Hellenic Sailing Federation

Ημερολόγιο Διεθνών Αγώνων 2012

 
     
 
 
 

 

ΠαγκόσμιαΝέα

I.S.A.F.

Διεθνής Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    EUROSAF

    Ευρωπαϊκή Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    Τελευταία Αποτελέσματα

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 420

    12/4 - 17/4/2014
    Ν.Ο. Πάρου

    Αποτελέσματα

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Optimist

    12/4 - 16/4/2014
    Ι.Ο.ΠΟ.Ρ.

    Αποτελέσματα

     

     

     

     

     

     

     

    Ημερολόγιο Διεθνών αγώνων 2012

     Επιλέξτε έτος για να δείτε προηγούμενους   

     

    Δεκέμβριος 2012
    25/11-10/12 ARC - Atlantic Rally for Cruisers Las Palmas (ESP) - St Lucia (ESP)
    27/11-1/12 Australia Cup (CANCELLED) Perth (AUS)
    30/11-7/12 Copa Buquebus. Buenos Aires (ARG)
    30/11-2/12 America's Disabled/Open Regatta St. Petersburg Yacht Club, Florida (USA)
    30/11-8/12 PWA Slalom Men and Women, Freestyle Men and Women World Cup Mui Ne Bay (VIE)
    1/12-2/12 Pete Sheals Memorial Match Race Tortola (IVB)
    1/12-2/12 SL 2 Le Havre Le Havre (FRA)
    1/12-2/12 Selective de Zone St Quay St Quay Portrieux (FRA)
    1/12-1/12 Team Heiner Winterserie Match Racing Stage 2 Lelystad (NED)
    1/12-2/12 Soling Botterletter Kralingen Rotterdam (NED)
    1/12-8/12 Phuket King's Cup Regatta Phuket (THA)
    1/12-1/12 Dave's December Dust Up Long Beach (USA)
    2/12-8/12 ISAF Sailing World Cup Melbourne Melbourne (AUS)
    2/12-9/12 PKRA Pro Kiteboard Tour - Vietnam (Freestyle & Course) (VIE)
    3/12-8/12 Monsoon Cup - World Match Racing Tour Kuala Terengganu (MAS)
    4/12-9/12 Carlos Aguilar Match Race St Thomas (ISV)
    5/12-9/12 Star Southern Hemisphere (ARG)
    6/12-9/12 St Nicholas Race Pula (CRO)
    6/12-9/12 Imperia Winter Regatta Imperia (ITA)
    6/12-8/12 Kuwait International regatta Salmeya (KUW)
    6/12-7/12 Singapore Laser Trophy Singapore (SIN)
    6/12-9/12 Singapore National 420 & 470 Championships Singapore (SIN)
    6/12-9/12 Trofeo Ciutat De Palma Palma de Mallorca (ESP)
    7/12-9/12 Soling Olivos Week Olivos (ARG)
    7/12-9/12 KFC - Perlis Open Regatta Temah Tason Dam (MAS)
    8/12-9/12 Campeonato Brasileiro Match Race Women Rio de Janeuro (BRA)
    8/12-9/12 Campeonato Brasileiro Match Race Junior Rio de Janeuro (BRA)
    8/12-9/12 RYA Winter Challenge Weekend 1 Weymouth & Portland (GBR)
    8/12-9/12 Christmas Match Races Brindisi (ITA)
    11/12-16/12 29er South American Championship Montevideo (URU)
    11/12-16/12 F18 South American Championship Montevideo (URU)
    12/12-17/12 Kingdom Regatta Zallaq (BRN)
    12/12-17/12 Kingdom Match Race Event Zallaq (BRN)
    13/12-16/12 Sail Sydney Woollahra (AUS)
    13/12-20/12 SB20 World Championship Hamilton Island (AUS)
    13/12-15/12 Volvo Winter Regatta Dubai (UAE)
    14/12-16/12 International Christmas J24 Match Race Trieste (ITA)
    15/12-16/12 Campeonato Brasileiro Match Race Open Rio de Janeuro (BRA)
    15/12-16/12 Selective de zone Brest Brest (FRA)
    15/12-15/12 DMTRA Winterserie 2012/2013 Stage 2 Braassemermeer (NED)
    18/12-21/12 Campeonato Estadual RS de Match Race Porto Alegre (BRA)
    18/12-8/12 Schweriner Nikolaus Matchrace Schwerin (GER)
    18/12-23/12 Palamos Christmas Race Palamos (ESP)
    19/12-22/12 Sail Brisbane Brisbane (AUS)
    20/12-23/12 KFC - MYA - Milo Selangor (MAS)
    22/12-22/12 Team Heiner Winterserie Match Racing Stage 3 Lelystad (NED)
    26/12-30/12 Bay of Cadiz - New Year Regatta Cadiz (ESP)
    27/12-4/1 Australian Laser Championships Tasmania (AUS)
    27/12-31/12 New Year's Race Bay of Cadiz (ESP)
    28/12-5/1 2012 International Cadet World Championship Tasmania (AUS)
    28/12-31/12 Laser Europa Cup - Croatia Hvar (CRO)
    28/12-30/12 Meeting Internazionale Del Mediterraneo Sanremo (ITA)
    31/12-31/12 World Match Racing Tour Overall - ISAF Match Racing World Championship Combined 9 WMRT Events (TBC)
    Νοέμβριος 2012
    27/10-3/11 SYWOC - Students Yachting World Cup La Rochelle (FRA)
    29/10-1/11 Euro Cup 29er Riva del Garda (ITA)
    29/10-1/11 Youth Match Race - Autumn Wind Gelendzhik (RUS)
    1/11-3/11 Bic World O'pen Cup MIami (USA)
    1/11-4/11 New Caledonia Match Race New Caledonia (FRA)
    1/11-4/11 Kiteboard Tour Europe - Spain (Freestyle & Course) Castelldelfels (ESP)
    2/11-7/11 Kona World Championship Grand Canaria (ESP)
    2/11-3/11 National Day Regatta (UAE Championships Round 3) Corniche Abu Dhabi (UAE)
    3/11-3/11 Oakcliff November 3 New York (USA)
    3/11-9/11 Bolivarian Beach Games Callao (PER)
    3/11-5/11 Ladies Only Match Race Hamburg (GER)
    6/11-9/11 Rolex Osprey Cup (CANCELLED) St Petersburg (USA)
    7/11-11/11 New Zealand Match Racing Championships Auckland (NZL)
    8/11-11/11 Match Race Brasil Rio de Janeiro (BRA)
    10/11-18/11 Campeonato Argentina O.R.C. (ARG)
    10/11-11/11 Saint Francois Match Racing 2nd Round Saint Francois (FRA)
    10/11-10/11 Oakcliff November 10 New York (USA)
    10/11-11/11 Selective Espoir FFV La Rochelle (FRA)
    10/11-11/11 Ribnitz Match Race Schwerin (GER)
    10/11-11/11 Selective Espoir Bassin Manche Portrieux (FRA)
    11/11-11/11 Vende'e Globe - Start (FRA)
    14/11-18/11 J/24 North American Championship Regatta Jacksonville (USA)
    14/11-18/11 Soling South American Championship Punta del Este (URU)
    14/11-18/11 Soling South American Championship Punta del Este (URU)
    15/11-18/11 IKA South American Course Racing Championships Buzios (BRA)
    16/11-18/11 Cup Opatija Opatija (CRO)
    16/11-18/11 RYA National Match Racing Championships Finals Queen Mary's Sailing Club (GBR)
    16/11-23/11 Dubai Mascat Race Dubai (UAE)
    16/11-23/11 Dubai Muscat Race Dubai (UAE)
    17/11-18/11 Alster Match Race Act 22 Hamburg (GER)
    17/11-24/11 International One Metre Class European Championship (IOM) Cres (CRO)
    17/11-18/11 SL 1 Le Havre Le Havre (FRA)
    17/11-17/11 DMTRA Winterserie 2012/2013 Stage 1 Braassemermeer (NED)
    20/11-25/11 Porto Alegre Match Race Cup - Match Race Open & Women Porto Alegre (BRA)
    21/11-25/11 Harken International Youth Match Racing Championships (AUS)
    22/11-25/11 Championnat de France Espoirs de Match Racing La Rochelle (FRA)
    24/11-25/11 Partnership Trophy Imperia (ITA)
    24/11-25/11 November Match Race Scarlino (ITA)
    24/11-25/11 Singapore National Windsurfing Championship Singapore (SIN)
    24/11-25/11 Campionato Zonale FIV Match Racing Brindisi (ITA)
    24/11-25/11 Selective de zone St Cast St Cast Le Guildo (FRA)
    25/11-10/12 ARC - Atlantic Rally for Cruisers Las Palmas (ESP) - St Lucia (ESP)
    26/11-30/11 Musto International Youth Match Racing Championships Sydney (AUS)
    27/11-1/12 Australia Cup (CANCELLED) Perth (AUS)
    28/11-30/11 Malaysian Match Racing Circuit - Final - Terengganu Terengganu (MAS)
    29/11-2/11 Extreme Sailing Series - Act 8 (BRA)
    30/11-7/12 Copa Buquebus. Buenos Aires (ARG)
    30/11-8/12 PWA Slalom Men and Women, Freestyle Men and Women World Cup Mui Ne (VIE)
    30/11-2/12 America's Disabled/Open Regatta St. Petersburg Yacht Club, Florida (USA)

