
    12/2-13/2 Finale de Zone Match Racing St Quay St Quay Portrieux (FRA)
    12/2-13/2 Selective Bassin Atlantique Round Robin 3 Saint Pierre Quiberon (FRA)
    12/2-13/2 Finale de Zone Est Bassin Manche Le Havre (FRA)
    15/2-18/2 Semaine Internationale Cannes (Finn Class) Cannes (FRA)
    15/2-20/2 RORC Caribbean 600 English Harbour (ANT)
    15/2-19/2 Sail the Gulf - Qatar International Regatta Doha (QAT)
    16/2-20/2 Centre Port International Youth Match Racing Championships Wellington (NZL)
    16/2-20/2 49er North American Championships Valle de Bravo (MEX)
    17/2-20/2 Trofeu Vila De Palamos - V International KABB Optimist Trophy Palamos - Girona (ESP)
    17/2-20/2 New Zealand RS:X National Championship (NZL)
    17/2-20/2 Finn Midwinter Championship Ft. Launderdale (USA)
    18/2-20/2 International Carnival Cup Opatija (CRO)
    18/2-22/2 RS:X North American Championships Cozumel (MEX)
    19/2-20/2 February Match Race Scarlino (ITA)
    19/2-20/2 Selective de Ligue Atlantique Round Robin No: 4 La Rochelle (FRA)
    20/2-25/2 GP14 World Championship Negombo (SRI)
    22/2-24/2 2011 Extreme Sailing Series Europe - Act 1 Muscat (OMA)
    23/2-28/2 Andalusian Olympic Week - Carnival Trophy Cadiz (ESP)
    23/2-26/2 Rolex Farr 40 World Championship Sydney (AUS)
    23/2-27/2 Musto Women's Wellington Match Cup Wellington harbour (NZL)
    23/2-27/2 Musto Wellington Match Cup Wellington Harbour (NZL)
    24/2-27/2 Semaine Internationale Cannes (Dragon Class) Cannes (FRA)
    24/2-27/2 Disabled/Open Midwinter Regatta St. Petersburg Yacht Club, St. Perersburg, Florida (USA)
    24/2-27/2 Laser Midwinters East Florida (USA)
    24/2-27/2 Imperia Ski Yachting Imperia (ITA)
    26/2-27/2 Winter Match Races Brindisi (ITA)
    26/2-27/3 California Dreamin Long Match Race Series - STFYC Stop San Francisco (USA)
    26/2-27/2 OPen de Bandol Match Racing Bandol (FRA)
     
    Μάρτιος 2011
    26/2-27/3 California Dreamin Long Match Race Series - STFYC Stop San Francisco (USA)
    1/3-12/3 Central & South American Laser Championships Cartagena (COL)
    1/3-1/3 Budget Marine Match Racing Sint Maarten (AHO)
    3/3-6/3 New Zealand Womens Match Racing Championships Auckland Harbour (NZL)
    4/3-8/3 RS:X South American Windsurfing Continental Championships Bunos Aires (ARG)
    4/3-6/3 St Maarten Heineken Regatta St Maarten (AHO)
    4/3-6/3 Banana Windsurfing Regatta & Kona North American Championship Florida (USA)
    5/3-8/3 Match race de Verano www.cuba.org.arldeportes/ (ARG)
    5/3-6/3 Audi Sydney Harbour Regatta Sydney (AUS)
    5/3-6/3 March in Antibes Antibes (FRA)
    5/3-6/3 Finale Bassin Manche Cherbourg (FRA)
    5/3-6/3 Royal Southern Academy Match Cup Hamble (GBR)
    5/3-13/3 International Carnival Sailing Week Vilamoura (POR)
    5/3-6/3 California Dreamin Long Beach Stop Long Beach (USA)
    8/3-12/3 470 Australian National Championship Manly (AUS)
    8/3-12/3 Campeonato de Espana Match Race Galicia (ESP)
    8/3-12/3 Sundance Cup Women's Match Racing Clinic & Regatta Fort Worth, Texas (USA)
    9/3-13/3 Alexander the Great Cup Thessaloniki (GRE)
    11/3-13/3 Finn North American Championship Texas (CAN)
    11/3-13/3 Marseille Y's Cup Marseille (FRA)
    11/3-13/3 Finn Class International Scarlino (ITA)
    12/3-13/3 Marinassess Women's Match Racing Regatta CYCA (AUS)
    14/3-19/3 Club Swan Caribbean Rendezvous (IVB)
    16/3-20/3 Split Olympic Sailing Week Split (CRO)
    17/3-20/3 Prince Henry Trophy - The Navigator Cascais (POR)
    17/3-19/3 Ficker Cup Long Beach (USA)
    18/3-20/3 Match Race Thailand Spring Cup 5 (Thailand Open Nationals) Pattaya (THA)
    19/3-26/3 IFDS Disabled Sailing International Championships 2011, Homerus Blind Match Racing Royal Perth Yacht Club, Western Australia (AUS)
    19/3-20/3 Finale Bassin Atlantique Saint Pierre Quiberon (FRA)
    19/3-20/3 March Match Race Scarlino (ITA)
    19/3-20/3 ZO.LA DURA Match - March Li Trani (ITA)
    19/3-19/3 Oakcliff Early Bird series New York (USA)
    20/3-1/4 505 World Championship Hamilton (AUS)
    21/3-25/3 Harken International Women's Match Racing Regatta CYCA (AUS)
    21/3-25/3 Athens Eurolymp Week Athens (GRE)
    21/3-26/3 Congressional Cup Long Beach (USA)
    24/3-27/3 ISAF Nations Cup Regional Final - South America (Open & Women) Porte Alegre (BRA)
    25/3-27/3 Dragon Cup Sanremo (ITA)
    25/3-28/3 Laser Europa Cup - Italy Torbole (ITA)
    25/3-27/3 Laser Midwinters West California (USA)
    26/3-27/3 Ceylou's Cup 2 Lyon Decines (FRA)
    26/3-27/3 8th Essen-Ruhr-City-Cup Baldeneysee, Essen (GER)
    26/3-27/3 Royal Southern Academy Match Cup Hamble (GBR)
    26/3-27/3 Spring Match Races Brindis (ITA)
    26/3-27/3 M.R. - Trofeo Plastipack Verbania (ITA)
    26/3-26/3 Oakcliff Early Bird series New York (USA)
    28/3-3/4 Star South American Championship (ARG)
    30/3-31/3 Gill BVI National Match Race Championship Nanny Cay Resort & Marina (IVB)
    30/3-3/4 Championnat de France de Voile de Match Racing Open Marseille (FRA)
    30/3-3/3 Trofeo SIR Thomas Lipton Match Race Javea (ESP)
    31/3-3/4 Laser Europa Cup - Switzerland Lugano (SUI)
     
