Hellenic Sailing Federation

Ημερολόγιο Διεθνών Αγώνων 2013

 
     
 
 
 

 

ΠαγκόσμιαΝέα

I.S.A.F.

Διεθνής Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    EUROSAF

    Ευρωπαϊκή Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    Τελευταία Αποτελέσματα

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 420

    12/4 - 17/4/2014
    Ν.Ο. Πάρου

    Αποτελέσματα

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Optimist

    12/4 - 16/4/2014
    Ι.Ο.ΠΟ.Ρ.

    Αποτελέσματα

     

     

     

     

     

     

     

    Ημερολόγιο Διεθνών αγώνων 2013

     Επιλέξτε έτος για να δείτε προηγούμενους   

     

    Διεθνείς Αγώνες Δεκέμβριος 2013
    23/11-1/12 PWA Wave Men & Women World Cup - Chile Chile (USA)
    25/11-1/12 RS:X Asian Windsurfing Championships Stanley Beach (HKG)
    28/11-7/12 Laser Masters World Championship Musannah (OMA)
    30/11-1/12 Selective de Zone no 2 Le Havre (FRA)
    30/11-1/12 December Match Race Trasimeno Lake (ITA)
    30/11-1/12 Christmas Match Races Brindisi (ITA)
    1/12-8/12 ISAF Sailing World Cup Melbourne Melbourne (AUS)
    1/12-8/12 Sail Melbourne Melbourne (AUS)
    3/12-13/12 South American Beach Games Vargas (VEN)
    4/12-8/12 Semana Olimpica Canaria De Vela Las Palmas de Gran Canaria (ESP)
    5/12-8/12 St Nicholas Race Pula (CRO)
    5/12-8/12 Trofeo Ciutat De Palma Palma de Mallorca (ESP)
    5/12-8/12 Imperia Winter Regatta Imperia (ITA)
    5/12-8/12 America's Disabled /Open Regatta St. Petersburg Yacht Club, 11 Central Ave, St Petersburg, FL 33701 (USA)
    6/12-16/11 PWA Wave Men World Cup - Cape Town Cape Town (RSA)
    6/12-7/12 Winter Regatta Dubai (UAE)
    7/12-8/12 Soling Olivos Week Olivos (ARG)
    7/12-8/12 RYA Winter Match Racing Series weekend 1 Portland House, Weymouth WPNSA (GBR)
    10/12-15/12 Formula Kite Oceanic Championships Perth (AUS)
    11/12-16/12 29er South American Championship Montevideo (URU)
    11/12-16/12 F18 South American Championship Montevideo (URU)
    11/12-20/12 South East Asian Games Naypyidaw (MYA)
    12/12-15/12 Kingdom Match Race Qualification Zallaq (BRN)
    14/12-17/12 Montevideo Sailing Week Montevideo (URU)
    14/12-15/12 Cleanport Winter MR series - Act 2 Izola (SLO)
    14/12-14/12 DMTRA Winterseries stage 2 Medemblik (NED)
    15/12-19/12 Kingdom Match Race Event Zallaq (BRN)
    15/12-16/12 Kingdom Match Race Qualification Zallaq (BRN)
    18/12-23/12 Palamos Christmas Race Palamos (ESP)
    18/12-22/12 KFC - MYA - Milo Langkawi (MAS)
    18/12-21/12 Kingdom Match Race Event Zallaq (BRN)
    21/12-23/12 Soling Champions Cup Buenos Aires (ARG)
    21/12-22/12 Xmas Match Race Hayama (JPN)
    21/12-21/12 Laser League Race 4 Dubai (UAE)
    26/12-3/1 2013 Laser Radial Youth World Championship Musannah (OMA)
    26/12-1/1 Rolex Sydney Hobart Yacht Race (AUS)
    27/12-31/12 Bay of Cadiz - New Year Regatta Cadiz (ESP)
    27/12-2/1 Qatar Optimist Cup Doha (QAT)
    28/12-30/12 Meeting Internazionale Del Mediterraneo Sanremo (ITA)
    28/12-30/12 Laser Europa Cup - Croatia Hvar (CRO)
    31/12-31/12 Alpari World Match Racing Tour Overall - ISAF Match Racing World Championship Combined 9 WMRT Events (TBC)
    Διεθνείς Αγώνες Νοέμβριος 2013
    24/10-7/11 Flying Fifteen International World Championship (HKG)
    29/10-1/11 Autumn Wind Gelendzhik (RUS)
    31/10-3/11 Euro Cup 29er Riva del Garda (ITA)
    31/10-2/11 U.A.E. National Sailing Champaionships Race 1 Abu Dhabi (UAE)
    1/11-4/11 Berlin Match Race Wannsee (GER)
    1/11-3/11 November Match Race Trasimeno Lake (ITA)
    1/11-3/11 2k - Teamrace Hamburg, Lake Alster (GER)
    2/11-3/11 Oakcliff Halloween Invitational New York (USA)
    2/11-3/11 Alster Match Race Act 23 Hamburg (GER)
    2/11-8/11 Dubai Muscat Race Dubai (UAE)
    2/11-3/11 PCCSC Match Race Championship San Francisco (USA)
    4/11-8/11 International Trapseat Cup Mission Bay Yacht Club (USA)
    8/11-10/11 CICSA Canadian Match Racing Nationals 2013 Jericho Sailing Centre (CAN)
    9/11-9/11 Oakcliff November Open New York (USA)
    9/11-10/11 RYA National Match Racing Championships Qualifier 1 Queen Mary's Sailing Club (GBR)
    9/11-13/11 Muscat Khasab Race Dubai (UAE)
    9/11-10/11 Lyon Med Cup Lyon (FRA)
    9/11-10/11 Pete Sheals Memorial Match Race Tortola (IVB)
    9/11-10/11 California Dreamin' Stop 1 San Francisco Cityfront (USA)
    14/11-23/11 Laser Standard Men's World Championship Musannah (OMA)
    14/11-18/11 Formula Experience World Championships Salvador (BRA)
    14/11-17/11 Extreme Sailing Series - Act 8 Florianópolis (BRA)
    14/11-17/11 New Zealand Match Racing Championships Auckland (NZL)
    14/11-16/11 U.A.E. National Sailing Champaionships Race 2 Abu Dhabi (UAE)
    16/11-17/11 November Match Race Scarlino (ITA)
    16/11-17/11 Alster Match Race Act 23 Hamburg (GER)
    16/11-17/11 Selective de Zone no 1 Le Havre (FRA)
    16/11-17/11 Trasimeno Cup Trasimeno (ITA)
    18/11-24/11 IKA Course Racing World Championship Hainan Island (CHN)
    20/11-24/11 Harken International Youth Match Racing Championships (AUS)
    20/11-24/11 RC44 World Championship Lanzarote (ESP)
    20/11-24/11 Porto Alegre Match Race Cup - Match Race Open & Women Porto Alegre (BRA)
    21/11-24/11 Carlos Aguilar Match Race St Thomas (ISV)
    22/11-29/11 Bolivarian Games Callao (PER)
    22/11-24/11 Cup Opatija Opatija (CRO)
    22/11-24/11 RYA National Match Racing Championships Finals Queen Mary's Sailing Club (GBR)
    22/11-25/11 Championnat de France Espoirs de Match Racing Brest (FRA)
    23/11-25/11 Soling Argentine Championship Buenos Aires (ARG)
    23/11-25/11 Trofeeno Ernesto Quaranta Imperia (ITA)
    23/11-1/12 PWA Wave Men & Women World Cup - Chile Chile (USA)
    23/11-23/11 Laser League Race 3 Dubai (UAE)
    23/11-24/11 Cleanport Winter MR series - Act 1 Izola (SLO)
    23/11-23/11 DMTRA Winterseries stage 1 Medemblik (NED)
    25/11-29/11 Musto International Youth Match Racing Championships Sydney (AUS)
    25/11-30/11 Monsoon Cup - Alpari World Match Racing Tour Kuala Terengganu (MAS)
    25/11-30/11 RS:X Asian Windsurfing Championships Stanley Beach (HKG)
    28/11-7/12 Laser Masters World Championship Musannah (OMA)
    30/11-1/12 Selective de Zone no 2 Le Havre (FRA)
    30/11-1/12 December Match Race Trasimeno Lake (ITA)
    30/11-1/12 Christmas Match Races Brindisi (ITA)
    6/12-16/11 PWA Wave Men World Cup - Cape Town Cape Town (RSA)
    Διεθνείς Αγώνες Οκτώβριος 2013
    27/9-6/10 PWA Super Grand Slam Wave Men & Women, Freestyle Men & Women & Slalom Men - Sylt Westerland (GER)
    28/9-6/10 Tornado Open & Mixed World Championship Santa Eularia (ESP)
    28/9-6/10 Les Voiles de St Tropez (Classic Yachts) Saintt Tropez (FRA)