     

    Οκτώβριος 2012
    12/9-14/10 Regata Internazionale Trofeo Amicizia Mamorial Mascalzoni - Scala Circolo Nautico Brenzone (ITA)
    28/9-7/10 PWA Slalom Men Wave Men and Women, Freestyle Men Sylt (GER)
    2/10-7/10 Kiteboard Course Racing World Championship Cagliari (ITA)
    2/10-7/10 Argo Group Gold Cup - World Match Racing Tour Hamilton (BER)
    3/10-7/10 RC44 World Championship Rovinj (CRO)
    4/10-7/10 Class 40 World Championship La Rochelle (FRA)
    5/10-7/10 KSSS Olympic Regatta Saltsjobaden (SWE)
    5/10-7/10 International Finn Cup Malcesine (ITA)
    5/10-7/10 AUDI Mueritz Match Race Waren (GER)
    5/10-9/10 EUROSAF European Open Match Race Championship Bayona (Vigo) (ESP)
    5/10-7/10 Volvo Match Race Yvonand Yvonand (SUI)
    5/10-6/10 Ras Al Khaimah - Dubai IRC Rally Dubai (UAE)
    6/10-13/10 A-Class Catamaran World Championship Florida (USA)
    6/10-7/10 Saint Francois Match Racing 1st Round Saint Francois (FRA)
    6/10-7/10 October Match Race Scarlino (ITA)
    6/10-8/10 Japense Soling National Championship Lake Suwa (JPN)
    6/10-7/10 RYA Women's National Match Racing Championship Weymouth & Portland National Sailing Academy (GBR)
    6/10-8/10 Kintec Fall Match Racing Regatta Vancouver (CAN)
    9/10-13/10 Sail Qatar Doha (QAT)
    9/10-13/10 Round 5 - Valencia Cup Valencia (ESP)
    11/10-13/10 Open Regatta (UAE Championships Round 2) Abu Dhabi (UAE)
    12/10-13/10 RYA Youth (U20/U25) National Match Racing Championships Weymouth & Portland National Sailing Academy (GBR)
    12/10-14/10 Laser Europa Cup - Spain Vigo (ESP)
    12/10-14/10 Finn US Nationals Sheboygan (USA)
    13/10-14/10 Semana de Buenos Aires Buenos Aires (ARG)
    13/10-14/10 Soling Senatepreis Wannsee (GER)
    13/10-13/10 Soling Hispanidad Cup www.soling.com (ESP)
    13/10-14/10 NJK Season Ends Match Race Waters in West of Helsinki (FIN)
    13/10-14/10 The Ceilidh Cup Sonar Match Racing Challenge Rhu, Scotland (GBR)
    14/10-20/10 Marblehead World Championship Ploermel (FRA)
    16/10-22/10 India International Regatta Chennai (IND)
    18/10-21/10 US Team Racing Championship Larchmont (USA)
    18/10-22/10 International regatta "Friendship" Odesa (UKR)
    18/10-21/10 Extreme Sailing Series - Act 7 Nice (FRA)
    18/10-21/10 JSAF Enoshima Olympic Week Enoshima (JPN)
    19/10-21/10 Zemun Cup Zemun (SRB)
    19/10-21/10 Laser Europa Cup - Portugal Cascais (POR)
    19/10-21/10 Laser Euro Masters Series - Portugal Cascais (POR)
    19/10-21/10 Geneva International Match Race Geneva (SUI)
    19/10-21/10 Yisunshin Cup Tongyeong (KOR)
    20/10-27/10 RS:X Youth World Championship Pengu Island (TPE)
    20/10-21/10 Trofeo Torboli Riva del Garda (ITA)
    20/10-21/10 Bodensee Act lll - Steckborn Steckborn (SUI)
    20/10-21/10 RYA National Match Racing Championships Qualifier 1 Queen Mary's Sailing Club (GBR)
    20/10-27/10 RS:X Youth World Windsurfing Championships Penghu (TPE)
    20/10-28/10 Rolex Middle Sea Race Royal Malta Yacht Club (MLT)
    20/10-20/10 GSYS Match 2 Lidingo (SWE)
    20/10-21/10 MCSA Match Race Championship Sheboygan (USA)
    23/10-28/10 Busan Cup Women's International Match Race Haeundae Beach (KOR)
    24/10-28/10 Wakayama International Regatta Wakayama (JPN)
    25/10-28/10 US Disabled Sailing Championship San Diego (USA)
    26/10-27/10 Oakcliff Halloween Invitational New York (USA)
    26/10-28/10 KFC - Johor Open Regatta Johor (MAS)
    26/10-29/10 China Cup International Regatta Shenzhen (CHN)
    27/10-28/10 Campeonato Clausura Buenos Aaires (ARG)
    27/10-28/10 Bodensee Match Race ACT V Altnau (SUI)
    27/10-28/10 Soling Champions Cup San Isidro (ARG)
    27/10-28/10 Soling Territorial Championship Madrid (ESP)
    27/10-3/11 SYWOC - Students Yachting World Cup La Rochelle (FRA)
    28/10-28/10 Slag om Delft Delft (NED)
    29/10-1/11 Euro Cup 29er Riva del Garda (ITA)
    29/10-1/11 Youth Match Race - Autumn Wind Gelendzhik (RUS)
    1/10-29/6 J/22 World Championship Rhode Island (USA)

     