    Απρίλιος 2011
    20/3-1/4 505 World Championship Hamilton (AUS)
    28/3-3/4 Star South American Championship (ARG)
    30/3-3/4 Championnat de France de Voile de Match Racing Open Marseille (FRA)
    31/3-3/4 Laser Europa Cup - Switzerland Lugano (SUI)
    1/4-3/4 Match Race Comandante Fernando Miele Elba Isle (ITA)
    2/4-3/4 Match Race de Otono Buenos Aires (ARG)
    2/4-10/4 Torneo Otono Buenos Aires (ARG)
    2/4-3/4 Spring Cup Skovshoved (DEN)
    2/4-3/4 Saint Francois Match Racing 3rd Round Saint Francois (FRA)
    2/4-3/4 Selective de ligue Universitaire La Rochelle (FRA)
    2/4-3/4 Mu"nster Cup, Mu"nster (Aasee), Deutschland Aasee Mu"nster (GER)
    2/4-3/4 Platu 25 Match Race Anzio (ITA)
    2/4-9/4 Trofeo SAR Princesa Sofia MAPFRE Palma de Majorca (ESP)
    2/4-3/4 Match Race Cup 1 Istanbul (TUR)
    2/4-2/4 Oakcliff Early Bird series New York (USA)
    2/4-3/4 US Match Racing Area GHJL Qualifier 1 St Francis (USA)
    3/4-3/4 Team Heiner Winter Matchrace Series Lelystad (NED)
    7/4-8/4 Selective Universitaire FFSU Saint Pierre Quiberon (FRA)
    7/4-11/4 Kururu Match Hayama (JPN)
    7/4-10/4 SAR King Juan Carlos Trophy Cascais (POR)
    7/4-10/4 Laser Euro Masters Series - Spain Calella (ESP)
    8/4-10/4 Match Race Cervia Cervia (ITA)
    8/4-10/4 Anzio Match Race Anzio (ITA)
    9/4-10/4 SSV Matchrace Schwerin (GER)
    9/4-10/4 The Mermaid Match Racing Championship Seaview, Isle of Wight (GBR)
    9/4-10/4 Team Heiner Winter Matchrace Series Final Lelystad (NED)
    9/4-9/4 2011, NZ Blind Sailing Championships Auckland (NZL)
    9/4-9/4 Oakcliff Early Bird series New York (USA)
    10/4-16/4 ISAF Nations Cup Regional Final - Asia (Open & Women) (Postponed - To be re-arranged) Bahrain (BRN)
    10/4-10/4 Velux 5 Oceans - Leg 4 Start Salvador (BRA)
    12/4-14/4 Gelendzhik Match Race Gelendzhik (RUS)
    13/4-18/4 International 470 Spring Cup Les Sablettes at Le-Seyne-sur-Mer (FRA)
    14/4-24/4 IODA South American Championship Algarrobo (CHI)
    14/4-17/4 Laser Europa Cup - France La Rochelle (FRA)
    14/4-17/4 Campionato Italiano Match Race (Yacht Med Festival Cup) Gaeta (ITA)
    14/4-17/4 Campionato Italiano Match Race (Yacht Med Festival Cup) Gaeta (ITA)
    15/4-20/4 Antigua Classic Yacht Regatta English Harbour (ANT)
    15/4-16/4 Nantes University Sailing Cup Nantes Carquefou (FRA)
    15/4-18/4 Torbole Europe Meeting Torbole (ITA)
    15/4-17/4 2011 Extreme Sailing Series - Act 2 Qingdao (CHN)
    15/4-17/4 Area ABC's Qualifier New York (USA)
    16/4-17/4 Training Race Skovshoved (DEN)
    16/4-17/4 April in Antibes Antibes (FRA)
    16/4-17/4 BUCS/BUSA Match Racing Championships Final Queen Marys Sailing Club (GBR)
    16/4-17/4 Trofeo Di Genova Trapani (ITA)
    16/4-17/4 United 4 (1) Medemblik (NED)
    18/4-23/4 OSAF Youth Single Handed Championships Aitutaki (COK)
    19/4-25/4 ICA Youth Slalom World Championships Curacao (AHO)
    19/4-25/4 ICA Masters Slalom World Championships Curacao (AHO)
    20/4-24/4 Zoom 8 European Championship Neusiedl am See (AUT)
    20/4-24/4 Palmavela Palma de Mallorca (ESP)
    21/4-23/4 Campeonato Semana Santa Buenos Aires (ARG)
    21/4-25/4 Europa Cup 505 & Tempest Cannes (FRA)
    21/4-25/4 Spi Ouest France La Trinte sur Mer (FRA)
    21/4-25/4 Semaine Nautique Internationale de Marseille Marseille (FRA)
    21/4-24/4 Lake Garda Meeting Optimist Class Riva del Garda (ITA)
    21/4-24/4 Lagos Iberian Cup / Portugal Formula Windsurfing National Championship / Spain Formula Windsurfing National Championship Lagos (POR)
    21/4-25/4 Izola Spring Cup Izola (SLO)
    22/4-29/4 Semaine Olympique Francaise Hyeres (FRA)
    22/4-30/4 Soling World Championship Lake Chiemsee (GER)
    22/4-24/4 Optimist Easter Regatta Portoroz (SLO)
    23/4-25/4 Czech Championship 2011 Nove' Mly'ny, Pavlov (CZE)
    23/4-24/4 Ice Breaker Cup Pirita Harbour (EST)
    23/4-24/4 GKSS Ice Breaker Langedrag (SWE)
    23/4-24/4 Match Race Cup 2 Istanbul (TUR)
    24/4-29/4 Antigua Sailing Week Antigua (ANT)
    26/4-1/5 Regate Pirelie Torbole (ITA)
    26/4-29/4 New Zealand University Sailing Championships Westhaven (NZL)
    27/4-1/5 Korea Match Cup Qualifier Gyeonggi (KOR)
    28/4-1/5 Eurocat Carnac (FRA)
    28/4-30/4 Alpen Cup Torbole (ITA)
    28/4-30/4 Laser Euro Masters Series - Switzerland Versoix (SUI)
    29/4-4/5 2011 Podersdorf PWA World Cup (Freestyle) Neusiedler See, Podersdorf (AUT)
    29/4-1/5 14th Berlin Cup Mu"ggelsee, Berlin (GER)
    29/4-1/5 Criterium Internazionale di Primavera Sanremo (ITA)
    29/4-1/5 Volvo Match Race Cup - Swiss Match Race Championship (Qualifier Kreuzlingen) Kreuzlingen (SUI)
    29/4-2/5 Thailand National Optimist Championships Pattaya (THA)
    29/4-3/5 Top of the Gulf Regatta Pattaya (THA)
    30/4-2/5 Coupe Internationale de Bretagne Douarnenez (FRA)
    30/4-1/5 Spring Match di Ravenna (ITA)
    30/4-1/5 United 4 (ll) Workum (NED)
    30/4-1/5 Polish Match Tour Act 1, Zywiec Match Race Zywiec (POL)
    30/4-1/5 Laser Atlantic Coast Championship North Carolina (USA)
     