    28/9-7/10 World Laser Radial Women's Championship Rizhao (CHN)
    29/9-2/10 Shark World Championship Robel (GER)
    30/9-5/10 Melges 24 World Championship San Francisco (USA)
    1/10-29/6 J/22 World Championship Rhode Island (USA)
    1/10-5/10 Sail Qatar Doha (QAT)
    1/10-5/10 Qatar Match Racing Cup Doha Sailing Club (QAT)
    2/10-6/10 Hungarian Melges 24 Championship Balatonfüred (HUN)
    2/10-5/10 Deutsche Meisterschaft Match Race Berlin (GER)
    2/10-6/10 New Zealand Youth Match Racing National Champiosnhips Wellington (NZL)
    3/10-6/10 Campionato Nazionale Match Race Marina di Ravenna (ITA)
    3/10-6/10 Extreme Sailing Series - Act 7 Nice (FRA)
    4/10-6/10 KSSS Olympic Regatta Saltsjobaden (SWE)
    4/10-6/10 International Finn Cup Malcesine (ITA)
    4/10-6/10 Austrian Open - Austrian Tour 5 Vienna (AUT)
    4/10-6/10 Royal Vancouver Yacht Club Fall Match Race Regatta Vancouver (CAN)
    4/10-5/10 CMRC Grade 4 October Chicago (USA)
    4/10-5/10 HSS Elliott End of Season Helsinki (FIN)
    5/10-6/10 Mueritz Match Race Waren (GER)
    5/10-5/10 Elliott End of Season Helsinki (FIN)
    5/10-5/10 KDY Cup Skovshoved (DEN)
    5/10-5/10 Laser League Race 2 Dubai (UAE)
    8/10-13/10 Argo Group Gold Cup - Alpari World Match Racing Tour Hamilton (BER)
    9/10-13/10 Semaine Olympique Francaise La Rochelle (FRA)
    9/10-13/10 Kite Tour Europe (Spain) Castelldefels (ESP)
    11/10-13/10 Volvo Match Race Yvonand Yvonand (SUI)
    11/10-13/10 Regata Internazionale Trofeo Amicizia Mamorial Mascalzoni - Scala Circolo Nautico Brenzone (ITA)
    12/10-14/10 Semana de Buenos Aires Buenos Aires (ARG)
    12/10-14/10 Soling Japan Nationals Championship Lake Suwa (JPN)
    12/10-13/10 Soling Senatepreis Wannsee (GER)
    12/10-13/12 October Match Race Scarlino (ITA)
    12/10-19/10 ISAF Sailing World Cup Qingdao Qingdao (CHN)
    12/10-13/10 NJK Season Ends Match Race Helsinki (FIN)
    12/10-13/10 RYA Youth National Match Racing Championships Weymouth & Portland National Sailing Academy (GBR)
    13/10-14/10 Saint Francois Match Racing 1st Round Saint Francois (FRA)
    13/10-19/10 SYWOC - Students Yachting World Cup Pornic (FRA)
    14/10-19/10 Sunfish World Championship Delaware (USA)
    17/10-20/10 Bodrum International Women's Cup Mugla Bodrum (TUR)
    18/10-20/10 Laser Europa Cup - Portugal Cascais (POR)
    18/10-20/10 7th Yisunsin Cup International Yacht Race Tongyong (KOR)
    18/10-20/10 October in Antibes Antibes (FRA)
    18/10-19/10 IRC Offshore Series 1 Dubai (UAE)
    18/10-20/10 Match Racing Portuguese Championship Lima River (POR)
    18/10-20/10 Pan Pepin Match Racing Invitational San Juan, Puerto Rico (PUR)
    19/10-20/10 Trofeo Torboli Riva del Garda (ITA)
    19/10-19/10 Keelboat Match Racing League 3 - Series 1 Boulevard (SIN)
    19/10-26/10 Rolex Middle Sea Race (MLT)
    19/10-20/10 Hungarian Autumn Regatta Balatonfured (HUN)
    19/10-19/10 GSYS Match 2 Lidingo (SWE)
    20/10-20/10 Keelboat Match Racing League 3 - Series 2 Boulevard (SIN)
    20/10-20/10 Slag om Delft Delft (NED)
    24/10-7/11 Flying Fifteen International World Championship (HKG)
    24/10-27/10 Geneva International Match Race Geneva (SUI)
    24/10-27/10 Kuwait International Regatta / Arab Saiiling Championship Safat (KUW)
    24/10-26/10 Abu Dhabi Yachtcing Club Abu Dhabi (UAE)
    25/10-27/10 Laser Europa Cup - Spain Vigo (ESP)
    25/10-28/10 China Cup International Regatta Shenzhen (CHN)
    25/10-27/10 BMW Match Race Cup Genoa (ITA)
    25/10-27/10 Atlantique La Rochelle Grade 3 La Rochelle (FRA)
    25/10-27/10 France Women's Match Racing Championships St Quay Portrieux (FRA)
    26/10-26/10 RMC Local Championship Skovshoved (DEN)
    26/10-26/10 Autumn Match Race Shima (JPN)
    26/10-27/10 KNS Autumn Match Oslo (NOR)
    26/10-27/10 California Dreamin' Butler Cup Long Beach (USA)
    29/10-1/11 Autumn Wind Gelendzhik (RUS)
    31/10-3/11 Euro Cup 29er Riva del Garda (ITA)
    31/10-2/11 U.A.E. National Sailing Champaionships Race 1 Abu Dhabi (UAE)
    Διεθνείς Αγώνες Σεπτέμβριος 2013
    13/7-1/9 Louis Vuitton Cup San Francisco (USA)
    26/8-1/9 Volkswagen - X-35 World Championship Malmoe (SWE)
    27/8-1/9 Med Race Hammamet (TUN)
    27/8-1/9 St Moritz Match Race - Alpari World Match Racing Tour (CANCELLED) St Moritz (SUI)
    28/8-1/9 Knickerbocker Cup Manhasset Bay (USA)
    29/8-7/9 Star World Championship San Diego (USA)
    29/8-1/9 Lipno Regatta Lake Lipno (CZE)
    29/8-1/9 Trentino Women's Match Race (CANCELLED) Pieve di Ledro (ITA)
    30/8-6/9 Laser Radial Men World & European Championship Dun Laoghaire (IRL)
    30/8-1/9 Prince of the Mountain - ACT 3 - St Moritz St Moritz (SUI)
    30/8-6/9 Laser Radial Women European Championship Dun Laoghaire (IRL)
    30/8-6/9 Laser Standard European Championship Dun Laoghaire (IRL)
    30/8-2/9 Aarhus Sailing Week Aarhus (DEN)
    30/8-16/9 KFC - Merdeka Day Regatta Kinabalu (MAS)
    31/8-6/9 Musto Performance Skiff European Championship Attersee (AUT)
    31/8-1/9 Cerrato Cup Buenos Aires (ARG)
    2/9-8/9 Mini Maxi Rolex World Championship Porto Cervo (ITA)
    2/9-12/9 South Pacific Mini Games Wallis & Futuna (WAF)
    2/9-7/9 Raceboard World Championship Pavlov (CZE)
    2/9-7/9 Maxi Yacht Rolex Cup Porto Cervo (ITA)
    2/9-8/9 Balkan & Open Balkan Sailing Championships FYROM
    2/9-7/9 Techno 293 African Continental Championship Port Yasmine (TUN)
    3/9-9/9 International Regatta Open Russian" Moscow (RUS)
    3/9-7/9 Internationaux de France de Match Racing Manu Minard Trophy Pornichet (FRA)
    4/9-8/9 Oakcliff International Match Race New York (USA)
    4/9-7/9 US Multihull Championship Sausalito (USA)
    4/9-8/9 Finn Master’s Europa Cup Balaton-Tihany (HUN)
    5/9-14/9 16th Asian Sailing Championship (Postponed) Incheon (KOR)
    5/9-8/9 US Disabled Sailing Championship Milwaukee (USA)
    5/9-15/9 Baltic Business Regatta St-Petersburg (RUS)
    6/9-13/9 SB20 World Championship Hyeres (FRA)
    6/9-8/9 Match Racing Open National Championships Helsinki (FIN)
    7/9-22/9 34th America's Cup San Francisco (USA)
    7/9-8/9 Soling Swedish Championship Stocholm (SWE)
    7/9-8/9 AMEX Gocek Cup Tayk (TUR)
    7/9-8/9 United 4 (lll) Workum (NED)
    7/9-8/9 Burgenland Grand Prix - Austrian Tour 4 Rust (AUT)
    7/9-14/9 PWA Freestyle Men & Women, Slalom Men & Women & Grand Slam - Netherlands (NED)
    7/9-7/9 Match Race Thailand "September Seventh" Championship Pattaya (THA)
    7/9-8/9 Vanier's Cup Baqssin de Thau (FRA)
    7/9-7/9 Danmarks Skibskredit Cup Skovshoved (DEN)
    8/9-13/9 Dragon World Championship Weymouth & Portland (GBR)
    8/9-14/9 2.4 Metre World Championship Poole (GBR)