    Σεπτέμβριος 2012
    27/8-1/9 PWA Slalom Men and Women World Cup Alacati (TUR)
    27/8-1/9 PWA World Cup Alacati Alacati (TUR)
    28/8-1/9 Trentino Women's Match Race (CANCELLED) Lake Ledro (ITA)
    28/8-3/9 International Regatta Open Russian" Moscow (RUS)
    28/8-3/9 International Contender European Championships Gottskarsvagen (SWE)
    28/8-2/9 St Moritz Match Race - World Match Racing Tour St Moritz (SUI)
    29/8-8/9 Melges 24 World Championship Scarlino (ITA)
    30/8-3/9 Aarhus Sailing Week Aarhus (DEN)
    30/8-2/9 Extreme Sailing Series - Act 5 Cardiff (GBR)
    30/8-2/9 Knickerbocker Cup Manhasset Bay (USA)
    31/8-2/9 Finnish Open Match Racing Championship Vasa (FIN)
    31/8-2/9 National Youth Match Racing Championship Pieve (ITA)
    31/8-2/9 Polish Match Tour Act 7, Olsztyn Match Race - Mazury (CANCELLED) Olsztyn (POL)
    31/8-2/9 Match Cup Omega Koscian Koscian (POL)
    1/9-9/9 Campeonato Primavera (ARG)
    1/9-23/9 Grand Prix Internacional "Luis Alberto Cerrato" Buenos Aires (ARG)
    1/9-2/9 Ladies Match Race Challenge www.kdy.dk (DEN)
    1/9-6/9 2012 London Paralympic Games Sailing Competition Weymouth and Portland (GBR)
    1/9-8/9 Rolex - IMA Mini Maxi World Championship Porto Cervo (ITA)
    1/9-2/9 United 4 (lll) Workum (NED)
    1/9-2/9 Norwegian Match Race Championship Oslo (NOR)
    1/9-2/9 MIPC Match Race Cup Izola (SLO)
    2/9-9/9 Normandy Channel Race Caen (FRA)
    2/9-6/9 Dart 18 World Championship Punta Ala (ITA)
    2/9-8/9 Maxi Yachts Rolex Cup Porto Cervo (ITA)
    3/9-8/9 World Match Racing University Championship Nice (FRA)
    3/9-8/9 World University Match Racing Championship (FISU) Nice (FRA)
    4/9-7/9 49er World Championship U23 Riva del Garda (ITA)
    4/9-7/9 49er Youth World Championship Riva del Garda (ITA)
    5/9-9/9 Syros Race - Open Hellenic Offshore National Championshi Ermoupolis, Syros (GRE)
    5/9-8/9 EUROSAF Match Racing, Open Youth European Championship Ledro (ITA)
    6/9-9/9 Soto40 South American Cup Buenos Aires (ARG)
    6/9-6/9 Center Cup Series Autumn - Race 4 Helsinki (FIN)
    6/9-9/9 International Swiss Finn Championship Lake Neuchatel (SUI)
    6/9-9/9 Oakcliff International Match Race New York (USA)
    7/9-14/9 Dragon European Championship Attersee (AUT)
    7/9-9/9 Laser Europa Cup - Hungary Balatonfured (HUN)
    7/9-9/9 Advanced Open Sheboygan (USA)
    7/9-15/9 Formula 18 World Championship California (USA)
    8/9-9/9 Open Belgium Championship for Optimist, Cadet & 420 Nieuwpoort (BEL)
    8/9-9/9 Open Belgium Championship for Europe & 470 Ostend (BEL)
    8/9-9/9 Danish Soling National Championship Aarhus (DEN)
    8/9-15/9 49er European Championship Riva del Garda (ITA)
    8/9-15/9 SEIKO - 29er XX World Championship Riva del Garda (ITA)
    8/9-9/9 3rd Regional Qualifier Oeiras (POR)
    8/9-8/9 GKSS Club Match 4 Langedrag (SWE)
    9/9-14/9 5.5 Metre World Championship Boltenhagen (GER)
    9/9-9/9 USM Kval Stockholm (Qualifier for Swedish Youth National Match Racing Championship) Sjoliden (SWE)
    10/9-14/9 Mobility Cup Nepean Sailing Club (CAN)
    10/9-16/9 Star North American Championship Hamilton (CAN)
    10/9-16/9 Rolex Swan Cup Porto Cervo (ITA)
    11/9-15/9 EUROSAF European Women Match Race Championship Santander (ESP)
    12/9-16/9 PKRA Pro Kiteboard Tour - Brazil (Freestyle) (BRA)
    12/9-14/10 Regata Internazionale Trofeo Amicizia Mamorial Mascalzoni - Scala Circolo Nautico Brenzone (ITA)
    13/9-16/9 Laser Europa Cup - Austria Breitenbrunn (AUT)
    13/9-13/9 Center Cup Series Autumn - Race 5 Helsinki (FIN)
    13/9-16/9 Extreme Sailing Series - Act 6 Trapani (ITA)
    13/9-13/9 CMRC Grade 5 September Chicago (USA)
    14/9-16/9 WASA Match Vasa (FIN)
    14/9-16/9 Potsdamer Yacht Club Match Race Wannsee (GER)
    14/9-16/9 Postdamer Yacht Club Match Race Berlin, Wannsee (GER)
    14/9-16/9 BMW Match Race Malcesine (ITA)
    14/9-16/9 KFC - Merdeka Day Regatta Kinabalu (MAS)
    14/9-16/9 Delta Lloyd Open Dutch Sailing Championships for Olympic & Paralympic Classes Medemblik (NED)
    15/9-16/9 PSV Match Race 6 Schleswig Holstein (GER)
    15/9-16/9 Bedanne's Cup Tourville la Riviere (ITA)
    15/9-15/9 Keelboat Match Racing League 2 - Series 1 Boulevard (SIN)
    15/9-16/9 GKSS Autumn Cup Langedrag (SWE)
    15/9-23/9 J/24 World Championship Rochester (USA)
    16/9-22/9 2.4 Metre World Championship Porto San Giorgio (ITA)
    16/9-16/9 Woman Portuguese Championship Oeiras (POR)
    16/9-16/9 Keelboat Match Racing League 2 - Series 2 Boulevard (SIN)
    17/9-23/9 PWA Wave Men World Cup Klitmoller (DEN)
    17/9-21/9 Internationaux de France de Match Racing Manu Minard Trophy 2012 Pornichet (FRA)
    17/9-23/9 Soling World Championship Lake Michigan (USA)
    18/9-22/9 Round 4 - France Cup or One Ton Cup (FRA)
    18/9-22/9 Tornado World Championship Lake Garda (ITA)
    18/9-23/9 The Buddy Melges Challenge Wisconsin (USA)
    19/9-23/9 ACI Match Race Cup Split (CRO)
    20/9-23/9 Malaysian Match Racing Circuit - Final - Terengganu Terengganu (MAS)
    20/9-22/9 Laser Euro Masters Series - Poland Puck (POL)
    20/9-23/9 Laser Europa Cup - Poland Puck (POL)
    21/9-23/9 Estonian Open Match Race Championships Pirita (EST)
    21/9-23/9 EUROSAF Team Racing, European Championship West Kirby (GBR)
    21/9-23/9 Italian Soling National Championship Riva del Garda (ITA)
    21/9-23/9 EUROSAF Team Racing, 2K Keel Boat European Championship Lelystad (NED)
    21/9-23/9 Match Cup Omega Nationals Kartuzy, Lamelka Cup Klasztorne Duke (POL)
    22/9-25/9 Australian Youth Match Racing Championships Tasmania (AUS)
    22/9-23/9 Open Belgium Championship for Laser, Laser Radial & Laser 4.7 Duinbergen (BEL)
    22/9-23/9 National Fun Cup Trasimeno (ITA)
    22/9-23/9 Ungdoms SM Match Race Stenungsund (SWE)
    22/9-23/9 SDYC September Invitational San Diego (USA)
    23/9-30/9 International Flying Dutchman World Championship Santa Cruz (USA)
    24/9-28/9 Regates Royales Cannes (FRA)
    24/9-29/9 Match Race France - World Match Racing Tour Marseille (FRA)
    24/9-27/9 Asian Match Racing Championship - Asian Qualifier to the Monsoon Cup Kuala Terengganu (MAS)
    25/9-29/9 Platu 25 World Championship Rosignano (ITA)
    25/9-25/9 Melges 32 World Championship Newport (USA)
    25/9-29/9 Santa Maria Cup Annapolis (USA)
    26/9-30/9 IKA Course Racing European Championships La Baule (FRA)
    27/9-30/9 Australian Match Racing Championships Sandringham (AUS)
    27/9-30/9 Australian Women's Match Racing Championships Sandringham (AUS)
    27/9-30/9 Kiteboard Tour Europe - France (Freestyle) La Baule (FRA)
    27/9-30/9 New Zealand Youth Match Racing National Champiosnhips Wellington (NZL)
    27/9-28/9 CMRC Autumn (A) Chicago (USA)
    28/9-30/9 Laser Europa Cup - Denmark Arhus (DEN)
    28/9-30/9 Raid du duc a'Albe Hyeres (FRA)
    28/9-7/10 PWA Slalom Men Wave Men and Women, Freestyle Men Sylt (GER)
    28/9-30/9 Open Portuguese Championship Oeiras (POR)
    29/9-30/9 Scandinavian Match Racing Championships Middelfart (DEN)
    29/9-30/9 Turku MR Autumn Cup Turku (FIN)
    29/9-30/9 Autumn Match Race Ravenna (ITA)
    29/9-30/9 United 4 (IV) Kamperland (NED)
    29/9-30/9 CMRC Autumn (B) Chicago (USA)

     