    Μάιος 2011
    26/4-1/5 Regate Pirelie Torbole (ITA)
    27/4-1/5 Korea Match Cup Qualifier Gyeonggi (KOR)
    28/4-1/5 Eurocat Carnac (FRA)
    29/4-4/5 2011 Podersdorf PWA World Cup (Freestyle) Neusiedler See, Podersdorf (AUT)
    29/4-1/5 14th Berlin Cup Mu"ggelsee, Berlin (GER)
    29/4-1/5 Criterium Internazionale di Primavera Sanremo (ITA)
    29/4-1/5 Volvo Match Race Cup - Swiss Match Race Championship (Qualifier Kreuzlingen) Kreuzlingen (SUI)
    29/4-2/5 Thailand National Optimist Championships Pattaya (THA)
    29/4-3/5 Top of the Gulf Regatta Pattaya (THA)
    30/4-2/5 Coupe Internationale de Bretagne Douarnenez (FRA)
    30/4-1/5 Spring Match di Ravenna (ITA)
    30/4-1/5 United 4 (ll) Workum (NED)
    30/4-1/5 Polish Match Tour Act 1, Zywiec Match Race Zywiec (POL)
    30/4-1/5 Laser Atlantic Coast Championship North Carolina (USA)
    2/5-2/5 Kartuzy Open Yachting Club Cup Zlota Gora (POL)
    3/5-3/5 Constitution Day Match Racing Cup Zlota Gora (POL)
    3/5-7/5 VIII Open de Espan~a Calpe (ESP)
    4/5-8/5 Regatta Port Bourgas - Bourgas Sailing Week Port of Bourgas (BUL)
    4/5-7/5 Grand Prix de Douarnenez Douarnenez (FRA)
    4/5-8/5 South East European Open Optimist Cup (SEEOCC) Palic Lake (SRB)
    5/5-10/5 International Spring Regatta Sofia Sofia (BUL)
    5/5-7/5 Open European Springtime Regatta Yngling Class Riva del Garda (ITA)
    5/5-8/5 ISAF Nations Cup Regional Final - Africa (Open & Women) Cape Town (RSA)
    5/5-8/5 GKSS Olympic Classes Regatta Gothenburg (SWE)
    5/5-8/5 Oakcliff Spring Clinegatta New York (USA)
    6/5-8/5 Palavska Regatta Pavlov (CZE)
    6/5-8/5 Championnat de France Universitaire La Rochelle (FRA)
    6/5-8/5 Mondello Match Race - (CANCELLED) Mondello (ITA)
    7/5-15/5 Campeonato Metropolitano Buenos Aires (ARG)
    7/5-8/5 May Match Race Cup Skovshoved (DEN)
    7/5-8/5 Henri LLoyd Cup Waters West of Helsinki (FIN)
    7/5-8/5 Trofeo Carlo Scuccimarra Salernitano (ITA)
    7/5-8/5 Trofeo Challange Memorial "Raffaele Risaliti" Anzio (ITA)
    7/5-8/5 PRO Series Act 2 - Qualificacao Nacinal Sul Oeiras (POR)
    7/5-8/5 Area D/F US Match Racing Qualifier Event New Orleans (USA)
    9/5-15/5 Trofeu De Portugal - Cascais Audi Med Cup Cascais (POR)
    10/5-15/5 Match Race France - World Match Racing Tour Marseille (FRA)
    10/5-14/5 XIII International Women Match Race Criterium Calpe (ESP)
    11/5-21/5 Melges 24 World Championship Torquay (GBR)
    11/5-15/5 Expert Olympic Garda - Eurolymp Riva del Garda (ITA)
    12/5-14/5 ISAF Nations Cup Regional Final - Oceania (Open & Women) Sydney (AUS)
    12/5-15/5 Trofeo Marco Rizzotti Venezia (ITA)
    13/5-15/5 EUROSAF Match Racing, Women's European Championships - Qualification Event Helsinki (FIN)
    13/5-16/5 3rd Bayerische Landesmeisterschaft Chiemsee, Prien (GER)
    13/5-15/5 Portofino Rolex Trophy Portofino (ITA)
    13/5-15/5 Laser Europa Cup - Norway Moss (NOR)
    13/5-15/5 Komatek Cup Ekaterinburg (RUS)
    13/5-15/5 US SAILING Team Alphagraphics May Qualifier Wisconsin (USA)
    14/5-22/5 Soling Argentine Championship San Isidro (ARG)
    14/5-15/5 Trophee SRR La Rochelle (FRA)
    14/5-15/5 2nd Edersee Cup Edersee (GER)
    14/5-20/5 2011 Ulsan PWA World Cup (Slalom) Ulsan (KOR)
    14/5-15/5 Bay Challenge Marina Reservoir (SIN)
    14/5-14/5 Velux 5 Oceans - Leg 5 Start Charleston (USA)
    14/5-14/5 Bayview Club Boat Match Race Detroit (USA)
    14/5-15/5 Balboa Yacht Club's Youth Match Race Clinic & Regatta (Youth) Newport Beach (USA)
    15/5-21/5 ISAF Nations Cup Regional Final - Asia Doha (QAT)
    15/5-21/5 ISAF Nations Cup Regional Final - North America and Caribbean (Open & Women) Texas (USA)
    16/5-23/5 World Festival on the Beach Mondello (ITA)
    16/5-21/6 X-35 European Championships Punta Ala (ITA)
    18/5-22/5 RS:X European OPen Team Race Championship Mondello (ITA)
    19/5-22/5 City Club Open Regatta Qingdao (CHN)
    19/5-22/5 Robie Pierce One Design Championship (USA)
    20/5-22/5 Laser Euro Masters Series - Austria Wolfgangsee (AUT)
    20/5-22/5 Laser Europa Cup - Denmark Aabenraa (DEN)
    20/5-22/5 Open Spring Championship Waters West of Helsinki (FIN)
    20/5-22/5 Sicily Gran Prix International Race Mondello (ITA)
    20/5-22/5 Alma Mater Sailing Cup (CANCELLED) Marina di Ravenna (ITA)
    20/5-22/5 Group D & F USMRC Qualifier Event Florida (USA)
    20/5-22/5 Bayview Spring Invitational Detroit (USA)
    21/5-22/5 Canadian Olympic Classes Regatta (Icebreaker Regatta) Toronto (CAN)
    21/5-22/5 South French Laser - Mediterranean Championship Marseillan (FRA)
    21/5-22/5 Roucas Match Racing Marseille (FRA)
    23/5-23/5 Turku MR Spring Cup Turku (FIN)
    24/5-29/5 Match Race Germany - World Match Racing Tour Langenargen (GER)
    24/5-29/5 Access Class European Championships Lake Garda (ITA)
    24/5-29/5 Delta Lloyd Regatta Medemblik (NED)
    25/5-29/5 Black Sea International Regatta Mangalia (ROU)
    27/5-5/6 Tempest World Championship Traunsee (AUT)
    27/5-29/5 Coupe d'ete Match Race La Rochelle (FRA)
    27/5-29/5 2011 Extreme Sailing Series - Act 3 Istanbul (TUR)
    28/5-28/5 Navionics Match Racing Regatta Australia (AUS)
    28/5-30/5 Laser Euro Masters Series - Belgium Nieuwpoort (BEL)
    28/5-29/5 Youth South American Match race Open Championship Porto Alegre (BRA)
    28/5-29/5 Tallinn Open Match Race Pirita (EST)
    28/5-4/6 International One Metre World Championships (IOM) West Kirby (GBR)
    28/5-29/5 Polish Match Tour Act 2, Zywiec Match Race Zywiec (POL)
    28/5-29/5 PRO Series Act 3 - Qualificacao Nacinal Sul Oeiras (POR)
    28/5-29/5 GKSS Spring Cup Langedrag (SWE)
    28/5-29/5 CMRC Spring Invitational Chicago (USA)
    29/5-3/7 Robbe & Berkinbg 12 Metre World Championship Flensburg (GER)
    30/5-30/5 Turku MR Spring Cup Turku (FIN)
    30/5-4/6 Formula Windsurfing World Championship San Juan (PUR)
    30/5-4/6 Formula Windsurfing Women's World Championship San Juan (PUR)
    31/5-7/6 Korea Cup International Yacht Race Pohang (KOR)
    31/5-4/6 Singapore National 420 & Byte Championships Singapore (SIN)
    31/5-5/6 2011 Catalunya PWA World Cup (Slalom) Costa Brava, Catalunya (ESP)
     