    8/9-8/9 Match Race Thailand "September Eigth" Championship Pattaya (THA)
    9/9-13/9 5.5 Metre IC European Championship Benodet (FRA)
    9/9-20/9 Fireball World Championship Portoroz (SLO)
    9/9-10/9 International 14 Team Racing World Championships Toronto (CAN)
    9/9-10/9 Sailing Center Summer Cup Tallinn TOP Yacht Club (EST)
    9/9-15/9 2013 ISAF Sailing World Championships Test Event Santander (ESP)
    10/9-14/9 TP52 Super Series - Round 6 - AUDI Week Of The Straits Porto Cervo (ITA)
    11/9-15/9 Hungarian Soling Championship Balatonfüred (HUN)
    13/9-15/9 US Singlehanded Championship Brielle (USA)
    13/9-15/9 "Caprine Cup” Youth Ranking Regatta Balatonfűzfő (HUN)
    13/9-13/9 HSS Center Cup Series - Race 4 Helsinki (FIN)
    13/9-15/9 Campionato Italiano Under 19 San Benedetto del Tronto (ITA)
    13/9-15/9 Dutch Youth Open National Championships Medemblikj (NED)
    13/9-15/9 Yacht Racing Union of the Great Leakes - Richardson Buffalo (USA)
    14/9-21/9 International 14 World Championships Toronto (CAN)
    14/9-20/9 International One Design Class World Championship New York (USA)
    14/9-20/9 Snipe Junior World Championship Rio de Janeiro (BRA)
    14/9-17/9 Central & South American Laser Radial Championships Higuerillas (CHI)
    14/9-15/9 Open Belgium Championship for Optimist, 420, Cadet & Splash Nieuwpoort (BEL)
    14/9-15/9 Open Belgium Championship for Europe & 470 Ostend (BEL)
    14/9-15/9 Estonian Open Match Race Championships Tallinn (EST)
    14/9-15/9 International Swedish Championship & GKSS Autumn Cup Langedrag (SWE)
    14/9-15/9 J/80 Women's Finnich Championships www.njk.fi (FIN)
    14/9-15/9 Open Norwegian Match Race Championship Oslo (NOR)
    14/9-14/9 Taylor Trophy Larchmont (USA)
    15/9-15/9 Oakcliff September Open New York (USA)
    15/9-25/9 Nord Stream Race St-Petersburg – Helsinki - Greifswald (RUS)
    15/9-15/8 Wellington Winter Match Racing Regatta 2 Wellington (BRA)
    17/9-22/9 Sonar World Championship Rochester (USA)
    17/9-21/9 Santa Maria Cup (EVENT CANCELLED) Annapolis (USA)
    17/9-21/9 ACI Match Race Cup (CANCELLED) Split (CRO)
    17/9-23/9 Corfu Cup Regatta Corfu Island (GRE)
    18/9-22/9 International Swiss Finn Championship Zug (SUI)
    18/9-22/9 Hungarian Finn Championship Balatonfured (HUN)
    18/9-22/9 Open Championship of Khabarovskiy Khabarovsky (RUS)
    19/9-22/9 J/24 North American Championship Regatta Newport (USA)
    19/9-23/9 Soling World Championship Balatonfured (HUN)
    19/9-22/9 Laser Europa Cup - Austria Breitenbrunn (AUT)
    19/9-22/9 Central & South American Laser Championships Higuerillas (CHI)
    20/9-22/9 Laser Europa Cup - Hungary Balatonfured (HUN)
    20/9-27/9 South American Youth Games Lima (PER)
    20/9-22/9 Bodensee Match Race ACT 5 - Konstanz Lake Constance (SUI)
    20/9-22/9 KFC - Putrajaya Sailing Regatta Putrajaya (MAS)
    20/9-22/9 KFC - Terangganu Monsoon Regatta Kuala Terangganu (MAS)
    20/9-22/9 Austrian Open - Austrian Tour 5 Vienna (AUT)
    20/9-24/9 Australian Match Racing Championships NSW (AUS)
    20/9-24/9 Australian Women's Match Racing Championships New South Wales (AUS)
    21/9-29/9 49er World Championship Marseille (FRA)
    21/9-29/9 49erFX World Championship Marseille (FRA)
    21/9-29/9 Snipe World Championship Rio de Janeiro (BRA)
    21/9-21/9 Oakcliff September 21 Open New York (USA)
    21/9-22/9 Danish Match Racing Championship Skovshoved (DEN)
    21/9-22/9 Open Belgium Championship for Laser, Laser Radial & Laser 4.7 Duinbergen (BEL)
    21/9-24/9 New Caledonia Match Race New Caledonia (FRA)
    21/9-21/9 HSS Center Cup Series - Race 5 Helsinki (FIN)
    21/9-22/9 Bedanne's Cup Tourville la Riviere (ITA)
    21/9-22/9 Royal Southern Match Cup 2013 (GBR)
    21/9-22/9 Laser League Race 1 Dubai (UAE)
    22/9-28/9 Platu 25 World Championship Portosin (ESP)
    22/9-28/9 X-41 World Championship Capri (ITA)
    22/9-23/9 Ploener Segler Verein Match Race September Grosser Ploner See (GER)
    24/9-28/9 EUROSAF Match Racing, Open Youth European Championship Lake Constance (GER)
    25/9-29/9 Regates Royales Cannes (FRA)
    25/9-29/9 Australian Youth Match Racing Championships New South Wales (AUS)
    26/9-29/9 Far 40 Rhode Island (USA)
    26/9-27/9 CMRC Fall Doubleheader-A Chicago (USA)
    26/9-29/9 BMW Romania Regatta Mangalia (ROM)
    26/9-30/9 Hungarian Championship Balatonfured (HUN)
    26/9-29/9 Match Race Minas Gerais Nova Lima (BRA)
    26/9-29/9 Match Race Minas Gerais for Disabled Sailors Clube Lagoa dos Ingleses, Belo Horizonte, MG (BRA)
    27/9-29/9 Erich Hirt Preis (Soling) Starnbergersee (GER)
    27/9-29/9 Oktoberfest Regatta Lake Ammersee (GER)
    27/9-29/9 Zemun Cup Zemun (SRB)
    27/9-6/10 PWA Super Grand Slam Wave Men & Women, Freestyle Men & Women & Slalom Men - Sylt Westerland (GER)
    28/9-6/10 Tornado Open & Mixed World Championship Santa Eularia (ESP)
    28/9-6/10 Les Voiles de St Tropez (Classic Yachts) Saintt Tropez (FRA)
    28/9-7/10 World Laser Radial Women's Championship Rizhao (CHN)
    28/9-28/9 CMRC Fall Doubleheader-B Chicago (USA)
    28/9-29/9 United 4 (IV) Kamperland (NED)
    28/9-28/9 GKSS Match Race - WE 4 Langedrag (SWE)
    28/9-29/9 Turku MR Autumn Cup Turku (FIN)
    28/9-28/9 HSS Center Cup Series - Race 6 Helsinki (FIN)
    28/9-29/9 Vela Adaptada 2nd Campeonato Mineiro de Vela Adaptada (BRA)
    29/9-2/10 Shark World Championship Robel (GER)
    30/9-5/10 Melges 24 World Championship San Francisco (USA)
    Διεθνείς Αγώνες Αυγουστος 2013
    13/7-1/9 Louis Vuitton Cup San Francisco (USA)
    25/7-3/8 International Cadet World Championship Nieuwpoort (BEL)
    26/7-2/8 29er World Championship Kaløvig Bådelaug (DEN)
    27/7-3/8 470 Junior World Championships La Rochelle (FRA)
    27/7-3/8 Techno 293 Youth World Championship (Youth Olympic Games Qualification Event) Sopot (POL)
    27/7-2/8 Mirror World Championship Tipperary (IRL)
    27/7-2/8 International FJ (Flying Junior) World Championship Dummer Lake (GER)
    27/7-3/8 Copa del Rey Audi Mapfre Palma de Mallorca (ESP)
    28/7-3/8 470 Master's Cup La Rochelle (FRA)
    29/7-2/8 RS Tera World Championship Weymouth & Portland (GBR)
    29/7-3/8 International 8 Metre World Championship Helsinki (FIN)
    30/7-11/8 470 World Championships La Rochelle (FRA)
    30/7-3/8 RS500 World Championships Gottskar (SWE)
    31/7-4/8 Costarmoricaine Erquy (FRA)
    1/8-5/8 Bic World O'pen Cup Lake Garda (ITA)
    1/8-8/8 Robbing & Berking - 6 Metre World Championship Flensburg (GER)
    1/8-4/8 International Regatta Alexandroupolis Alexandroupolis (GRE)
    1/8-1/8 PWA Freestyle Men & Women World Cup - Tenerife Tenerife (ESP)
    1/8-1/8 PWA Slalom Men & Women World Cup - Alacati Alacati (TUR)