    Ιούλιος 2012
    25/6-4/7 Open 470 European Championships Largs (GBR)
    26/6-1/7 Kiteboard Slalom World Championship Sylt (GER)
    27/6-1/7 PKRA Pro Kiteboard Tour - Turkey (Course) Istanbul (TUR)
    28/6-4/7 World Laser Radial Youth Championship Queensland (AUS)
    28/6-1/7 O M Match Race Pieve di Ledro (ITA)
    29/6-6/7 Finn Junior World Championship (Silver Cup) Maubuisson (FRA)
    29/6-1/7 V Trofeo S.M. La Reina Valencia (ITA)
    29/6-1/7 Malaysian Match Racing Circuit - Stage Two - Selangor Selangor (MAS)
    29/6-7/7 Star Eastern Hemisphere Championship Gydnia (POL)
    29/6-4/7 AF Offshore Race Stockholm / Sandhamn (SWE)
    29/6-2/7 Transbunker Cup Odesa (UKR)
    30/6-4/7 Topsport Vlaanderen Regatta Nieuwpoort (BEL)
    30/6-1/7 PSV Match Race 5 Schleswig Holstein (GER)
    30/6-8/7 IODA European Championship TSabbiadoro (ITA)
    30/6-1/7 RPNYC Winter Match Racing Regatta Wellington (NZL)
    30/6-1/7 Oakcliff Summer Clinegatta New York (USA)
    30/6-1/7 Group EK Qualifier US Match racing Championship Detroit (USA)
    1/7-7/7 RS:X Youth European Windsurfing Championships Talinn (EST)
    1/7-1/7 Volvo Ocean Race Leg 9 - Lorient (FRA) to Galway (IRL) Lorient (FRA)
    1/7-7/7 SL16 Open World Championship La Baule / Le Pouliguen Bay (FRA)
    1/7-7/7 12 Metre World Championship Isle of Wight (GBR)
    1/7-7/7 Moscow International Traditional Sailing Regatta Moscow (RUS)
    2/7-8/7 PWA Wave Men and Women World Cup Pozo, Gran Canaria (ESP)
    2/7-7/7 Stena Match Cup Sweden - World Match Racing Tour Marstrand (SWE)
    2/7-7/7 Stena Match Cup Sweden Women's Trophy (CANCELLED) Marstrand (SWE)
    4/7-8/7 A. Paduchin Cup - Russian Youth Match Race Championship Turgoyak Lake (RUS)
    5/7-14/7 Sukma Pahang Pahang (MAS)
    5/7-8/7 Extreme Sailing Series - Act 4 Porto (POR)
    6/7-9/7 Baltic – Sea of Friendship Baltiysk (RUS)
    6/7-30/7 International Regatta for the memory of Polar seamen St-Petersburg - Stockholm Reykjavik - St-Petersburg (RUS)
    6/7-8/7 GKSS Youth Match Cup Sweden Langedrag (SWE)
    6/7-9/7 C. Thomas Clagett, Jr. Memorial Clinic & Regatta Newport RI (USA)
    6/7-12/7 US Junior Women's Singlehanded Championship Chicago (USA)
    7/7-8/7 Chicas Bajo Cero 4 Inside Port Mar del Plata (ARG)
    7/7-15/7 Warnemunder Woche Warnemunder (GER)
    7/7-15/7 PKRA Pro Kiteboard Tour - Germany (Freestyle & Course) St. Peter Ording (GER)
    7/7-13/7 Cork Week Crosshaven, Cork Harbour (IRL)
    7/7-15/7 Vintage Yachting Games Dervio - Bellano (ITA)
    7/7-8/7 Oyster Bay Youth Match Race New York (USA)
    8/7-14/7 Rolex Ilhabela Sailing Week Ilhabela (BRA)
    10/7-21/7 IODA Optimist Team Racing World Championship Santo Domingo (DOM)
    10/7-14/7 Round 3 - Royal Cup Palma de Mallorca (ESP)
    11/7-17/7 World Laser Radial Men's Championship Queensland (AUS)
    11/7-15/7 Chicago Match Cup - World Match Racing Tour Lake Michigan (USA)
    12/7-15/7 Laser Europa Cup - Germany Warnemunde (GER)
    12/7-15/7 Alexandroupolis Summer regatta Alexandroupolis (GRE)
    12/7-21/7 Four Star Pizza ISAF Youth Sailing World Championship Dun Laoghaire (IRL)
    12/7-15/7 ICA Slalom World Championships Torbole (ITA)
    12/7-18/7 PWA Wave Men and Women World Cup Tenerife (ESP)
    12/7-24/7 Europe World Championships L'Escala (ESP)
    13/7-27/7 505 World Championship La Rochelle (FRA)
    13/7-15/7 RORC - Cowes - Dinard - St Malo Cowes (GBR) - St Malo (FRA) (GBR)
    14/7-21/7 Vaurien World Championship Douarnenez (FRA)
    14/7-21/7 Vaurien Junior World Championship Douarnenez (FRA)
    14/7-15/7 Kroslin Match Race Schwerin (GER)
    14/7-15/7 SKUD18 UK & Open Championships Rutland Sailing Club (GBR)
    14/7-29/7 International Regatta “Marine Corps – Baltic Sea" St-Petersburg - Baltiysk (RUS)
    15/7-26/7 IODA Optimist World Championship Santo Domingo (DOM)
    15/7-22/7 International 8 Metre World Cup Cowes, Isle of Wight (GBR)
    16/7-20/7 XVIIIth Atlantic Watersports Games Brittany, Morbihan, Quiberon (FRA)
    16/7-23/7 Mediterranean Trophy Corsica (FRA)
    16/7-21/7 Copa del Rey Audi Mapfre Palma de Mallorca (ESP)
    18/7-22/7 Seven Feet Cup Vladivostok (RUS)
    19/7-23/7 Laser Euro Masters Series - Germany Warnemunde (GER)
    19/7-22/7 Laser North American Championship Oregon (USA)
    20/7-22/7 49er.ca Championships Kingston (CAN)
    20/7-24/7 Deutsche Meisterschaft Match Race Travemuende (GER)
    20/7-29/7 Travemunder Woche Travemunder (GER)
    20/7-30/7 PWA Slalom Men, Freestyle Men and Women Sotavento, Fuerteventura (ESP)
    20/7-27/7 Jubilee Regatta, European Championships, 6 metre R Yachts Nynäshamn (SWE)
    20/7-29/7 6 Metre European Championship Nynashamn (SWE)
    20/7-22/7 Rostige Kanne Regatta Thun (SUI)
    21/7-27/7 Splash World Championship Nieuwpoort (BEL)
    21/7-27/7 Splash Girl's World Championship Nieuwpoort (BEL)
    21/7-22/7 Estonian Open Cup Match Race Pirita (EST)
    21/7-27/7 RS Feva World Championship Hayling Island (GIB)
    21/7-28/7 RORC - Brewin Dolphin Commodores Cup Cowes / Solent (GBR)
    21/7-22/7 INVESTWISE Irish National Match Racing Championships & Dublin Match Racing Open Dublin (IRL)
    21/7-22/7 Ravenna Match Ravenna (ITA)
    21/7-22/7 Oakcliff July (Grade 4) New York (USA)
    22/7-18/8 Quebec - St Malo Quebec (CAN)
    22/7-27/7 Bodensee Act lll - Steckborn Steckborn (SUI)
    23/7-28/7 International OK Dinghy World Championship Korsoer (DEN)
    23/7-27/7 International Lightning ClassYouth World Championship Purjehtijat (FIN)
    23/7-27/7 RS500 World Championships Riva del Garda (ITA)
    23/7-27/7 470 Master's Cup Gaeta (ITA)
    24/7-29/7 Flying Junior European Championship Arco (ITA)
    24/7-29/7 Portimao Portugal Match Cup - World Match Racing Tour (CANCELLED) Portimao (POR)
    25/7-29/7 Internationaux de France de Match Racing Manu Minard Trophy 2012 Pornichet (FRA)
    25/7-29/7 Sandham Race Week Sandhamn (SWE)
    25/7-29/7 Gold Cup Folkboat Sandhamn (SWE)
    27/7-5/8 420 World Championships Neusidel am See (AUT)
    27/7-5/8 Junior 420 World Championships Neusidel am See (AUT)
    27/7-5/8 Ladies 420 World Championships Neusidel am See (AUT)
    27/7-12/8 London 2012 Olympic Sailing Competition Weymouth and Portland (GBR)
    28/7-29/7 Laser Euro Masters Series - Finland Nauvo (FIN)
    28/7-29/7 Hobie 16 SPI Women - European Championship Arzon (FRA)
    28/7-31/7 Hobie Dragoon - European Championship Arzon (FRA)
    28/7-31/7 Hobie 16 SPI Youth - European Championship Arzon (FRA)
    28/7-31/7 Hobie 14 Open - European Championship Arzon (FRA)
    29/7-29/7 John Barry Award Sonar Match Race Manhasset (USA)
    30/7-4/8 Ramsgate Week Ramsgate (GBR)
    30/7-8/8 Europa Junior & Master Championship Riva del Garda (ITA)
    30/7-5/8 Farr 30 World Championship Bastad (SWE)
    31/7-4/8 Zoom 8 Youth World Championship Saltsjöbaden (SWE)
    10/8-14/7 XII International Regatta "Cor Caroli - Bavaria yachts Varna (BUL)

     