    Ιούνιος 2011
    16/5-21/6 X-35 European Championships Punta Ala (ITA)
    27/5-5/6 Tempest World Championship Traunsee (AUT)
    28/5-4/6 International One Metre World Championships (IOM) West Kirby (GBR)
    30/5-4/6 Formula Windsurfing World Championship San Juan (PUR)
    30/5-4/6 Formula Windsurfing Women's World Championship San Juan (PUR)
    31/5-7/6 Korea Cup International Yacht Race Pohang (KOR)
    31/5-4/6 Singapore National 420 & Byte Championships Singapore (SIN)
    31/5-5/6 2011 Catalunya PWA World Cup (Slalom) Costa Brava, Catalunya (ESP)
    1/6-4/6 Sails of White Nights Qualifier St-Petersburg (RUS)
    2/6-5/6 ISAF Nations Cup Regional Final - Europe I (Open) Gmunden (AUT)
    2/6-5/6 5th Landesmeisterschaft Mecklenburg-Vorpommern Plauer See, Plau (GER)
    2/6-4/6 Riva Cup Riva del Garda (ITA)
    2/6-5/6 Laser Euro Masters Series - Netherlands Amstelmeer (NED)
    2/6-5/6 Volvo Match Race Cup - Swiss Match Race Championship (Final Zug) Zug (SUI)
    3/6-5/6 Helsingborg Match Race (CANCELLED) Helsingborg (SWE)
    4/6-5/6 Match Race Classe Meteor La Spezia (ITA)
    4/6-6/6 Dubois Cup Porto Cervo (ITA)
    5/6-11/6 Skandia Sail For Gold Regatta Weymouth & Portland (GBR)
    6/6-11/6 Star Western Hemisphere Championship (USA)
    6/6-15/6 Etchells World Championship San Diego (USA)
    7/6-7/6 NJK MRC Racing Center GP Grade 5 Series Waters in West Helsinki (FIN)
    7/6-11/6 Loro Piana Superyacht Regatt6a Porto Cervo (ITA)
    7/6-12/6 Korea Match Cup - World Match Racing Tour Gyeonggi (KOR)
    7/6-11/6 Sunfish Youth World Championship Curacao (AHO)
    7/6-12/6 Sails of White Nights - The National Congress Palace Cup St-Petersburg (RUS)
    8/6-10/6 Brindisi - Corfu International Regatta Brindis (ITA)
    9/6-11/6 FIUMANKA Rijeka (CRO)
    10/6-12/6 GRADO3 Ravenna (ITA)
    10/6-17/6 Finn World Masters Championship Punta Ala (ITA)
    10/6-13/6 Laser Europa Cup - Netherlands Scheveningen (NED)
    10/6-12/6 Polish Match Tour Act 3, Zywiec Match Race Poznan (POL)
    10/6-13/6 International Pskov Regatta Pskov (RUS)
    10/6-12/6 Great Lakes International Challenge Cup Race The IRA G. Ross Great Race for the James H. Righter Trophy Buffalo (USA)
    10/6-17/6 International One Design Class World Championship Marblehead (USA)
    11/6-17/6 Shark World Championship Quebec (CAN)
    11/6-13/6 Young Europeans Sailing - Pfingstbusch Kiel (GER)
    11/6-13/6 Tempst Open - Euro Cup Tegernsee (GHA)
    11/6-24/6 Fireball World Championship Sligo (IRL)
    11/6-12/6 Campionato Match Race Golgo di Salerno Salernitano (ITA)
    11/6-12/6 Heineken Light Caribbean Laser Championships St Maarten (AHO)
    11/6-12/6 Aker Brygge Match Oslo (NOR)
    12/6-19/6 Giraglia Rolex Cup Saintt Tropez (FRA)
    12/6-16/6 2011 Bonaire PWA World Cup (Freestyle) Bonaire (AHO)
    12/6-19/6 Sunfish World Championship Curacao (AHO)
    12/6-13/6 US Youth Multihull Championship California (USA)
    13/6-19/6 Campionato Nazionale Open Match Race Homerus Per Non Vedenti Salo (ITA)
    13/6-18/6 European Formula Windsurfing Festival Master & Youth Portimao (POR)
    13/6-17/6 Singapore Laser Trophy Singapore (SIN)
    13/6-17/6 Singapore Laser Trophy & Optimist Open Championships Singapore (SIN)
    14/6-19/6 Audi MedCup - Round 2 - Marseille Trophy Marseille (FRA)
    14/6-16/6 Optimist D'Argento Torbole (ITA)
    15/6-16/6 Polish Open A Zlota Gora (POL)
    15/6-18/6 US Multihull Championship California (USA)
    16/6-19/6 Parnu Sailing Week Parnu (EST)
    16/6-16/6 NJK MRC Racing Center GP Grade 5 Series Waters in West Helsinki (FIN)
    17/6-19/6 Soling Italian Championship Lovere (ITA)
    17/6-19/6 Laser Euro Masters Series - Italy Lake Garda (ITA)
    17/6-19/6 Turgoyak Cup Turgoyak Lake (RUS)
    17/6-19/6 Slovenia Match Race Cup Koper (SLO)
    17/6-19/6 Northern Lights Cup Sheboygan (USA)
    18/6-25/6 ORCi World Championships Cres (CRO)
    18/6-22/6 Kieler Woche Kiel (GER)
    18/6-22/6 Melges 24 German Open Kiel (GER)
    18/6-19/6 June Match Race Scarlino (ITA)
    18/6-19/6 Polish Match Tour Act 4, Zywiec Match Race Zywiec (POL)
    18/6-19/6 Polish Open B Zlota Gora (POL)
    18/6-19/6 Singapore National Optimist Team Racing Championships Singapore (SIN)
    18/6-19/6 Audi Quattro Junior Cup - Optimist Koper (SLO)
    19/6-26/6 2011 Aruba Hi Winds PWA Grand Slam Pro Am (Freestyle, Slalom) Aruba (ARU)
    19/6-19/6 GSYS Match 1 AtSea, Lidingo (SWE)
    20/6-25/6 ICA Slalom World Championships Texel (NED)
    20/6-25/6 ICA Women's Slalom World Championships Texel (NED)
    21/6-25/6 Settimana Delle Bocche Porto Cervo (ITA)
    22/6-26/6 Portimao Portugal Match Cup - World Match Racing Tour Portimao (POR)
    22/6-26/6 Portimao Portugal Match Cup - World Match Racing Tour Portimao (POR)
    23/6-26/6 Int. Oest. Staatsmeisterschaft - Euro Cup Mattsee (AUT)
    23/6-26/6 Kieler Woche (International Classes) Kiel (GER)
    23/6-26/6 Farr 30 European Championship Kiel (GER)
    23/6-26/6 Soling Hungarian Open Ramada Balaton Cup Balaton (HUN)
    23/6-26/6 International Istanbul Optimist Week Istanbul (TUR)
    24/6-2/7 IODA African Championship (TUN)
    24/6-25/6 CMRC Chicago Open (A) Chicago (USA)
    25/6-2/7 Captain John Piper Match Racing Regatta Australia (AUS)
    25/6-26/6 Women's Elliott Match Race Challenge (CANCELLED) Skovshoved (DEN)
    25/6-24/7 Tour de France a la Voile Around France (FRA)
    25/6-26/6 Kroslin Match Race Kroslin (GER)
    25/6-26/6 Lago Di Bracciano Sailing Contest Gala Class Match RAce Trevignano (ITA)
    25/6-26/6 Campionato Estivo Trapani (ITA)
    25/6-26/6 Keelboat Match Racing League Marina Barrage (SIN)
    25/6-25/6 June Oakcliff Invitational New York (USA)
    25/6-30/6 US Junior Women's Singlehanded Championship Richmond (USA)
    25/6-30/6 US Junior Championships Toms River (USA)
    26/6-27/6 Lyon Grand Prix Match Race Lyon (FRA)
    26/6-27/6 CMRC Chicago Open (B) Chicago (USA)
    26/6-3/7 TransAtlantic Race Newport, Rhode Island (USA)
    27/6-28/6 Sailing Center Summer Cup Grade 5 series Pirita (EST)
    28/6-3/7 Kitespeed World Championship Westerland (GER)
    28/6-3/7 Rolex Baltic Week Flensburg (GER)
    28/6-3/7 International 12 Metre World Cup Flensburg (GER)
    29/6-3/7 International 8 Metre World Cup Flensburg, (GER)
    29/6-30/6 Polish Open C Zlota Gora (POL)
    29/6-2/7 Punta Lagoa Trophy (Cancelled) Vigo (ESP)
    30/6-3/7 EUROSAF Match Racing, Women's European Championships Helsinki (FIN)
    30/6-17/7 Open Europeans in Olympic Sailing Classes Helsinki (FIN)
    30/6-9/7 International Flying Dutchman World Championship Malcesine (ITA)
    30/6-4/7 2011 Extreme Sailing Series - Act 4 Boston (USA)
     