    1/8-1/8 PWA Wave Men World Cup - Klitmoller Klitmoller (DEN)
    2/8-8/8 Zoom 8 Youth World Championship Bergen (NOR)
    3/8-10/8 Aberdeen Asset Management Cowes Week Cowes (GBR)
    3/8-4/8 470 50th Anniversary Cup La Rochelle (FRA)
    3/8-11/8 Europe World Championships Sondeborg (DEN)
    3/8-3/8 Oakcliff August Open New York (USA)
    3/8-8/8 Carthago Dilecta Est Roma - Bizerta (ITA)
    3/8-4/8 Zeller Grand Prix - Austrian Tour 3 Zell am See (AUT)
    3/8-4/8 Club Marine NSW Youth Match Racing Championship New South Wales (AUS)
    4/8-4/8 Legend's Trophy La Rochelle (FRA)
    5/8-10/8 Lysekil Women's Match Lysekil (SWE)
    5/8-9/8 US SAILING's Chubb Junior Championship shoreacres (USA)
    6/8-10/8 ISAF Nations Cup 2013 - Grand Final Middelfart (DEN)
    6/8-8/8 Trofeo Simone Lombardi Lake Garda (ITA)
    6/8-8/8 “KYC Cup” Youth Ranking Regatta Keszthely (HUN)
    6/8-6/8 Centre Cup Series - Autumn Race 2 Helsinki (FIN)
    7/8-11/8 Regatta Port Bourgas - Bourgas Sailing Week Port of Bourgas (BUL)
    7/8-10/8 Rolex Farr North American Championship Edgartown (USA)
    7/8-11/8 Chicago Match Cup - World Match Racing Tour Chicago (USA)
    8/8-11/8 Sandham Race Week Sandhamn (SWE)
    8/8-11/8 Golubac Cup Golubac (SRB)
    9/8-15/8 Tunisie Sailing Week Bizerta - Gammarth - Hammamret - Monastir (ITA)
    9/8-11/8 Sczecin Match Race Polish Match Tour Szczecin (POL)
    9/8-9/8 HSS Center Cup Series - Race 3 Helsinki (FIN)
    10/8-17/8 Tasar World Championship Casade Locks (USA)
    10/8-11/8 Oakcliff Youth Clinegatta New York (USA)
    10/8-11/8 Match Race Svendborg Svendborg (DEN)
    10/8-11/8 York Cup Toronto (CAN)
    10/8-11/8 Hanse Sail Match Race Schwerin (GER)
    10/8-10/8 KB Cup Skovshoved (DEN)
    10/8-11/8 Achensee Grand Prix - Austrian Tour 4 Achensee, Tyrol (AUT)
    11/8-19/8 Optimist African Championship Langbaan (RSA)
    11/8-16/8 Rolex Fastnet Race - RORC (GBR)
    12/8-2/8 29er North American Championship Kingston (CAN)
    12/8-16/8 US Youth Sailing Championships Corpus Christi (USA)
    13/8-17/8 |FNIR Regatta Rabat (MAR)
    13/8-13/8 Centre Cup Series - Autumn Race 3 Helsinki (FIN)
    14/8-22/8 470 Junior Open European Championship Pwllheli (GBR)
    14/8-22/8 International 420 Class Junior European Championship Pwllheli (GBR)
    14/8-18/8 Urla International Regatta Izmir (TUR)
    14/8-18/8 Ekaterinburg Cup Ekaterinburg (RUS)
    14/8-20/8 Saint-Petersburg Classic Yacht Week St-Petersburg (RUS)
    15/8-18/8 Sopot Match Race Sopot (POL)
    15/8-18/8 Volvo Open Swiss Match Racing Championship Geneva (SUI)
    16/8-24/8 Melges 24 European Championship Medemblik (NED)
    16/8-18/8 Laser Europa Cup - Serbia Donji Milanovac (SRB)
    16/8-18/8 US Grand Slam - Chicago Chicago (USA)
    16/8-18/8 KFC - Pahang Open Regatta Pahang (MAS)
    16/8-18/8 Riga Cup 'Latvian Match Race Championship 2013' Riga, Balasta Dambis 11 (LAT)
    17/8-18/8 KNS Summer Match Oslo (NOR)
    17/8-18/8 Danish Youth Match Racing Nationals Under 23 Vejle Marina (DEN)
    18/8-22/8 Cork OCR (Olympic Classes Regatta) Kingston (CAN)
    18/8-24/8 Nacra 17 European Championships Lake Como (ITA)
    19/8-20/8 Sailing Center Summer Cup Tallinn TOP Yacht Club (EST)
    19/8-25/8 SNIM Tetouan (MAR)
    20/8-20/8 Centre Cup Series - Autumn Race 4 Helsinki (FIN)
    21/8-25/8 Sonar World Championship Rochester (USA)
    21/8-25/8 International Match Race for the Detroit Cup Detroit (USA)
    21/8-23/8 Monastir Lampedusa Minastir - Lampedusa (ITA)
    21/8-25/8 I. Korotkevich Cup Turgoyak Lake (RUS)
    22/8-30/8 J/24 World Championship Howth (IRL)
    22/8-30/8 IFDS Disabled Sailing World Championships Kinsale (IRL)
    22/8-25/8 Djerdap Cup Donji Milanovac (SRB)
    22/8-25/8 Laser Europa Cup - Poland Puck (POL)
    22/8-25/8 US Adult Sailing Championship Rochester (USA)
    23/8-31/8 Finn Gold Cup Talin (EST)
    23/8-25/8 Open 2.4 Metre Swedish Championship Karlstad (SWE)
    23/8-25/8 Zipfer Cup (Soling) Attersee (AUT)
    23/8-25/8 President's Cup Instanbul Match Race Istanbul (TUR)
    23/8-25/8 Olympic Regatta Balaton-Tihany (HUN)
    23/8-25/8 Baltic Match Race Grade 2 Tallinn (EST)
    23/8-25/8 Potsdamer Yacht Club Match Race Wannsee (GER)
    23/8-26/8 Extreme Sailing Series - Act 6 Cardiff (GBR)
    23/8-23/8 CMRC Grade 5 August Chicago (USA)
    24/8-28/8 Byte CII World Championship (Youth Olympic Games Quualifier) Rhode Island (USA)
    24/8-29/8 International KYIV Sailing Regatta Kyiv (UKR)
    24/8-25/8 J/80 Blekholmen Match Race www.njk.fi (FIN)
    26/8-31/8 Formula Windsurfing Master's World Championship Neusiedl am See (AUT)
    26/8-31/8 Formula Windsurfing World Championship Neusiedl am See (AUT)
    26/8-1/9 X-35 World Championship Malmoe (SWE)
    27/8-1/9 Med Race Hammamet (TUN)
    27/8-1/9 St Moritz Match Race - Alpari World Match Racing Tour (CANCELLED) St Moritz (SUI)
    27/8-27/8 Centre Cup Series - Autumn Race 5 Helsinki (FIN)
    27/8-30/8 Mobility Cup Royal Nova Scotia Yacht Squadron (CAN)
    28/8-1/9 Knickerbocker Cup Manhasset Bay (USA)
    29/8-7/9 Star World Championship San Diego (USA)
    29/8-1/9 Lipno Regatta Lake Lipno (CZE)
    30/8-6/9 Laser Radial Men World & European Championship Dun Laoghaire (IRL)
    30/8-1/9 Prince of the Mountain - ACT 3 - St Moritz St Moritz (SUI)
    30/8-6/9 Laser Radial Women European Championship Dun Laoghaire (IRL)
    30/8-6/9 Laser Standard European Championship Dun Laoghaire (IRL)
    30/8-2/9 Aarhus Sailing Week Aarhus (DEN)
    30/8-16/9 KFC - Merdeka Day Regatta Kinabalu (MAS)
    31/8-6/9 Musto Performance Skiff European Championship Attersee (AUT)
    31/8-1/9 Cerrato Cup Buenos Aires (ARG)
    31/8-31/8 GKSS Match Race - WE 3 Langedrag (SWE)
    31/8-31/8 SM40 Match Race Autumn Helsinki (FIN)
    15/9-15/8 Wellington Winter Match Racing Regatta 2 Wellington (BRA)
    Διεθνείς Αγώνες Ιούλιος 2013
    26/6-14/7 Baltic Sea Cup St-Petersburg - Tallinn (RUS)
    27/6-7/7 49erFX European Championship Aarhus (DEN)
    28/6-3/7 AF Offshore Race Stockholm / Sandhamn (SWE)
    28/6-3/7 Kona World Championship Trois-Rivieres (CAN)
    29/6-7/7 IODA Optimist European Championship Balatonfoldva (HUN)
    29/6-3/7 Topsport Flanders Nieuwpoort Week Nieuwpoort (BEL)
    29/6-7/7 49er & 49er FX European Championship Aarhus (DEN)
    29/6-7/7 Optimist IODA European Championship Balatonfoldvar (HUN)
    30/6-6/7 Moscow International Traditional Sailing Regatta Moscow (RUS)
    1/7-6/7 SL16 Open World Championship Pyla-sur-Mer (FRA)
    1/7-6/7 Stena Match Cup Sweden - Alpari World Match Racing Tour Marstrand (SWE)
    1/7-6/7 Stena Match Cup Sweden Women's Trophy Marstrand (SWE)
    1/7-7/7 RS:X European Championship Brest (FRA)