    Ιούνιος 2012
    1/5-5/6 Istanbul Europa Race Istanbul (TUR)
    11/5-23/6 Portofino Rolex Trophy Portofino (ITA)
    26/5-2/6 Koh Samui International Regatta Samui (THA)
    29/5-3/6 Korea Match Cup Geongok Harbour, Gyeonggi (KOR)
    30/5-3/6 J/24 European Championship Arzachena (ITA)
    30/5-2/6 Sails of White Nights Qualifier (CANCELLED) St-Petersburg (RUS)
    31/5-3/6 Soling Austrian Championship Wolfgangsee (AUT)
    1/6-3/6 Laser Euro Masters Series - Italy Alassio (ITA)
    1/6-3/6 Latvian Open Championship for Micro Class Yachts, Euro Micro Cup Usma (LAT)
    1/6-3/6 KFC - Tunku Laxaman / NSC Open Regatta Sembilan (MAS)
    1/6-3/6 Laser Europa Cup - Netherlands Hoorn (NED)
    1/6-3/6 Aker Brygge Match Oslo (NOR)
    1/6-6/6 Soling Copa Espana Madrid (ESP)
    1/6-3/6 Robie Pierce One Design Championship Larchmont (USA)
    1/6-3/6 Chicago Match Cup Qualifer Lake Michigan (USA)
    2/6-3/6 Campeonato Invierno Buenos Aires (ARG)
    2/6-2/6 Navionics Match Racing Regatta Australia (AUS)
    2/6-3/6 June Match Race Scarlino (ITA)
    2/6-6/6 Singapore National Byte Championship Singapore (SIN)
    2/6-10/6 IODA Asian Championship Trincomalee (SRI)
    2/6-3/6 Volvo Match Race Cup - Geneva Geneva (SUI)
    3/6-3/6 Youth Clinegatta West /SODA ACT lll (USA)
    4/6-9/6 Skandia Sail For Gold Regatta Weymouth & Portland (GBR)
    4/6-9/6 Loro Piana Superyacht Regatta Porto Cervo (ITA)
    4/6-7/6 Nacra Infusion World Championship Texel (NED)
    5/6-10/6 Sails of White Nights - The National Congress Palace Cup St-Petersburg (RUS)
    6/6-6/6 Center Cup Series Spring - Race 4 Helsinki (FIN)
    7/6-10/6 Normandy Sailing Week Le Havre (FRA)
    7/6-10/6 Intervela Riva del Garda (ITA)
    7/6-9/6 Baltic Open Regatta Riga (LAT)
    7/6-8/6 Marina Kamien Match Race 1 Kamienski Bay (POL)
    7/6-10/6 Extreme Sailing Series - Act 3 Istanbul (TUR)
    8/6-10/6 GRADO 3 Ravenna (ITA)
    8/6-10/6 Laser Europa Cup - Sweden Hoorn (NED)
    8/6-11/6 Kruzenstern Bark Cup Baltiysk (RUS)
    8/6-10/6 Niederhornkanne (Finn Class) Thun (SUI)
    8/6-10/6 Bayview Spring Invitational Detroit (USA)
    9/6-15/6 Soling European Championship Aarhus (DEN)
    9/6-15/6 J/80 World Championship Dartmouth (GBR)
    9/6-10/6 Campionato Nazionale Match Race Meteor Class Trasimeno (ITA)
    9/6-10/6 Marina Kamien Match Race 2 Kamienski Bay (POL)
    9/6-13/6 Pskovskaya Regatta Pskov (RUS)
    9/6-10/6 Oakcliff ABC Midway #2 Qualifer New York (USA)
    10/6-10/6 Volvo Ocean Race Leg 8 - Lisbon (POR) to Lorient (FRA) Lisbon (POR)
    11/6-17/6 Round 2 - Sardinia Cup Porto Cervo Sardinia (ITA)
    13/6-15/6 Brindisi - Corfu International Regatta Brindisi (ITA)
    13/6-17/6 Melges 24 Volvo Cup Riva del Garda (ITA)
    13/6-17/6 Great Lakes International Challenge Cup - Stolze Cup Rochester (USA)
    14/6-14/6 Center Cup Series Spring - Race 4 Helsinki (FIN)
    14/6-17/6 Slovenia Match Race Cup Koper (SLO)
    15/6-17/6 Parnu Sailing Week Parnu (EST)
    15/6-18/6 Coupe Match Racing SRR La Rochelle (FRA)
    15/6-17/6 KFC - Putrajaya Sailing Regatta Putrajaya (MAS)
    16/6-17/6 Women's Race www.kdy.dk (DEN)
    16/6-20/6 Kieler Woche (Olympic Classes) Kiel (GER)
    16/6-17/6 May Day Match Race Sneekermeer (NED)
    16/6-22/6 Asian Beach Games Haiyang (CHN)
    16/6-21/6 International Youth Regatta “Sweet Regatta" Moscow (RUS)
    16/6-18/6 Singapore Laser Open Singapore (SIN)
    16/6-20/6 Singapore Optimist Open Championship Singapore (SIN)
    16/6-17/6 GKSS Youth Match Cup Sweden Qualifier 2 Langedrag (SWE)
    16/6-16/6 Oakcliff June New York (USA)
    16/6-17/6 SDYC June Invitational San Diego (USA)
    17/6-23/6 Giraglia Rolex Cup Saint Tropez - Genova (ITA)
    17/6-19/6 Turgoyak Cup Turgoyak Lake (RUS)
    18/6-23/6 Trofeo SIAD Portofino (ITA)
    18/6-24/6 IFDS Disabled Sailing International Championships, Homerus Blind Match Racing Lovere (ITA)
    18/6-24/6 IFDS Blind and Vision Impaired Sailing International Match Racing Championship Lovere, Lake of Iseo (ITA)
    20/6-24/6 Regate Internazionali di Napoli Napoli (ITA)
    20/6-24/6 The Rose Cup - National Youth Match Racing Event St Petersburg (USA)
    21/6-24/6 Kieler Woche (International Classes) Kiel (GER)
    21/6-24/6 KFC - Pahang Open Regatta Pahang (MAS)
    21/6-24/6 Match Rrace Turkish Championship Istanbul (TUR)
    22/6-24/6 Laser Euro Masters Series - Austria Attersee (AUT)
    22/6-24/6 Royal Southern Academy Open Match Cup - Final Hamble (GBR)
    22/6-24/6 Volvo Olympic Cup (49er) Olsztyn (POL)
    22/6-23/6 Singapore National Optimist Team Racing Championship Singapore (SIN)
    22/6-24/6 Northern Lights Cup Sheboygan (USA)
    23/6-30/6 Captain John Piper Match Racing Regatta Australia (AUS)
    23/6-30/6 ORC Mediterranean Championship Cres (CRO)
    23/6-24/6 Lyon Grand Prix Match Race Lyon (FRA)
    23/6-29/6 Musto Performance Skiff European Championship Weymouth & Portland (GBR)
    23/6-24/6 Coppa Italia tra Regiona "leghiamoci col vento" Trapani (ITA)
    23/6-24/6 Polish Match Tour Act 3, Wolin Match Race Wolin (POL)
    23/6-24/6 2nd Regional Qualifier Oeiras (POR)
    24/6-24/6 Round Ireland Race (Wicklow SC) / RORC Wicklow (IRL) (IRL)
    24/6-30/6 J/24 US Nationals Dillon (USA)
    24/6-30/6 US Junior Women's Doublehanded Championship Wayzata (USA)
    25/6-4/7 Open 470 European Championships Largs (GBR)
    25/6-30/6 ISAF Women's Match Racing World Championship Gothenburg (SWE)
    26/6-30/6 Al Bareh International Regatta Bahrain (BRN)
    26/6-30/6 Byte Cll World Championship Kingston (CAN)
    26/6-29/6 J/22 World Championship Arzon (FRA)
    26/6-1/7 Kiteboard Slalom World Championship Sylt (GER)
    26/6-30/6 Musto Performance Skiff World Championship Weymouth & Portland (GBR)
    26/6-29/6 US Singlehanded Championship Sheboygan (USA)
    27/6-1/7 PKRA Pro Kiteboard Tour - Turkey (Course) Istanbul (TUR)
    28/6-4/7 World Laser Radial Youth Championship Queensland (AUS)
    28/6-1/7 O M Match Race Pieve di Ledro (ITA)
    29/6-6/7 Finn Junior World Championship (Silver Cup) Maubuisson (FRA)
    29/6-1/7 V Trofeo S.M. La Reina Valencia (ITA)
    29/6-1/7 Malaysian Match Racing Circuit - Stage Two - Selangor Selangor (MAS)
    29/6-7/7 Star Eastern Hemisphere Championship Gydnia (POL)
    29/6-4/7 AF Offshore Race Stockholm / Sandhamn (SWE)
    29/6-2/7 Transbunker Cup Odesa (UKR)
    30/6-4/7 Topsport Vlaanderen Regatta Nieuwpoort (BEL)
    30/6-7/7 Finn Youth World Championship (Silver Cup) Carcans Maubuisson (FRA)
    30/6-1/7 PSV Match Race 5 Schleswig Holstein (GER)
    30/6-8/7 IODA European Championship TSabbiadoro (ITA)