    Ιούλιος 2011
    25/6-2/7 Captain John Piper Match Racing Regatta Australia (AUS)
    25/6-24/7 Tour de France a la Voile Around France (FRA)
    26/6-3/7 TransAtlantic Race Newport, Rhode Island (USA)
    27/6-3/7 Kite Course Racing World Championship Westerland (GER)
    28/6-3/7 Robbe & Berkinbg 12 Metre World Championship Flensburg (GER)
    28/6-3/7 Rolex Baltic Week Flensburg (GER)
    29/6-3/7 International 8 Metre World Cup Flensburg, (GER)
    29/6-2/7 Punta Lagoa Trophy (Cancelled) Vigo (ESP)
    30/6-3/7 EUROSAF Match Racing, Women's European Championships Helsinki (FIN)
    30/6-17/7 Open Europeans in Olympic Sailing Classes Helsinki (FIN)
    30/6-9/7 International Flying Dutchman World Championship Malcesine (ITA)
    30/6-4/7 2011 Extreme Sailing Series - Act 4 Boston (USA)
    1/7-8/7 IFDS Disabled Sailing World Championship Weymouth (GBR)
    1/7-9/7 Formula 18 World Championship Balatonfured (HUN)
    1/7-3/7 O M Match Race Pieve di Ledro (ITA)
    1/7-3/7 Polish Match Tour Act 5, Szczecin Match Race Szczecin (POL)
    1/7-3/7 Beneteau Nautic Life Regatta Mangalia (ROU)
    2/7-3/7 Sony Ericsson Match Race Pirita (EST)
    2/7-5/7 Laser Europa Cup - Germany Warnemunde (GER)
    2/7-10/7 Warnemunder Woche Warnemunder (GER)
    2/7-3/7 Polish Open D Zlota Gora (POL)
    2/7-10/7 IODA European Championship Tavira (POR)
    3/7-9/7 Rolex Ilhabela Sailing Week Ilhabela (BRA)
    3/7-8/7 J/80 World Championship Dragor (DEN)
    3/7-8/7 Dragon European Championship of the International Dragon Class (Cup Virgine Heriot) Boltenhagen (Baltic Sea) (GER)
    4/7-10/7 Stena Match Cup Sweden - World Match Racing Tour Marstrand (SWE)
    4/7-10/7 Stena Match Cup Sweden Women's Trophy Marstrand (SWE)
    6/7-11/7 Platu 25 World Championship Ghmunden-Traunsee Lake (AUT)
    6/7-23/7 World Laser Radial Men's Championship La Rochelle (FRA)
    6/7-9/7 X-41 European Championships Flensburg (GER)
    6/7-10/7 A. Paduchin Cup - Russian Youth Match Race Championship Turgoyak Lake (RUS)
    7/7-16/7 ISAF Youth Sailing World Championship Zadar (CRO)
    8/7-16/7 Yngling World Championship Lake Attersee (AUT)
    8/7-10/7 Laser Euro Masters Series - Germany Friedrichshafen (GER)
    8/7-10/7 Warnemu"nder Woche Warnemu"nde (GER)
    8/7-10/7 CMRC Summer Classic (A) Chicago (USA)
    9/7-10/7 Ploener Segler Verein Match Race 3 Grosser Ploner See (GER)
    9/7-15/7 Swan European Regatta Cowes, Isle of Wight (GBR)
    9/7-10/7 La Fuga Sail Cup Trapani (ITA)
    9/7-10/7 Winter Match Racing Series 1 Wellington Harbour (NZL)
    9/7-10/7 PRO Series Final Oeiras (POR)
    9/7-10/7 USMRC Area GHJL Qualifier San Francisco (USA)
    9/7-14/7 US Junior Women's Doublehanded Championship Mantoloking (USA)
    13/7-17/7 ISAF Nations Cup Regional Final - Europe I (Women) (CANCELLED) Porto (POR)
    13/7-17/7 Noirth American Course Racing Championships San Juan (PUR)
    13/7-17/7 Seven Feet Cup Vladivostok (RUS)
    14/7-17/7 Alexandroupolis Alexandroupolis (GRE)
    14/7-17/7 Oakcliff Youth Clinegatta New York (USA)
    15/7-17/7 International Sailing Rgatta "Cup of the Three Governors" Baltyisk (RUS)
    16/7-24/7 CISM Military World Sailing Games Rio de Janeiro (BRA)
    16/7-17/7 Canadian Match Racing Championships - 2011 Perth Qualifier (Canada Part 1) Toronto (CAN)
    16/7-23/7 World Laser Standard Junior Championship La Rochelle (FRA)
    16/7-23/7 Formula 16 Worlds Bordeaux (FRA)
    16/7-24/7 Mediterranean Trophy Corsica (FRA)
    16/7-22/7 International Contender World Championship Weymouth & Portland (GBR)
    16/7-18/7 49ER Olympic Cup Olsztyn (POL)
    16/7-18/7 Rostige Kanne Regatta Thun (SUI)
    16/7-23/7 29er European Championship Locarno (SUI)
    16/7-17/7 Finn Pacific Coast Championship San Francisco (USA)
    17/7-24/7 Techno 293 Under 17 Boy's World Championship San Francisco (USA)
    17/7-24/7 Techno 293 Under 15 Boy's World Championship San Francisco (USA)
    17/7-24/7 Techno 293 Under 17 Girl's World Championship San Francisco (USA)
    17/7-24/7 Techno 293 Under 15 Girl's World Championship San Francisco (USA)
    17/7-24/7 Raceboard Youth World Championship San Francisco (USA)
    17/7-24/7 Raceboard Masters World Championship San Francisco (USA)
    18/7-24/7 M'Diq International Week Regatta Tetoun M'diq (MAR)
    18/7-22/7 Pan-Pacific Trapseat Cup California (USA)
    19/7-24/7 Audi MedCup - Round 3 - Cagliari Cagliari (ITA)
    19/7-23/7 ISAF Nations Cup Regional Final - Europe II (Open & Women) Gdynia (POL)
    20/7-28/7 Junior 470 World Championships Medemblik (NED)
    20/7-29/7 420 OPen & Ladies European Championships Tavira (POR)
    20/7-29/7 420 Open European Championship Tavira (POR)
    20/7-24/7 International Swiss Championship "Anniversary 100 Year Starboot" Thun (SUI)
    20/7-24/7 Governors Cup Newport Beach (USA)
    21/7-24/7 US Singlehanded Championship Portland (USA)
    22/7-29/7 International Lightning Class World Championship Rio de Janeiro (BRA)
    22/7-24/7 49er Canadian National Championship Kingston (CAN)
    22/7-28/7 Melges 24 European Championship Aarhus (DEN)
    22/7-31/7 Travemunder Woche Travemunder (GER)
    22/7-31/7 49er Youth World Championship Travemunde (GER)
    22/7-28/7 Flying Fifteen International World Championship Hayling Islands (GBR)
    22/7-28/7 Flying Fifteen International World Youth Championship Hayling Islands (GBR)
    22/7-24/7 Royal Saint George Yacht Club Invitational International Match Race Dun Laoire (IRL)
    22/7-29/7 RS Feva World Championship Bruinisse (NED)
    22/7-30/7 IODA Asian Championship (SIN)
    22/7-1/8 2011 Sotavento Fueteventura PWA World Cup (Freestyle, Slalom) Sotavento, Fuerteventura (ESP)
    23/7-24/7 Match Race de Invierno Buenos Aires (ARG)
    23/7-31/7 International FJ (Flying Junior) World Championship Nieuwpoort (BEL)
    23/7-24/7 Laser Euro Masters Series - Finland Nauvo (FIN)
    23/7-29/7 Dart 18 World Championship Belgium (GER)
    23/7-29/7 International OK Dinghy World Championship Larg (GBR)
    23/7-24/7 Ravenna Match Ravenna (ITA)
    23/7-24/7 Trofeo delle Stelle Gaeta (ITA)
    23/7-24/7 Trofeo delle Stelle Gaeta (ITA)
    24/7-30/7 SL16 Open World Championship Pyla-sur-Mer (FRA)
    24/7-31/7 World Laser Radial Youth Championship La Rochelle (FRA)
    25/7-30/7 OSAF Youth Single Handed Championships Aitutaki (COK)
    25/7-26/7 Sailing Center Summer Cup Grade 5 series Pirita (EST)
    25/7-30/7 Ramsgate Week Ramsgate (GBR)
    25/7-29/7 470 Master's Cup Lignano Sabbiadoro (ITA)
    25/7-30/7 International Regatta - Festival Nautique de Rabat Rabat (MAR)
    26/7-30/7 European Course Racing Championships Sopot (POL)
    26/7-2/8 Laser 4.7 Youth World Championship San Francisco (USA)
    27/7-31/7 Internationaux de France de Match Racing Manu Minard Trophy 2011 Pornichet (FRA)
    27/7-5/8 International Cadet World Championship Kuhlungsborn (GER)
    27/7-31/7 I. Korotkevich Cup Turgoyak Lake (RUS)
    28/7-30/7 Int. SP Regatta - Euro Cup Malcesine (ITA)
    28/7-31/7 World O'pen Cup Ascona (SUI)
    28/7-31/7 Oakcliff Summer Clinegatta New York (USA)
    29/7-8/8 ISWC Speed Windsurfing World Championship Fuerteventura (ESP)
    29/7-31/7 Laser Euro Masters Series - Sweden Nynashamn (SWE)
    29/7-1/8 North American Challenge Cup Chicago Yacht Club (USA)
    30/7-31/7 W.A. State Match Racing Championships Freshwater Bay (AUS)
    30/7-6/7 Vaurien Junior World Championship Lembruch (GER)
    30/7-6/8 Vaurien World Championship Lembruch (GER)
    30/7-6/8 Copa del Rey Audi Mapfre Palma de Mallorca (ESP)
    31/7-5/8 5.5 Metre World Championship Helsinki (FIN)
    31/7-5/8 International Junior Championships Optimist Kiel-Schilksee (GER)
    31/7-13/8 Weymouth and Portland International Regatta 2011 Weymouth and Portland (GBR)
     