    1/7-7/7 RS:X Youth European Championship Brest (FRA)
    2/7-6/7 TP52 Super Series - Round 4 - Royal Cup Ibiza (ESP)
    3/7-11/7 Optimist North American Championship Hamilton (BER)
    3/7-7/7 A. Paduchin Cup - Russian Youth Match Race Championship Turgoyak Lake (RUS)
    4/7-12/7 Finn Junior World Championship (Silver Cup) Lake Garda (ITA)
    4/7-7/7 Trofeo Challenge "Antonio Pennetti" ORC Class Trani, Molo Sant Antuono (ITA)
    4/7-7/7 O M Match Race Pieve di Ledro (ITA)
    4/7-6/7 GKSS Youth Match Cup Sweden Langedrag (SWE)
    6/7-12/7 Dart 18 World Championship Carnac (FRA)
    6/7-13/7 Laser 4.7 Youth World & European Championship Balatonfured (HUN)
    6/7-13/7 Balaton Laser Worlds: Laser 4.7 Youth World & Europeana Championships Balatonfured (HUN)
    6/7-13/7 Rolex Ilhabela Sailing Week Ilhabela (BRA)
    6/7-14/7 Warnemunder Woche Warnemunder (GER)
    6/7-12/7 Formula 18 World Championship Grosseto (ITA)
    6/7-9/7 Laser Europa Cup - Germany Warnemunde (GER)
    6/7-7/7 Oakcliff July Gradee 4 Clinegatta New York (USA)
    6/7-7/7 Namba Makoto Match Race Nissan (JPN)
    7/7-14/7 J/80 World Championship Marseille (FRA)
    7/7-7/7 Wellington Winter Match Racing Regatta 1 Wellington (BRA)
    8/7-14/7 Finn US Nationals San Pedro, CA (USA)
    9/7-14/7 PWA Wave Men & Women World Cup - Gran Canaria Gran Canaria (ESP)
    10/7-18/7 AMEX Turgutreis Cup Tayk (TUR)
    11/7-14/7 Croatian Open Match Race Championships (CANCELLED) Cres (CRO)
    11/7-14/7 New York Women's Invitational New York (USA)
    12/7-15/7 Naval Forces Cup Tayk (TUR)
    12/7-14/7 Niederhornkanne (Finn Class) Thunersee (SUI)
    12/7-14/7 Nowe Warpno Match Race - Polish Match Tour Szczecin Bay (POL)
    12/7-15/7 Open Crystal Cup (Finn) Moscow (RUS)
    13/7-20/7 Sail First ISAF Youth Sailing World Championship Limassol (CYP)
    13/7-1/9 Louis Vuitton Cup San Francisco (USA)
    13/7-19/7 Swan 45 World Championship Isle-of-Wight (GBR)
    13/7-20/7 Vaurien World Championship Sanxenxo (ESP)
    13/7-19/7 Gazprom - Swan European Regatta Cowes, Isle of Wight (GBR)
    13/7-19/7 Gazprom - Swan 60 World Championship Isle-of-Wight (GBR)
    13/7-13/5 Tappa Circuito Open Match Race V.Leonesio Per Non Vedenti Barberino di Bilancino (ITA)
    14/7-21/7 Laser Radial Women Under 21 World & European Championship Balatonfured (HUN)
    14/7-21/7 Laser Standard Men Under 21 World & European Championship Balatonfured (HUN)
    14/7-20/7 International Contender World Championship Gravedona (ITA)
    14/7-19/7 US Junior Women's Singlehanded Championship Marion (USA)
    14/7-21/7 Balaton Laser Worlds: Laser Standard Under 21 World & European Championships Balatonfured (HUN)
    14/7-21/7 Balaton Laser Worlds: Laser Radial Women Under 21 World & European Championships Balatonfured (HUN)
    14/7-14/7 Hobary Invitational Match Racing regatta Tasmania (AUS)
    15/7-26/7 IODA Optimist World Championship Riva del Garda (ITA)
    15/7-19/7 Atlantic Water Sports Games Viana do Castelo (POR)
    16/7-22/7 Youth & Master European Championship Brest (FRA)
    16/7-22/7 Youth & Master Europe European Championships Brest (FRA)
    16/7-19/7 International East Aegean Sailing Week Tayk (TUR)
    16/7-21/7 Governors Cup Newport Beach (USA)
    17/7-20/7 Farr 30 World Championship Rhodes Island (USA)
    17/7-21/7 VASA Midsummer Sun Match Vasa (FIN)
    17/7-21/7 EUROSAF Match Racing Women's European Championship Gdynia (POL)
    18/7-27/7 Yngling Open World Championship Brunnen (SUI)
    18/7-21/7 Yngling Youth European Championship Brunnen (SUI)
    18/7-19/7 CMRC July Doubleheader-A Chicago (USA)
    19/7-28/7 Travemunder Woche Travemunder (GER)
    19/7-28/7 Hobie Tiger World Championship Lubeck (GER)
    19/7-28/7 Hobie Dragoon World Championship Lubeck (GER)
    19/7-28/7 Hobie 14 World Championship Lubeck (GER)
    19/7-28/7 Hobie Wildcat World Championship Lubeck (GER)
    19/7-21/7 Laser Canadian Championships St Margaret's Bay (CAN)
    19/7-27/7 Finn European Championship Warnemunde (GER)
    19/7-29/7 PWA Grand Slam Wave Men & Women Freestyle & Men Slalom - Fuerteventuraran Canaria Sotavento (ESP)
    20/7-26/7 Allen - RS Feva World Championship Compagnia della Vela Grosseto (ITA)
    20/7-27/7 Techno 293 Junior Boy World Championship Sopot (POL)
    20/7-27/7 Techno 293 Junior Girl World Championship Sopot (POL)
    20/7-27/7 Tempest World Championship Travemunde (GER)
    20/7-21/7 Micro Cup - Micro Class World Championship Gdansk (POL)
    20/7-26/7 Formula 16 World Championship Travemunde (GER)
    20/7-28/7 Mediterranean Trophy Corsica (FRA)
    20/7-28/7 Nacra 17 World Championships The Hague (NED)
    20/7-26/7 Splash World Championship Stellendam (NED)
    20/7-21/7 AMEX Turgutreis Cup Tayk (TUR)
    20/7-21/7 CMRC July Doubleheader-B Chicago (USA)
    20/7-21/7 Argentina Open de Match Race Nuniez (ARG)
    20/7-21/7 Match Race delle Stelle Gaeta (ITA)
    22/7-30/7 420 World & Ladies World Championships Valencia (ESP)
    22/7-26/7 International OK Dinghy European Championship Carnac (FRA)
    23/7-28/7 IKA European Course Racing Championships Gizzeria (ITA)
    24/7-28/7 Laser North American Championship Kingston (CAN)
    25/7-3/8 International Cadet World Championship Nieuwpoort (BEL)
    25/7-27/7 “Kékszalag” Blue Ribbon Regatta - Round the Lake Balaton, since 1934 Balaton (HUN)
    25/7-28/7 Extreme Sailing Series - Act 5 Porto (POR)
    26/7-2/8 29er World Championship Kaløvig Bådelaug (DEN)
    26/7-29/7 Chicago North American Challenge Cup Chicago (USA)
    26/7-28/7 Gdynia Match Cup - Polish Match Race Nationals Gdynia (POL)
    27/7-3/8 470 Junior World Championships La Rochelle (FRA)
    27/7-3/8 Techno 293 Youth Boy World Championship (Youth Olympic Games Qualification Event) Sopot (POL)
    27/7-3/8 Techno 293 Youth Girl World Championship (Youth Olympic Games Qualifiacation Event) Sopot (POL)
    27/7-2/8 Mirror World Championship Tipperary (IRL)
    27/7-2/8 International FJ (Flying Junior) World Championship Dummer Lake (GER)
    27/7-3/8 Copa del Rey Audi Mapfre Palma de Mallorca (ESP)
    27/7-28/7 Tallinn Open Cup Tallinn (EST)
    28/7-3/8 470 Master's Cup La Rochelle (FRA)
    29/7-2/8 RS Tera World Championship Weymouth & Portland (GBR)
    29/7-3/8 International 8 Metre World Championship Helsinki (FIN)
    29/7-30/7 Sailing Center Summer Cup Tallinn TOP Yacht Club (EST)
    29/7-29/7 Royal Vancouver Yacht Club Summer Match Race Regatta Vancouver (CAN)
    30/7-11/8 470 World Championships La Rochelle (FRA)
    30/7-3/8 RS500 World Championships Gottskar (SWE)
    30/7-30/7 Centre Cup Series - Autumn Race 1 Helsinki (FIN)
    31/7-4/8 Costarmoricaine Erquy (FRA)
    Διεθνείς Αγώνες Ιούνιος 2013