    30/6-1/7 RPNYC Winter Match Racing Regatta Wellington (NZL)
    30/6-1/7 Oakcliff Summer Clinegatta New York (USA)
    30/6-1/7 Group EK Qualifier US Match racing Championship Detroit (USA)
    Μάιος 2012
    28/4-1/5 Soling Argentine Championship San Isidro (ARG)
    29/4-1/5 BNP Paribas RHKYC Match Racing - Hong Kong Nationals Middle Island (HKG)
    1/5-5/6 Istanbul Europa Race Istanbul (TUR)
    1/5-1/5 Trofeo Match Race 4 Mori Cagliari (ITA)
    2/5-6/5 Regatta Port Bourgas - Bourgas Sailing Week Port of Bourgas (BUL)
    2/5-12/5 Star World Championship Hyeres (FRA)
    2/5-5/5 Yngling Open Springtime European Championship Riva del Garda (ITA)
    3/5-6/5 South East European Open Optimist Cup (SEEOCC) Palic Lake (SRB)
    4/5-13/5 49er World Championship Zadar (CRO)
    4/5-6/5 Palavska Regatta Pavlov (CZE)
    4/5-10/5 World Laser Standard Senior Championship Boltenhagen (GER)
    4/5-7/5 City Club Open Regatta Qingdao (CHN)
    4/5-6/5 CPH May Days Skovshoved (DEN)
    4/5-4/5 Yachting Cup - Ton Cup San Diego (USA)
    4/5-6/5 Busan Super Cup International Yacht Race Busan (KOR)
    4/5-8/5 Top of the Gulf Regatta Pattaya (THA)
    4/5-8/5 Thailand Optimist National Championship Pattaya (THA)
    5/5-13/5 Campeonato Metropolitano Buenos Aires (ARG)
    5/5-6/5 United 4 (ll) Workum (NED)
    5/5-6/5 Henri LLoyd Cup Waters West of Helsinki (FIN)
    5/5-6/5 Campeonato Centro-Sudamericano Open Juvenil de Math Race Salinas (ECU)
    5/5-7/5 RORC - Morgan Cup Race Cowes - Round Marks - Cowes (GBR)
    5/5-6/5 KNS Spring Cup Oslo (NOR)
    5/5-6/5 Sail in Progress Match Race Anzio (ITA)
    10/5-18/5 Finn Gold Cup Falmouth (GBR)
    10/5-19/5 470 World Championships Barcelona (ESP)
    10/5-13/5 ARMORICA CUP - Championnat de France FFSU La Rochelle (FRA)
    11/5-23/6 Portofino Rolex Trophy Portofino (ITA)
    11/5-13/5 KFC - Seelangor Open Regatta Selangor (MAS)
    11/5-13/5 Malaysian Match Racing Circuit - Stage One - Lumut Lumut (MAS)
    12/5-12/5 Oakcliff May New York (USA)
    12/5-13/5 Wili Lenmann Preis Langersee (GER)
    12/5-13/5 Laser Euro Masters Series - Belgium PkatteTaille (BEL)
    12/5-13/5 BNP Paribas RHKYC Match Racing - Hong Kong International Regatta Middle Island (HKG)
    12/5-13/5 Tallinn Open Match Race Pirita (EST)
    12/5-12/5 Club Boat Match Race Detroit (USA)
    12/5-13/5 US SAILING Match Race Championship Qualifiers (POWs) San Diego (USA)
    12/5-13/5 GKSS Youth Match Cup Sweden Qualifier 1 Langedrag (SWE)
    12/5-13/5 Volvo Match Race Cup - Zurich Match Race Lake of Zurich (SUI)
    12/5-13/5 1st Regional Qualifier Oeiras (POR)
    14/5-20/5 World Festival on the Beach Mondello (ITA)
    14/5-19/5 Star Western Hemisphere Championship Annapolis (USA)
    15/5-20/5 World Laser Radial Women's Championship Boltenhagen (GER)
    15/5-20/5 RS:X European Open Team Race Mondello Palermo (ITA)
    15/5-20/5 Techno 293 European Open Team Race Mondello Palermo (ITA)
    16/5-24/5 Korea Cup International Yacht Race Uljin (KOR)
    16/5-16/5 Center Cup Series Spring - Race 1 Helsinki (FIN)
    17/5-19/5 Riva Cup Riva del Garda (ITA)
    17/5-20/5 Laser Euro Masters Series - Netherlands Monnickendam (NED)
    17/5-20/5 Dutch Youth Regatta Medemblik (NED)
    17/5-20/5 Komatek Cup Ekaterinburg (RUS)
    17/5-17/5 Turku MR Spring Cup Turku (FIN)
    18/5-18/5 Match Race Thailand Mad Hatter's Challenge l Pattaya (THA)
    18/5-20/5 Sicily Gran Prix - Individual Race Mondello Palermo (ITA)
    19/5-20/5 Canadian Olympic Classes Regatta (Icebreaker Regatta) Toronto (CAN)
    19/5-20/5 Campeonato San Isidro Labrador San Isidro (ARG)
    19/5-20/5 CMRC Spring Invitational Chicago (USA)
    19/5-20/5 Oakcliff Spring Clinegatta New York (USA)
    19/5-20/5 Soling San Isidro Madrid (ESP)
    19/5-20/5 Soling West German Championship Edersee (GER)
    19/5-20/5 Laser Atlantic Coast Championship Massachusetts (USA)
    19/5-19/5 Match Race Thailand Mad Hatter's Challenge ll Pattaya (THA)
    19/5-20/5 Trasimeno Cup Trasimeno (ITA)
    19/5-19/5 Keelboat Match Racing League 1 - Series 1 Boulevard (SIN)
    20/5-20/5 Volvo Ocean Race Leg 7 - Miami (USA) to Lisbon (POR) Miami (USA)
    20/5-20/5 Global Ocean Race - Leg 5 - Charleston to Mallorca - Start (USA)
    20/5-20/5 Keelboat Match Racing League 1 - Series 2 Boulevard (SIN)
    22/5-26/5 Delta Lloyd Regatta Medemblik (NED)
    22/5-22/5 Center Cup Series Spring - Race 2 Helsinki (FIN)
    23/5-28/5 Match Race Germany - World Match Racing Tour Langenargen (GER)
    23/5-27/5 Round 1 - Trofeo Conde de Godo (ESP)
    25/5-28/5 Soling Rhine Week Düsseldorf (GER)
    25/5-28/5 International Flying Dutchman Hungarian Championship Balatonfoldvar (HUN)
    25/5-27/5 Open Spring Cup Helsink (FIN)
    26/5-28/5 Young Europeans Sailings - Pfingstbusch Kiel (GER)
    26/5-27/5 GKSS Spring Cup & Qualifier to the Stena Match Cup Sweden Langedrag (SWE)
    26/5-2/6 Koh Samui International Regatta Samui (THA)
    26/5-27/5 Area D & F Qualifier Florida (USA)
    26/5-27/5 Lilac Festival Regatta Hamilton (CAN)
    29/5-31/5 Pan-Pacific Trapseat Cup Redding YC, California (USA)
    29/5-31/5 2012 Pan Pacific Trapseat Championship Redding Yacht Club (USA)
    29/5-29/5 Center Cup Series Spring - Race 3 Helsinki (FIN)
    30/5-3/6 J/24 European Championship Arzachena (ITA)
    30/5-2/6 Sails of White Nights Qualifier (CANCELLED) St-Petersburg (RUS)
    31/5-3/6 Soling Austrian Championship Wolfgangsee (AUT)
    Απρίλιος 2012
    28/3-1/4 PKRA Pro Kiteboard Tour - Morocco (Freestyle) Dakhla (MAR)
    28/3-1/4 Trofeo SIR Thomas Lipton Match Race Javea (ESP)
    29/3-8/4 IODA South American Championship San Isidro (ARG)
    30/3-1/4 Nantes University Sailing Cup Nantes Carquefou (FRA)
    30/3-1/4 Criterium Internazionale di Primavera Sanremo (ITA)
    30/3-1/4 Match Race Comandante Fernando Miele (Cancelled) Elba Isle (ITA)
    30/3-1/4 Team Heiner Winter Matchrace Serie Winter Finals Lelystad (NED)
    31/3-6/4 Laser 4.7 Youth World Championship Buenos Aires (ARG)
    31/3-1/4 Optispring in Port-Zélande for Optimist Port-Zélande (BEL)
    31/3-1/4 Royal Southern Academy Open Match Cup - Heat 1 Hamble (GBR)
    31/3-7/4 Trofeo SAR Princess Sofia MAPFRE Palma de Majorca (ESP)
    1/4-1/4 BNP Paribas RHKYC Match Racing - One Day Series E Middle Island (HKG)
    1/4-1/4 Global Ocean Race - Leg 4 - Punta del Este - Charleston - Start (URU)
    4/4-9/4 Rolex China Sea Race (RORC) Hong Kong to Phillippenes (HKG)
    4/4-7/4 Soling Spring Cup Castiglione della Pescaia (ITA)
    5/4-7/4 Campeonato Semana Santa Buenos Aires (ARG)
    5/4-8/4 Europa Cup 505 Eurocup Tempest & Dragon Cannes (FRA)