    Οκτώβριος 2011
    23/9-3/10 2011 Sylt, Germany PWA World Cup (Wave, Freestyle, Slalom) Sylt (GER)
    24/9-2/10 Campeonato Argentina O.R.C. (ARG)
    27/9-2/10 Les Voiles de St Tropez (Classic Yachts) Saintt Tropez (FRA)
    28/9-2/10 New Zealand Youth Match Racing National Champiosnhips Wellington (NZL)
    28/9-1/10 Santa Maria Cup Annapolis (USA)
    28/9-1/10 Chicago Grade1 Match Race Lake Michigan (USA)
    29/9-1/10 Antibes Cup (CANCELLED) Antibes (FRA)
    29/9-3/10 German 470 National Championship Travemunde (GER)
    29/9-3/10 14. Offene Internationale Deutsche Meisterschaft und 20. Deutsche Meisterschaften der Behinderten Travemunde (GER)
    29/9-2/10 US Team Racing Championship La Porte (USA)
    30/9-2/10 2011 Extreme Sailing Series - Act 7 Nice (FRA)
    30/9-2/10 Shark European Championship Roebel (GER)
    30/9-2/10 International Finn Cup Malcesine (ITA)
    30/9-2/10 Regatta Romania Mangalia (ROU)
    1/10-2/10 Grand Prix Internacional "Luis Alberto Cerrato" Match Race Femenino Buenos Aires (ARG)
    1/10-2/10 Women Ceylou's Cup Lyon (FRA)
    1/10-2/10 Selection Bassin Mediterranee CHPT De France Espoir Sete (FRA)
    1/10-3/10 Deutsche Meisterschaft Match Race Open Rostock (GER)
    1/10-2/10 Young Barcolana Trieste (ITA)
    1/10-2/10 Norwegian Match Race Championship Oslo (NOR)
    1/10-3/10 Laser Europa Cup - Portugal Cascais (POR)
    1/10-3/10 Laser Euro Masters Series - Portugal Porto (POR)
    1/10-2/10 KSS Olympic Classes Regatta Stockholm (SWE)
    1/10-2/10 KSSS Olympic Regatta Saltsjobaden (SWE)
    1/10-2/10 KSSS Olympic Regatta - Swedish Championship Match Racing Saltsjobaden (SWE)
    1/10-9/10 IODA African Championship Hammamet (TUN)
    2/10-9/10 India International Regatta Chennai (IND)
    3/10-7/10 Australian Open Match Racing Championships Newport (AUS)
    3/10-8/10 TP52 World Championship Porto Cervo (ITA)
    4/10-9/10 Argo Group Gold Cup - World Match Racing Tour Hamilton (BER)
    5/10-9/10 Swiss 470 National Championship Zurich (SUI)
    5/10-8/10 Rolex Osprey Cup (CANCELLED) St Petersburg (USA)
    6/10-9/10 New Zealand Sailing Team Women's Match Racing Champiosnhip Wellington (NZL)
    7/10-9/10 PUMA Muritz Match Race Waren (GER)
    7/10-9/10 AUDI Muritz Match Race Waren (GER)
    7/10-9/10 Laser Europa Cup - Spain Vigo (ESP)
    8/10-16/10 Semana de Buenos Aires Buenos Aires (ARG)
    8/10-9/10 Turku MR Autumn Cup Turku (FIN)
    8/10-9/10 Espoir Manche Match Racing St Quay Portieux (FRA)
    8/10-9/10 Selective Espoir Atlantique La Rochelle (FRA)
    8/10-9/10 RYA National Match Racing Women's Championships Weymouth & Portland (GBR)
    8/10-9/10 October Match Race Scarlino (ITA)
    8/10-9/10 Autumn Match Race Ravenna (ITA)
    8/10-9/10 GKSS Autumn Cup Langedrag (SWE)
    8/10-9/10 GKSS Youth Match Cup Sweden Langedrag (SWE)
    9/10-9/10 BNP Paribas RHKYC Match Racing - One Day Series A Middle Island (HKG)
    9/10-15/10 J/22 World Championship New Orleans (USA)
    10/10-14/10 Australian Women's Match Racing Championships Newport (AUS)
    11/10-15/10 Sail Qatar Doha (QAT)
    12/10-16/10 2011 Extreme Sailing Series - Act 8 Almeria (ESP)
    13/10-16/10 Open Youth Croatian Championship Kastel Gomilica (CRO)
    13/10-23/10 XVI Pan American Games Guadalajara (MEX)
    13/10-16/10 EUROSAF High Performance Grand Prix Murcia (ESP)
    13/10-16/10 KiteCross World Championship Murcia (ESP)
    13/10-16/10 US Match Racing Championship California (USA)
    14/10-16/10 Regata Internazionalo Trofeo Amicizia Castelletto di Brenzone (ITA)
    14/10-16/10 Dragon wagner cup Torbole (ITA)
    14/10-16/10 YISUNSHIN Cup International Yacht race Tong-yeong City (KOR)
    15/10-16/10 South French Laser - Mediterranean Championship Bandol (FRA)
    15/10-16/10 M.R. - Winter Trophy Plastipack Verbania (ITA)
    15/10-16/10 International Geneva Match Race Geneva (SUI)
    15/10-15/10 Oakcliff Grade 5 Open Events New York (USA)
    16/10-17/10 Octobre A Sete Sete (FRA)
    18/10-22/10 St Quay Women Match Racing St Quay Portrieux (FRA)
    18/10-22/10 Master Espana Match Race Bayona (ESP)
    19/10-22/10 US Championship of Champions Dallas (USA)
    20/10-24/10 Egypt International Regatta Alexandria (EGY)
    20/10-23/10 Enoshima Olympic Week Enoshima (JPN)
    21/10-28/10 SYWOC - Students Yachting World Cup La Trinite-sur-Mer (FRA)
    21/10-23/10 Zemun Cup Zemun (SRB)
    22/10-23/10 RYA National Match Racing Championships Qualifier 1 Queen Mary's Sailing Club (GBR)
    22/10-29/10 Catamarans Cup Saronic Gulf (GRE)
    22/10-28/10 RS:X Youth World Championships Cagliari (ITA)
    22/10-28/10 Rolex Middle Sea Race Royal Malta Yacht Club (MLT)
    22/10-22/10 Oakcliff Grade 5 Open Events New York (USA)
    23/10-30/10 Oakcliff Halloween Invitational New York (USA)
    24/10-27/10 Youth Match Race - Autumn Wind Gelendzhik (RUS)
    25/10-30/10 Busan Women's International Match Race Haeundae Beach (KOR)
    25/10-30/10 Busan Cup Women's International Match Race Haeundae Beach (KOR)
    26/10-30/10 Open Croatian Championship Split (CRO)
    27/10-30/10 US SAILING Team Alphagraphics October Qualifier Florida (USA)
    28/10-31/10 China Cup International Regatta Shenzhen (CHN)
    29/10-1/11 Championnat de France de Voile de Match Racing Youth La Rochelle (FRA)
    29/10-1/11 South French Laser - Mediterranean Championship Hyeres (FRA)
    29/10-1/11 Eurocup 29er Riva del Garda (ITA)
    29/10-4/11 Marmaris Internaional Race Week Marmaris (TUR)
    30/10-20/12 Transat Jacques Vabre Le Havre (FRA)
    30/10-1/6 2011-12 Volvo Ocean Race Overall Alicante (ESP)
     