    10/5-18/6 AMEX Bosphorus Cup Tayk (TUR)
    24/5-1/6 International Flying Dutchman World Championship Balatonföldvár (HUN)
    24/5-1/6 IFDS Blind Sailing World & International Championship Seabornia Yacht Club (JPN)
    27/5-3/6 International University Sailing Cup (Finn) Moscow (RUS)
    28/5-2/6 Korea Match Cup - ALPARI WORLD Match Racing Tour Gyeonggi (KOR)
    29/5-2/6 Sails of White Nights - The National Congress Palace Cup - EUROSAF MR Open Championship St-Petersburg (RUS)
    30/5-2/6 Robie Pierce One-Design Regatta American Yacht Club & Larchmont Yacht Club (USA)
    31/5-2/6 Kereked Youth Ranking Regatta Csopak (HUN)
    31/5-2/6 AMEX Bosphorus Cup Tayk (TUR)
    1/6-8/6 ORC Central European Championship Cres (CRO)
    1/6-1/6 SM40 Match Race Spring Helsinki (FIN)
    1/6-1/6 JP Morgan Asset Management Round the Island Race Cowes (GBR)
    1/6-2/6 Laser Europa Cup - Netherlands Hoorn (NED)
    1/6-2/6 May Day Match Race Sneekermeer (NED)
    1/6-2/6 Aker Brygge Match Oslo (NOR)
    1/6-2/6 LIRA Cup Kościan, OMEGA Match Cup Kościan (POL)
    1/6-1/6 Match Race Thailand "June First" Championship Pattaya (THA)
    1/6-1/6 Oakcliff June Open New York (USA)
    2/6-3/6 Sail Danube Together - "4BSD Belgrade (SRB)
    2/6-2/6 Match Race Thailand "June Second" Championship Pattaya (THA)
    3/6-7/6 Melges 24 Volvo Cup Riva del Garda (ITA)
    3/6-14/6 International Lightning Class World Championship Castiglione (ITA)
    3/6-14/6 Ust-Luga Cup St-Petersburg (RUS)
    3/6-7/6 Kiteboarding Racing North American Championship San Francisco (USA)
    4/6-4/6 Centre Cup Spring Series - Race 4 Helsinki (FIN)
    4/6-8/6 Loro Piana Superyacht Regatta Porto Cervo (ITA)
    4/6-9/6 ISAF Women's Match Racing World Championship Haeundae (KOR)
    4/6-17/6 Star North American Championship Newport (USA)
    5/6-8/6 Italian Homerus Championship per non vedenti (for blind Athletes) La Spezia (ITA)
    6/6-8/6 J/111 Europeans Le Havre (FRA)
    6/6-15/6 Etchells World Championship Rosignano Solvay (ITA)
    6/6-9/6 ISAF Nations Cup 2013 - Regional Final Asia Vladivostok (RUS)
    7/6-9/6 GRADO3 Ravenna (ITA)
    7/6-9/6 Laser Europa Cup - Norway Moss (NOR)
    7/6-9/6 Bayview Spring Invitational Detroit (USA)
    8/6-9/6 Velden Grand Prix - Austrian Tour 2 Woerther See (AUT)
    8/6-15/6 Open 470 European Championships Formia (ITA)
    8/6-9/6 Bodensee Match Race ACT III - Steckborn Lake Constance (SUI)
    8/6-8/6 Junior Match Race Invitatioonal California (USA)
    8/6-9/6 Laser Atlantic Coast Championship New Jersey (USA)
    8/6-9/6 Oakcliff June Grade 3 Clinegatta New York (USA)
    9/6-13/6 Sail for Gold Weymouth & Portland (GBR)
    9/6-13/6 Pskovkaya Regatta Pskov (RUS)
    9/6-9/6 GKSS Match Race - WE 2 Langedrag (SWE)
    11/6-11/6 Centre Cup Spring Series - Race 5 Helsinki (FIN)
    11/6-16/6 Kiteboarding South American Championships Bonaire (NED)
    11/6-16/6 Kiteboarding South American Championships Bonaire (NED)
    11/6-16/6 PWA Slalom Men & Women World Cup - Costa Brava Catalunya (ESP)
    12/6-14/6 Brindisi - Corfu International Regatta Brindisi (ITA)
    12/6-16/6 ISAF Nations Cup 2013 - Regional Final Europe I Viana do Castelo (POR)
    13/6-15/6 Intervela Riva del Garda (ITA)
    13/6-29/6 A-Class Catamaran European Championship Barcelona (ESP)
    14/6-14/6 HSS Center Cup Series - Race 2 Helsinki (FIN)
    14/6-16/6 KFC - Melaka Open Regatta Melaka (MAS)
    14/6-16/6 Grand Prix, Polish Match Tour Szczecin (POL)
    14/6-16/6 Turgoyak Cup Turgoyak Lake (RUS)
    15/6-30/6 Captain John Piper Match Racing Regatta New South Wales (AUS)
    15/6-16/6 Ploener Meisterschaft Ploner (GER)
    15/6-16/6 Royal Southern Academy Match Cup Hamble (GBR)
    15/6-17/6 MVM Laser Fleet Championship Balatonfüred (HUN)
    15/6-16/6 DMTRA Summer Match Medemblik (NED)
    15/6-15/6 Keelboat Match Racing League 2 - Series 1 Boulevard (SIN)
    15/6-16/6 GKSS Youth Match Cup Sweden Qualifier 2 Langedrag (SWE)
    16/6-22/6 Giraglia Rolex Cup Saint Tropez - Genova (ITA)
    16/6-21/6 International Youth Regatta “Sweet Regatta" Moscow (RUS)
    16/6-16/6 Keelboat Match Racing League 2 - Series 2 Boulevard (SIN)
    17/6-17/6 Sailing Center Summer Cup Tallinn TOP Yacht Club (EST)
    17/6-19/6 Open Nordic MIlitary Championshisp in Sailing Helsinki (FIN)
    18/6-21/6 Parnu Sailing Week Parnu (EST)
    19/6-21/6 VVSI Youth Ranking Regatta Agárd (HUN)
    19/6-23/6 Hungarian Dragon Class Championship Tihany (HUN)
    19/6-23/6 The Rose Cup - National Youth Match Racing Event Sheboygan (USA)
    20/6-22/6 Women's Danish Match Race Championships Skovshoved (DEN)
    20/6-23/6 Extreme Sailing Series - Act 4 Istanbul (TUR)
    20/6-30/6 Mediterranean Games Mersin (TUR)
    21/6-23/6 Danish Open Match Race Championships Skovshoved (DEN)
    21/6-23/6 Laser Europa Cup - Denmark Arhus (DEN)
    21/6-23/6 Chocco Cup Balatonfoldvar (HUN)
    21/6-23/6 Regate Internazionali di Napoli Napoli (ITA)
    21/6-29/6 ORCi World Championships Ancona (ITA)
    21/6-23/6 KFC - Tunku Laxamana / NSC Open Regatta Negeri Sembilan (MAS)
    22/6-26/6 Kieler Woche Kiel (GER)
    22/6-23/6 Woilin Match Race - Polish Match Tour Szczecin Bay (POL)
    22/6-30/6 US Junior Women's Doublehanded Championship Corona del Mar (USA)
    23/6-24/6 East Japense Soling National Championship Lake Suwa (JPN)
    23/6-28/6 Farr 40 East Coast Championship at Block Island Race Week Block Island (USA)
    25/6-29/6 Al Bareh International Regatta Bahrain (BRN)
    26/6-14/7 Baltic Sea Cup St-Petersburg - Tallinn (RUS)
    26/6-30/6 C. Thomas Clagett, Jr. Memorial Clinic & Regatta Newport RI (USA)
    27/6-7/7 49erFX European Championship Aarhus (DEN)
    27/6-30/6 EUROSAF University Sailing European Match RAce Championship Ledro (ITA)
    27/6-28/6 Chicago Match Cup Qualifer Chicago (USA)
    28/6-30/6 Gmunden Grand Prix - Austrian Tour 2 Traunsee (AUT)
    28/6-3/7 Kona World Championship Trois-Rivieres (CAN)
    28/6-30/6 BYC Cup International Youth Ranking Regatta, Pre-regatta of the Balaton Laser Worlds Balatonfured (HUN)
    28/6-30/6 OTP Junior - BYC Cup, Pre-regatta of the Balaton Laser Worlds 2013 Balatonfüred (HUN)
    28/6-3/7 AF Offshore Race Stockholm / Sandhamn (SWE)
    28/6-30/6 Finn Pacific Coast Championship San Pedro (USA)
    29/6-30/6 Denzel Cup (Soling) Wolfgangsee (AUT)
    29/6-3/7 Topsport Flanders Nieuwpoort Week Nieuwpoort (BEL)
    29/6-7/7 49er & 49er FX European Championship Aarhus (DEN)
    29/6-7/7 IODA Optimist European Championship Balatonfoldva (HUN)
    29/6-7/7 Optimist IODA European Championship Balatonfoldvar (HUN)
    29/6-28/6 Bosphorus Cup Tayk (TUR)
    29/6-30/6 Oakcliff June Grade 4 Clinegatta New York (USA)