    5/4-8/4 Lake Garda Meeting Optimist Class Riva del Garda (ITA)
    6/4-9/4 Laser Europa Cup - France Martigues (FRA)
    6/4-8/4 KFC - Lumut Open Regatta Lumut (MAS)
    6/4-8/4 Optimist Easter Regatta Portoroz (SLO)
    6/4-9/4 Izola Spring Cup Izola (SLO)
    6/4-7/4 Emirates Open Regatta - UAE National Championships (Race 3) Abu Dhabi (UAE)
    7/4-13/4 Access Liberty World Championship Sydney (AUS)
    7/4-13/4 Access 2.3 Single Person World Championship Sydney (AUS)
    7/4-13/4 Access 303 Two-Person World Championship Sydney (AUS)
    7/4-12/4 PKRA Pro Kiteboard Tour - France (Freestyle) Leucate (FRA)
    7/4-9/4 Regate Internazionale Vele di Pasqua Cesenatico (ITA)
    8/4-15/4 Laser Standard Junior World Championship Buenos Aires (ARG)
    9/4-12/4 Gelendzhik Match Race Gelendzhik (RUS)
    10/4-14/4 VIII Open de España Calpe (ESP)
    11/4-16/4 International 470 Spring Cup La Seyne sur mer (FRA)
    11/4-15/4 Kiteboard Tour Europe - Germany (Freestyle & Course) Westerland (GER)
    11/4-15/4 Eurolymp Olympic Garda Riva del Garda (ITA)
    11/4-15/4 Kiteboard Tour Asia - Taiwan (Freestyle & Course) Hsinchu (TAI)
    13/4-21/4 Star European Championship Sanremo (ITA)
    13/4-14/4 UAE National Championships (Race 5) Sharjah (UAE)
    14/4-15/4 Yacht Clube Da Bahia De Match Race Salvador (BRA)
    14/4-15/4 Training Race Skovshoved (DEN)
    14/4-15/4 Saint Francois Match Racing 4th Round Saint Francois (FRA)
    14/4-15/4 SSV Matchrace Schwerin (GER)
    14/4-15/4 Royal Southern Academy Open Match Cup - Heat 2 Hamble (GBR)
    14/4-15/4 Trofeo Match Race 4 Mori Cagliari (ITA)
    14/4-15/4 United 4 (1) Medemblik (NED)
    15/4-15/4 Oakcliff April (Grade 5) New York (USA)
    18/4-22/4 Korea Match Cup Qualifier Gyeonggi (KOR)
    18/4-22/4 Palmavela Palma de Mallorca (ESP)
    19/4-22/4 PKRA Pro Kiteboard Tour - Mexico (Course) Playa del Carmen (MEX)
    19/4-21/4 Trofeo Calella Palagrugell Euro Laser Masters Cup Calella (ESP)
    19/4-22/4 Laser Euro Masters Series - Spain Calella (ESP)
    20/4-27/4 Semaine Olympique Francaise de Voile Hyeres (FRA)
    20/4-22/4 Alassio Dragon Week Alassio (ITA)
    20/4-22/4 KFC - Perak Open Regatta Segari (MAS)
    20/4-22/4 Dutch Open Batavia Stad Match Race Championships Lelystad (NED)
    20/4-21/4 UAE National Championships (Race 6) Ras Al Khaimah (UAE)
    21/4-29/4 Torneo Otono Buenos Aires (ARG)
    21/4-25/4 Semaine Nautique Internationale de Mediterranee (SNIM) Marseille (FRA)
    21/4-22/4 Bodensee Match Race Series Act 1 Konstanz (GER)
    21/4-22/4 The Mermaid Match Racing Championship (CANCELLED) Seaview, Isle of Wight (GBR)
    21/4-24/4 Soling World Masters Championship Balatonalmadi (HUN)
    21/4-24/4 Soling Hungarian Open Championship Balatonalmadi (HUN)
    21/4-22/4 Spring Match Race Ravenna (ITA)
    21/4-22/4 Match Race Universitario Verbania (ITA)
    21/4-22/4 GKSS Ice Breaker Langedrag (SWE)
    21/4-22/4 Oakcliff ABC Midway #1 Qualifer New York (USA)
    22/4-22/4 Volvo Ocean Race Leg 6 - Itajai (BRA) to Miami (USA) Itajai (BRA)
    22/4-28/4 International Contender World Championship Florida (USA)
    25/4-28/4 Campionato Italiano Open Match Race Gaeta (ITA)
    26/4-28/4 Wave Challenge Bahrain (BRN)
    27/4-8/4 Est 105 - Bari - Herceg Novi International Regatta Bari (ITA)
    27/4-29/4 Bodensee Act 2 - Match Race Kreuzlingen Kreuzlingen (SUI)
    28/4-1/5 Soling Argentine Championship San Isidro (ARG)
    28/4-30/4 Sailing for Ostend on the Northsea in Ostend Ostend (BEL)
    28/4-29/4 Ice Breaker Cup Pirita (EST)
    28/4-30/4 Soling Omega Cup Chiemsee (GER)
    28/4-29/4 BUCS/BUSA Match Racing Championships Final Queen Marys Sailing Club (GBR)
    28/4-29/4 April Match Race Scarlino (ITA)
    29/4-1/5 BNP Paribas RHKYC Match Racing - Hong Kong Nationals Middle Island (HKG)
    Μάρτιος 2012
    24/2-1/3 RS:X European Championship Madeira (POR)
    29/2-3/3 Semaine Internationale De Cannes - Dragon Cannes (FRA)
    1/3-4/3 New Zealand Womens Match Racing Championships Auckland (NZL)
    1/3-5/3 Central & South American Laser Radial Championships Buenos Aires (ARG)
    2/3-4/3 KFC-PSC International Regatta Penang (MAS)
    3/3-4/3 Finale de Bassin Atlantique Saint Pierre Quiberon (FRA)
    4/3-8/3 Athens Eurolymp Week Athens (GRE)
    5/3-10/3 Bacardi Cup Miami (USA)
    7/3-11/3 Split Olympic Sailing Week Split (CRO)
    7/3-10/3 Central & South American Laser Championships Buenos Aires (ARG)
    9/3-10/3 Emirates Open Regatta - UAE National Championships (Race 3) Abu Dhabi (UAE)
    10/3-11/3 Spring Match Race Grade 3 in Envsn (CANCELLED) Saint Pierre Quiberon (FRA)
    10/3-11/3 Sea Scape Match Race Portoroz (SLO)
    11/3-11/4 Solidaire du Chocolate (FRA)
    11/3-14/3 27th International A.S.A. Windsurfing Championships Eilat (ISR)
    12/3-17/3 Club Swan Caribbean Rendezvous (IVB)
    12/3-17/3 Kejohanan Mssm Pahang (MAS)
    13/3-18/3 St Quay Women Match Racing St Quay Portrieux (FRA)
    13/3-17/3 Sundance Cup Women's Match Racing Clinic & Regatta Fort Worth (USA)
    13/3-17/3 Singapore National Youth Championships Singapore (SIN)
    13/3-18/3 Asia Kiteboard Course Racing Championship Pariburi (THA)
    13/3-18/3 Kiteboard Tour Asia - Thailand (Freestyle & Course) Pariburi (THA)
    16/3-24/3 Finn European Championship Scarlino (ITA)
    16/3-17/3 UAE National Championships (Race 4) Abu Dhabi (UAE)
    16/3-18/3 Laser Europa Cup - Slovenia Koper (SLO)
    17/3-18/3 Butler Cup California (USA)
    17/3-18/3 ZO.LA DURA Match - March Li Trani (ITA)
    17/3-18/3 Team Heiner Winter Matchrace Serie Qualifier 2 Lelystad (NED)
    17/3-18/3 Roayal Thames Match Racing tRophy Staines (GBR)
    17/3-18/3 Selective FFSU La Rochelle (FRA)
    18/3-18/3 Volvo Ocean Race Leg 5 - Auckland (NZL) to Itajai (BRA) Auckland (NZL)
    20/3-28/3 RS:X World Championship Cadiz (ESP)
    22/3-24/3 Ficker Cup Long Beach (USA)
    22/3-25/3 Dragon Cup Sanremo (ITA)
    22/3-25/3 Star South American Championship Rio de Janeiro (BRA)
    23/3-24/3 Winter Regatta Dubai (UAE)
    23/3-26/3 Laser Europa Cup - Italy Torbole (ITA)
    23/3-25/3 Slovenian Open Match Racing Championship Izola (SLO)
    23/3-25/3 Laser Midwinters West California (USA)
    23/3-25/3 Match Race Thailand Championship Pattaya (THA)
    24/3-25/3 Ceylou's Cup Lyon Decines (FRA)
    24/3-25/3 Spring Cup Skovshoved (DEN)
    24/3-25/3 Spring Match Races Brindis (ITA)
    26/3-31/3 Congressional Cup California (USA)
    28/3-1/4 Trofeo SIR Thomas Lipton Match Race Javea (ESP)
    28/3-1/4 PKRA Pro Kiteboard Tour - Morocco (Freestyle) Dakhla (MAR)
    29/3-8/4 IODA South American Championship San Isidro (ARG)