    Νοέμβριος 2011
    29/10-1/11 Championnat de France de Voile de Match Racing Youth La Rochelle (FRA)
    29/10-1/11 South French Laser - Mediterranean Championship Hyeres (FRA)
    29/10-1/11 Eurocup 29er Riva del Garda (ITA)
    29/10-4/11 Marmaris Internaional Race Week Marmaris (TUR)
    1/11-4/11 Sail Sydney Woollahra (AUS)
    3/11-6/11 Berlin Match Race Lake Wannsee (GER)
    4/11-6/11 Ladies Only Match Race Hamburg (GER)
    4/11-6/11 Hellenic National Match Race Faliron Bay (GRE)
    5/11-6/11 Selective de Zone lle de France Lavacourt (FRA)
    5/11-6/11 Championnat de Mediterranee Lyon Lyon (FRA)
    5/11-6/11 ISA National Match Race Championship Lough Derg (IRL)
    5/11-5/11 Volvo Ocean Race Leg 1 - Alicante (ESP) to Cape Town (RSA) Alicante (ESP)
    5/11-5/11 Oakcliff Grade 5 Open Events New York (USA)
    6/11-12/11 Sail Melbourne International Regatta Olympic & Invited Classes Melbourne (AUS)
    8/11-8/11 ISAF Rolex World Sailor of the Year Awards 2011 San Juan (PUR)
    9/11-13/11 New Zealand Match Racing Championships Auckland (NZL)
    10/11-13/11 US Women's Match Racing Championship New Orlenas (USA)
    11/11-19/11 J/24 World Championship Buenos Aires (ARG)
    11/11-13/11 Heineken Regatta Curacao Curacao (AHO)
    11/11-16/11 Star North American Championship Florida (USA)
    12/11-13/11 Novembre à Antibes, Selective Championnat de Med Antibes (FRA)
    12/11-13/11 BNP Paribas RHKYC Match Racing Open Regatta Middle Island (HKG)
    12/11-19/11 South East Asian Games Jakarta (INA)
    12/11-14/11 Soling South American Championship Montevido (URU)
    12/11-12/11 Oakcliff Grade 5 Open Events New York (USA)
    12/11-13/11 Cocoa Match Race Cocoa (USA)
    13/11-14/11 Championnat de Med November in Antibes Antibes (FRA)
    15/11-19/11 Australia Cup (CANCELLED) Perth (AUS)
    15/11-19/11 Kingdom Regatta Zallaq (BRN)
    16/11-19/11 Sail Brisbane Brisbane (AUS)
    18/11-20/11 Cup Opatija Opatija (CRO)
    18/11-20/11 Championnat de France Feminin de Match Racing Pornichet (FRA)
    18/11-20/11 RYA National Match Racing Championships Finals Queen Mary's Sailing Club (GBR)
    18/11-20/11 The ICSA Match Race National Championship San Francisco (USA)
    19/11-20/11 Novembre A Sete Sete (FRA)
    19/11-20/11 Saint Francois Match Racing 2nd Round Saint Francois (FRA)
    19/11-20/11 Alster Match Race Act 21 Hamburg (GER)
    19/11-20/11 Autumn Match Races Brindis (ITA)
    20/11-25/11 Dubai Muscat Race Dubai (UAE)
    21/11-25/11 Musto International Youth Match Racing Championships Sydney (AUS)
    22/11-25/11 Porto Alegre Match Race Cup - Campeonato Iberoamericano de Match Race Feminino Porto Alegre (BRA)
    22/11-27/11 Monsoon Cup - World Match Racing Tour Kuala Terengganu (MAS)
    25/11-2/12 Buquebus Campeonato (ARG)
    25/11-27/11 Porto Alegre Match Race Cup - Campeonato Iberoamericano de Match Race Open Porto Alegre (BRA)
    26/11-30/11 Harken International Youth Match Racing Championships (AUS)
    26/11-27/11 November Match Race Scarlino (ITA)
    26/11-27/11 Singapore National Windsurfing Championship Singapore (SIN)
    27/11-27/11 Global Ocean Race - Leg 2 - Cape Town-Wellington - Start (RSA)
    30/11-2/12 Match Race Cervia Cervia (ITA)
     