    30/6-6/7 Moscow International Traditional Sailing Regatta Moscow (RUS)
    Διεθνείς Αγώνες Μάιος 2013
    22/4-3/5 SAP 505 World Championship Barbados (BAR)
    27/4-5/5 San Isidro Labrador San Isidro (ARG)
    28/4-3/5 Antigua Sailing Week Antigua (ANT)
    28/4-1/5 Grand Prix de Douarnenez (Guyader) Douarnenez (FRA)
    28/4-2/5 Alexander the Great Cup Thessaloniki (GRE)
    30/4-1/5 BMW One-Design Sailing Cup Romania Mangalia (ROM)
    1/5-5/5 Regatta Port Bourgas - Bourgas Sailing Week Port of Bourgas (BUL)
    1/5-4/5 Yngling Open Springtime European Cup Riva del Garda (ITA)
    1/5-5/5 ISAF Nations Cup 2013 - Regional Final Europe II Lelystad (NED)
    1/5-5/5 Palmavela Palma de Mallorca (ESP)
    2/5-4/5 Wave Challenge Bahrain (BRN)
    3/5-5/5 Palavska Regatta Pavlov (CZE)
    3/5-5/5 Spring Cup Skovshoved (DEN)
    3/5-5/5 X-Yachts Solent Cup Hamble (GBR)
    3/5-5/5 Batavia Stad NK Match Racing Lelystad (NED)
    3/5-5/5 SEEOOC Lake Palic (SRB)
    4/5-5/5 Sailing for Ostend on the Northsea in Ostend Ostend (BEL)
    4/5-5/5 1010 4G Match Racing HK Nationals Kellett Island (HKG)
    4/5-10/5 PWA Slalom Men & Women World Cup - Korea Ulsan (KOR)
    4/5-5/5 GKSS Youth Match Cup Sweden Qualifier 1 Langedrag (SWE)
    4/5-5/5 GSYS Match 1 Lidingo (SWE)
    4/5-5/5 Volvo Match Race Cup - Romanshorn Lake Cinstance (SUI)
    5/5-12/5 Soling Masters Championship Traunsee (AUT)
    5/5-5/5 J/80 Henri LLoyd Cup Helsinki (FIN)
    7/5-20/5 Delta Lloyd - North Sea Regatta Scheveningen (NED)
    7/5-12/5 Access Class European Championship Arbon (SUI)
    8/5-15/5 Garda And Trentino Olympic Week Riva del Garda (ITA)
    8/5-11/5 Farr 40 USA Circuit Event # 3 Annapolis (USA)
    9/5-12/5 Dutch Youth Regatta Woekum (NED)
    10/5-10/5 HSS Center Cup Series - Race 1 Helsinki (FIN)
    10/5-12/5 1010 4G Match Racing HK International Kellett Island (HKG)
    10/5-12/5 KFC - Selangor Open Regatta Selangor (MAS)
    10/5-18/6 AMEX Bosphorus Cup Tayk (TUR)
    11/5-12/5 Willi-Lehmann-Preis (Soling) Langer See (GER)
    11/5-12/5 Zellmann Cup Berlin (GER)
    11/5-12/5 Ninomiya Cup Match Race Shima (JPN)
    11/5-12/5 DAD Cup, Polish Match Tour Szczecin (POL)
    11/5-12/5 Mediterranean Sailing Meeting Barcelona (ESP)
    11/5-11/5 W Collection Cup Tayk (TUR)
    11/5-11/5 Oakcliff May Open New York (USA)
    14/5-14/5 Centre Cup Spring Series - Race 1 Helsinki (FIN)
    15/5-19/3 St Quay Women Match Racing St Quay Portrieux (FRA)
    15/5-20/5 Match Race Germany - Alpari World Match Racing Tour Langenargen (GER)
    16/5-22/5 Korea Cup International Yacht Race Uljin (KOR)
    16/5-19/5 Komatek Cup Ekaterinburg (RUS)
    17/5-19/5 Portofino Rolex Trophy Portofino (ITA)
    17/5-19/5 Sicily Grand Prix - Individual Race Mondello Palermo (ITA)
    17/5-19/5 Zemun Micro Cup Cup Zemun (SRB)
    17/5-19/5 Laser Europa Cup - Sweden Gothenburg (SWE)
    18/5-19/5 Dorada Plateada y Bronce (Soling) Buenos Aires (ARG)
    18/5-21/5 Austrian 420 National Championships Neudiedlersee (AUT)
    18/5-19/5 Canadian Olympic Classes Regatta (Icebreaker Regatta) Toronto (CAN)
    18/5-19/5 Tallinn Open Tallinn (EST)
    18/5-20/5 Young Europeans Sailings - Pfingstbusch Kiel (GER)
    18/5-20/5 Dolesch Memorial (Warm-up) Regatta Balatonföldvár (HUN)
    18/5-19/5 CMRC Spring Invitational Chicago (USA)
    18/5-19/5 Oakcliff Spring Clinegatta New York (USA)
    20/5-20/5 Turku MR Spring Cup Turku (FIN)
    21/5-21/5 Centre Cup Spring Series - Race 2 Helsinki (FIN)
    21/5-25/5 Jeux des Iles COJI Corsica (ITA)
    21/5-25/5 Delta Lloyd Regatta Medemblik (NED)
    22/5-27/5 Star Eastern Hemisphere Championship Torbole (ITA)
    22/5-26/5 BMW Black Sea International Regatta Mangalia (ROM)
    23/5-26/5 KFC - Johor Open Regatta Johor (MAS)
    23/5-27/5 TP52 Super Series - Round 3 - Trofeo Conde de Godo Barcelona (ESP)
    24/5-27/5 Soling Austrian Championship Attersee (AUT)
    24/5-26/5 Helsinki Open Spring Cup www.njk.fi (FIN)
    24/5-1/6 International Flying Dutchman World Championship Balatonföldvár (HUN)
    24/5-26/5 International German Open Championship Snipe Middle European Cup Lago di Caldonazzo (ITA)
    24/5-1/6 IFDS Blind Sailing World & International Championship Seabornia Yacht Club (JPN)
    25/5-25/5 Navionics Match Racing Regatta New South Wales (AUS)
    25/5-26/5 RVYC Spring Match Race Regatta Vancouver (CAN)
    25/5-26/5 Ploener Segler Verein Match Race May Grosser Ploner See (GER)
    25/5-26/5 Harvest Festival Open Regatta Sabah (MAS)
    25/5-26/5 GKSS Spring Cup & Qualifier to the Stena Match Cup Sweden Langedrag (SWE)
    27/5-28/5 Sailing Center Summer Cup Tallinn TOP Yacht Club (EST)
    27/5-3/6 International University Sailing Cup (Finn) Moscow (RUS)
    28/5-28/5 Centre Cup Spring Series - Race 3 Helsinki (FIN)
    28/5-2/6 Korea Match Cup - ALPARI WORLD Match Racing Tou Gyeonggi (KOR)
    29/5-2/6 Sails of White Nights - The National Congress Palace Cup - EUROSAF MR Open Championship St-Petersburg (RUS)
    30/5-2/6 Robie Pierce One-Design Regatta American Yacht Club & Larchmont Yacht Club (USA)
    31/5-2/6 Kereked Youth Ranking Regatta Csopak (HUN)
    31/5-2/6 AMEX Bosphorus Cup Tayk (TUR)
    Διεθνείς Αγώνες Απρίλιος 2013
    21/3-6/4 Abu Dhabi Beach Games Abu Dhabi (UAE)
    28/3-1/4 Spi Ouest France La Trinte sur Mer (FRA)
    28/3-4/4 Soling European Championship Castiglione della Pescala (ITA)
    28/3-1/4 Izola Spring Cup Izola (SLO)
    28/3-1/4 Sail Brisbane Brisbane (AUS)
    29/3-5/4 International OK Dinghy World Championship Pattaya (THA)
    29/3-1/4 Access Class Asia-Pacific Championship Canberra (AUS)
    29/3-2/4 Laser Europa Cup - France La Havre (FRA)
    29/3-1/4 New Zealand 420 National Championships Takapuna (NZL)
    30/3-6/4 ISAF Sailing World Cup Palma Palma de Majorca (ESP)
    30/3-5/4 RYA Youth National Championships Largs (GBR)
    3/4-7/4 Trofeo SIR Thomas Lipton Match Race Javea (ESP)
    3/4-7/4 Sail Qatar Doha (QAT)
    4/4-7/4 Nantes University Sailing Cup Nantes Carquefou (FRA)
    5/4-7/4 Ficker Cup Long Beach (USA)
    5/4-7/4 Criterium Internazionale del Mediterraneo Sanremo (ITA)
    5/4-7/4 RFBYC March Match Cup Freshwater Bay (AUS)
    6/4-13/4 Star Western Hemisphere Championship Nassau (BAH)
    6/4-14/3 Campeonato Vela Dorada, Plateada y Bronce Buenos Aires (ARG)
    6/4-7/4 Saint Francois Match Racing 4th Round Saint Francois (FRA)
    6/4-7/4 Volvo Match Race Cup - Zurich Match Race Lake of Zurich (SUI)
    6/4-7/4 Team Heiner Winterserie Match Racing Finals Lelystad (NED)
    6/4-7/4 April Match Race Scarlino (ITA)
    6/4-7/4 United 4 (1) Medemblik (NED)
    6/4-7/4 Meteor Spring Cup Ancona (ITA)
    6/4-7/4 Area D & F Qualifier Southeastern US Qualifier Florida (USA)