    29/3-31/3 Laser Europa Cup - Switzerland Lugano (SUI)
    29/3-30/3 Gill BVI International Match Race Championship Nanny Cay Resort & Marina (IVB)
    30/3-1/4 Criterium Internazionale di Primavera Sanremo (ITA)
    30/3-1/4 Team Heiner Winter Matchrace Serie Winter Finals Lelystad (NED)
    30/3-31/3 Al Gharbia Watersports Festival Al Mirfa (UAE)
    30/3-1/4 Nantes University Sailing Cup Nantes Carquefou (FRA)
    30/3-1/4 Match Race Comandante Fernando Miele Elba Isle (ITA)
    31/3-7/4 Trofeo SAR Princess Sofia MAPFRE Palma de Majorca (ESP)
    31/3-6/4 Laser 4.7 Youth World Championship Buenos Aires (ARG)
    31/3-1/4 Royal Southern Academy Open Match Cup - Heat 1 Hamble (GBR)
    31/3-1/4 Optispring in Port-Zelande for Optimist Port-Zelande (BEL)
    Φεβρουάριος 2012
    26/1-3/2 470 Junior World Championship Takapuna (NZL)
    31/1-3/2 Warren Jones International Youth Regatta Perth (AUS)
    2/2-5/2 Women's Match Racing International Country Olympic Qualifying Regatta Florida (USA)
    2/2-5/2 Women's Laser Radial North American Championship Fort Lauderdale (USA)
    3/2-7/2 Sail Auckland Regatta Auckland (NZL)
    3/2-4/2 UAE National Championships (Race 2) Dubai (UAE)
    3/2-5/2 Finn Midwinter Championship Ft. Launderdale (USA)
    4/2-5/2 David Lukins Memorial Rewgatta Sydney (AUS)
    5/2-9/2 Hardy Cup Sydney (AUS)
    5/2-5/2 Primazona Winter Contest Genova (ITA)
    6/2-11/2 Semana Internacional del Yachting Mar del Plata (ARG)
    8/2-12/2 Langkawi Intenational Regatta Perdana Langkawi, Kedah (MAS)
    10/2-12/2 Laser Euro Masters Series - France St Maxime (FRA)
    10/2-14/2 Harken Youth International Match Racing Championships Auckland (NZL)
    11/2-12/2 Finale de Zone Est Bassin Manche Le Havre (FRA)
    11/2-12/2 Fina de zone de Match Racing Saint Cast St cast Le Guildo (FRA)
    11/2-12/2 Fina de zone de Match Racing Saint Cast St cast Le Guildo (FRA)
    11/2-12/2 ZO.LA DURA Match - February Li Trani (ITA)
    11/2-15/2 Sail the Gulf - Qatar International Regatta Doha (QAT)
    11/2-12/2 Slovenian Open Match Racing Championship Izola (SLO)
    12/2-12/2 Primazona Winter Contest Genova (ITA)
    14/2-17/2 Semaine Internationale De Cannes - Finn Cannes (FRA)
    16/2-25/2 Etchells World Championship Sydney (AUS)
    16/2-25/2 15th Asian Sailing Championship Langkawi, Kedah (MAS)
    16/2-19/2 Trofeu Vila De Palamos - V International KABB Optimist Trophy Palamos - Girona (ESP)
    17/2-19/2 International Carnival Cup Opatija (CRO)
    18/2-19/2 Marinassess Women's Match Racing Regatta CYCA (AUS)
    18/2-19/2 Selective Bassin Atlantique Round Robin 4 Saint Pierre Quiberon (FRA)
    18/2-19/2 Finale du Championnat de Mediterranee Marseille (FRA)
    18/2-19/2 Winter Match Races Brindisi (ITA)
    18/2-19/2 Team Heiner Winter Matchrace Serie Qualifier 2 Lelystad (NED)
    19/2-19/2 Volvo Ocean Race Leg 4 - Sanya (CHN) to Auckland (NZL) Sanya (CHN)
    22/2-26/2 CYCA International Women's Match Racing Regatta CYCA (AUS)
    22/2-26/2 Laser Midwinters East Florida (USA)
    23/2-26/2 Alexander the Great Cup Thessaloniki (GRE)
    23/2-26/2 Imperia Sky Yachting Imperia (ITA)
    24/2-1/3 RS:X European Championship Madeira (POR)
    24/2-28/2 Andalusian Olympic Week - Carnival Trophy Cadiz (ESP)
    24/2-25/2 The Laser National Regatta Abu Dhabi (UAE)
    24/2-26/2 Miami Open Elliott 6m Invitational Florida (USA)
    25/2-26/2 February Match Race Scarlino (ITA)
    25/2-26/2 City Day Open Regatta Kinabalu (MAS)
    26/2-26/2 BNP Paribas RHKYC Match Racing - One Day Series D Middle Island (HKG)
    28/2-28/2 Budget Marine Match Racing St Maarten (AHO)
    29/2-3/3 Semaine Internationale De Cannes - Dragon Cannes (FRA)
    Ιανουάριος 2012
    28/11-22/1 Team Heiner Winter Matchrace Serie Qualifier 1 Lelystad (NED)
    26/12-1/1 Formula Experience World Championships Cancun (MEX)
    27/12-4/1 Australian Laser Championships Queensland (AUS)
    27/12-7/1 2012 Fireball World Championship Mandurah, Perth (AUS)
    28/12-8/1 IODA - Optimist World Championship Napier (NZL)
    30/12-3/1 IODA - Optimist Team Racing World Championship Napier (NZL)
    1/1-11/1 B14 World Championship (CANCELLED) Perth (AUS)
    2/1-8/1 Yngling World Championship Sydney (AUS)
    4/1-7/1 Semana Mar de Solis Buenos Aires (ARG)
    4/1-6/1 Trofeo Marcello Campobasso Regata Internazionale Napoli (ITA)
    6/1-8/1 Corbeta Patagon Buenos Aires (ARG)
    6/1-7/1 Volvo Ocean Race - Team Racing Event Abu Dhabi (UAE)
    7/1-15/2 Junior 470 World Championship (for men/mixed crews) Takapuna (NZL)
    7/1-7/1 Bill Nelson Trophy Dubai (UAE)
    7/1-15/1 IFDS Disabled Sailing World Championship 120 Nesbit Street, Punta Gorda, Florida, 33950 (USA)
    9/1-15/1 International Master's Moth World Championships Belmont (AUS)
    9/1-15/1 RS:X South American Championships Buzios (BRA)
    12/1-15/1 470 North American Championships Miami (USA)
    13/1-15/1 Caribbean Laser Midwinter Regatta Cabarete (DOM)
    14/1-21/1 Circuito Atlantico Sur Rolex Cup Buenos Aires (ARG)
    14/1-15/1 Saint Francois Match Racing 3rd Round Saint Francois (FRA)
    14/1-15/1 UNM'S Cup Marseile (FRA)
    14/1-15/1 Selective de Ligue Atlantique Round Robin No: 2 La Rochelle (FRA)
    14/1-15/1 Selective de zone de Match Racing Brest Brest (FRA)
    14/1-15/1 ZO.LA DURA Match - Janaury Li Trani (ITA)
    14/1-14/1 Volvo Ocean Race Leg 3 - Abu Dhabi (UAE) to Sanya (CHN) Abu Dhabi (UAE)
    14/1-15/1 Levin Memorial Regatta Miami (USA)
    15/1-15/1 Primazona Winter Contest Genova (ITA)
    21/1-22/1 Selective de zone de Match Racing Saint Cast St Cast Le Guildo (FRA)
    21/1-22/1 BUCS/BUSA Match Racing Q2 Queen Marys Sailing Club (GBR)
    21/1-29/1 RS:X Asian Windsurfing Championships Pattaya (THA)
    22/1-22/1 Primazona Winter Contest Genova (ITA)
    22/1-28/1 US SAILING's Rolex Miami OCR Miami (USA)
    23/1-27/1 Semana de Clasicos Rolex Cup Punte de Este (URU)
    26/1-3/2 470 Junior World Championship Takapuna (NZL)
    27/1-30/1 Colin Mullins Youth Match Racing Regatta Perth (AUS)
    28/1-29/1 Selective de Ligue Atlantique Round Robin No: 3 La Rochelle (FRA)
    28/1-29/1 January Match Race Scarlino (ITA)
    29/1-29/1 Global Ocean Race - Leg 3 - Wellington - Punta del Este - Start (NZL)
    31/1-3/2 Warren Jones International Youth Regatta Perth (AUS)
    28/12-5/1 International Cadet World Championship Tasmania (AUS)

     

     

     

     

     

     

     
     
     
         
     
    /**************************************************************** * Κώδικας για βελάκια * *****************************************************************