    Δεκέμβριος 2011
    30/10-20/12 Transat Jacques Vabre Le Havre (FRA)
    25/11-2/12 Buquebus Campeonato (ARG)
    30/11-2/12 Match Race Cervia Cervia (ITA)
    2/12-4/12 2011 America's Regatta St Petersburg, Florida (USA)
    2/12-3/12 Sharjah Nautical Festive - Team Races Sharjah (UAE)
    3/12-18/12 Perth 2011 ISAF Sailing World Championships Perth (AUS)
    3/12-6/12 Trofeo Ciutat De Palma Palma de Mallorca (ESP)
    3/12-10/12 Phuket Kings Cup Regatta Phuket (THA)
    4/12-8/12 Semana Olimpica Canaria De Vela Las Palmas de Gran Canaria (ESP)
    4/12-10/12 Imperia Winter Regatta Imperia (ITA)
    8/12-11/12 St Nicholas Race Pula (CRO)
    9/12-23/12 Arab Games www.arabgames2011.qa (QAT)
    9/12-11/12 2011 Extreme Sailing Series - Act 9 (SIN)
    10/12-11/12 Christmas Regatta Cascais (POR)
    10/12-11/12 Christmas Match Races Brindisi (ITA)
    10/12-11/12 International Christmas J24 Match Race Trieste (ITA)
    11/12-11/12 Volvo Ocean Race Leg 2 - Cape Town (RSA) to Abu Dhabi (UAE) Cape Town (RSA)
    11/12-11/12 BNP Paribas RHKYC Match Racing - One Day Series B Middle Island (HKG)
    14/12-16/12 Women's Ibero-American Match Racing Championship Mar del Plata (ARG)
    16/12-17/12 Abu Dhabi Team Racing Trophy Abu Dhabi (UAE)
    17/12-22/12 Palamos Christmas Race Palamos - Girona (ESP)
    17/12-18/12 Open Ibero-American Match Racing Championship Mar del Plata (ARG)
    18/12-18/12 BNP Paribas RHKYC Match Racing - One Day Series C Middle Island (HKG)
    26/12-1/1 Formula Experience World Championships Cancun (MEX)
    26/12-30/12 Bay of Cadiz - New Year Regatta Cadiz (ESP)
    27/12-4/1 Australian Laser Championships Queensland (AUS)
    27/12-7/1 Fireball World Championship Mandurah, Perth (AUS)
    28/12-8/1 IODA - Optimist World Championship Napier (NZL)
    28/12-31/12 Laser Europa Cup - Croatia Hvar (CRO)
    28/12-31/12 International New Year's Regatta Hvar (CRO)
    28/12-30/12 Meeting Internazionale Del Mediterraneo Sanremo (ITA)
    29/12-31/12 Abu Dhabi International Regatta Abu Dhabi (UAE)
    30/12-3/1 IODA - Optimist Team Racing World Championship Napier (NZL)
    31/12-31/12 World Match Racing Tour - ISAF Match Racing World Championship Combined 9 WMRT Events (TBC)

     

     

     

     

     

     

     
     
     
         
     
    /**************************************************************** * Κώδικας για βελάκια * *****************************************************************