    8/4-13/4 Congressional Cup California (USA)
    9/4-14/4 International 470 Spring Cup Cap d'Agde (FRA)
    12/4-13/4 Al Gharbia Regatte (UAE Championships Round 7) Marffa (UAE)
    12/4-14/4 Match Race Comandante Fernando Miele Elba Isle (ITA)
    13/4-14/4 Oakcliff Midway ABC Qualifier New York (USA)
    13/4-14/4 Training Race Skovshoved (DEN)
    13/4-14/4 Optispring in Port-Zélande for Optimist Port-Zélande (BEL)
    13/4-14/4 Hungarian Spring Championship Balatonfüred (HUN)
    18/4-23/4 Antigua Classic Yacht Regatta English Harbour (ANT)
    19/4-22/4 Hungarian Open Soling Championship Balatonalmadi (HUN)
    19/4-21/4 Bodensee Match Race Altnau Altnau (SUI)
    19/4-21/4 Laser Europa Cup - Greece Marathon (GRE)
    19/4-21/4 KFC - Perak Open Regatta Perak (MAS)
    19/4-21/4 Wesmex International Regatta Nayarit (MEX)
    19/4-21/4 Majthenyi Zsombor Memorial Youth Ranking Regatta Agárd (HUN)
    20/4-27/4 ISAF Sailing World Cup Hyeres Hyeres (FRA)
    20/4-21/4 RYA Winter Challenge Final Weekend Weymouth & Portland (GBR)
    20/4-21/4 British 420 Winter Championships Pwllheli (GBR)
    20/4-21/4 Spring Match Race Ravenna (ITA)
    20/4-21/4 GKSS Ice Breaker Langedrag (SWE)
    20/4-21/4 Trofeo Di Genova Trapani (ITA)
    21/4-25/4 Semaine Nautique Internationale de Mediterranee (SNIM) Marseille (FRA)
    21/4-19/4 1010 4G Match Racing Winter Regatta Middle Island (HKG)
    22/4-3/5 505 World Championship Barbados (BAR)
    24/4-28/4 Korea Match Cup Qualifier Gyeonggi (KOR)
    25/4-29/4 City Club Open Regatta Internatioanl Qingdao (CHN)
    26/4-27/4 Ras Al Khaimah Regatta (UAE Championships Round 6) Ras Al Khaimah (UAE)
    26/4-28/4 Est 105 - Bari - Herceg Novi International Regatta Bari (ITA)
    26/4-30/4 PWA Freestyle Men World Cup - Austria Podersdorf (AUT)
    26/4-28/4 Raiffeisen Cup Balatonföldvár (HUN)
    27/4-5/5 San Isidro Labrador San Isidro (ARG)
    27/4-28/4 United 4 (ll) Workum (NED)
    27/4-27/4 Coupe Internationale Méditerranéenne de l’Amitié (CIMA) Cannes (FRA)
    27/4-28/4 Ice Breaker Cup Tallinn (EST)
    27/4-28/4 KNS Spring Cup Oslo (NOR)
    28/4-1/5 Grand Prix de Douarnenez (Guyader) Douarnenez (FRA)
    28/4-30/4 Soling South American Championship Buenos Aires (ARG)
    28/4-3/5 Antigua Sailing Week Antigua (ANT)
    28/4-2/5 Alexander the Great Cup Thessaloniki (GRE)
    28/4-28/4 GKSS Match Race - WE 1 Langedrag (SWE)
    30/4-1/5 BMW One-Design Sailing Cup Romania Mangalia (ROM)
    Διεθνείς Αγώνες Μάρτιος 2013
    27/2-2/3 Semaine Internationale De Cannes - Dragon Cannes (FRA)
    27/2-3/3 Andalusian Olympic Week - Carnival Trophy Cadiz (ESP)
    28/2-7/3 RS:X World Championship Buzios (BRA)
    28/2-3/3 New Zealand Womens Match Racing Championships Auckland (NZL)
    28/2-2/3 Emirates Open Regatta (UAE Championships Round 6) Corniche Abu Dhabi (UAE)
    1/3-2/3 Imperia Sky Yachting Imperia (ITA)
    1/3-3/3 KFC - Penang International Regatta Perai (MAS)
    1/3-1/3 Match Race Thailand Warm Up" Pattaya (THA)
    2/3-3/3 CNO Cup - Soling Buenos Aies (ARG)
    2/3-3/3 Finale Bassin Atlantique Saint Pierre Quiberon (FRA)
    2/3-3/3 Finale Bassin Manche Antibes (FRA)
    2/3-3/3 British 420 Winter Championships Weymouth & Portland (GRE)
    2/3-3/3 Match Race Thailand Championship Pattaya (THA)
    5/3-10/3 Athens Eurolymp Week Athens (GRE)
    5/3-9/3 TP52 World Championship Miami (USA)
    7/3-9/3 Airbus Spring Regatta Dubai (UAE)
    8/3-10/3 Laser Europa Cup - Slovenia Koper (SLO)
    8/3-10/3 Finn Masters North American Championship Ft. Lauderdale (USA)
    9/3-9/3 DMTRA Winterserie Stage 5 Braassemermeer (NED)
    10/3-16/3 Mussanah Race Week Musannah (OMA)
    12/3-17/3 Rolex Swan Cup Caribbean Rendezvous Yacht Club Costa Smeralda (YCCS) / Royal British Virgin Islands Yacht Club (RBVIYC) (IVB)
    13/3-17/3 Split Olympic Sailing Week Split (CRO)
    13/3-17/3 Championnat de France Promotion Match Racing Antibes (FRA)
    13/3-16/3 Farr 40 USA Circuit Event # 2 Miami (USA)
    14/3-17/3 Laser Europa Cup - Italy Lake Garda (ITA)
    16/3-17/3 ZO.LA DURA Match - March Lni Trani (ITA)
    16/3-17/3 Team Heiner Winterserie Match Racing Stage 5 Lelystad (NED)
    16/3-17/3 California Dreamin' Butler Cup Fall Classic Long Beach (USA)
    20/3-30/3 IODA Optimist South American Championship Porto Alegre (BRA)
    20/3-30/3 IODA Optimist European Championship Balatonfoldvar (HUN)
    20/3-23/3 Caribean Superyacht Regatta porto Cervo (ITA)
    20/3-31/3 Fourth Round of Hainan International Regatta Hainan (CHN)
    21/3-24/3 Dragon Cup Sanremo (ITA)
    21/3-24/3 Laser Europa Cup - Switzerland Lugano (SUI)
    21/3-23/3 Abu Dhabi Optimist Team Racing Championship Abu Dhabi (UAE)
    21/3-6/4 Abu Dhabi Beach Games Abu Dhabi (UAE)
    22/3-23/3 Ceylou's Cup Lyon Decines (FRA)
    22/3-24/3 Laser Midwinters West California (USA)
    23/3-24/3 Spring Cup Skovshoved (DEN)
    23/3-24/3 RYA Winter Challenge Weekend 4 Weymouth & Portland (GBR)
    23/3-24/3 Meteor Spring Cup Ancona (ITA)
    23/3-24/3 California Dreamin' Butler Cup Long Beach (USA)
    24/3-29/3 IKA Course Racing African Championships Soma Bay (EGY)
    24/3-31/3 Snipe South American Championship Montevideo (URU)
    25/3-31/3 Zoom 8 European Championship Lignano Sabbiadoro (ITA)
    25/3-31/3 Spanish 420 National Championships To be confirmed (ESP)
    27/3-31/3 ISAF Nations Cup 2013 - Regional Final South America Mar de Plata (ARG)
    27/3-30/3 Laser Youth Easter Meeting - Italy Lake Garda (ITA)
    28/3-1/4 Sail Brisbane Brisbane (AUS)
    28/3-1/4 Spi Ouest France La Trinte sur Mer (FRA)
    28/3-31/3 Lake Garda Meeting Optimist Class Riva del Garda (ITA)
    28/3-4/4 Soling European Championship Castiglione della Pescala (ITA)
    28/3-1/4 Izola Spring Cup Izola (SLO)
    29/3-1/4 Access Class Asia-Pacific Championship Canberra (AUS)
    29/3-31/3 International Spring Optimist Cup Opatija (CRO)
    29/3-2/4 Laser Europa Cup - France La Havre (FRA)
    29/3-1/4 New Zealand 420 National Championships Takapuna (NZL)
    29/3-5/4 International OK Dinghy World Championship Pattaya (THA)
    29/3-31/3 Finn North American Championship Mobile Alabama (USA)
    30/3-5/4 RYA Youth National Championships Largs (GBR)
    30/3-31/3 Team Heiner Winterserie Match Racing Stage 6 Lelystad (NED)
    30/3-6/4 ISAF Sailing World Cup Palma Palma de Majorca (ESP)
    Διεθνείς Αγώνες Φεβρουάριος 2013
    25/1-3/2 Soto40 Class World Championship Talcahuano (CHI)
    26/1-2/2 ISAF Sailing World Cup Miami Miami (USA)
    28/1-1/2 Warren Jones International Youth Regatta Perth (AUS)
    30/1-3/2 ISAF Nations Cup 2013 - Regional Final North America & Caribbean Bridgetown (BAR)
    1/2-5/2 Sail Auckland Regatta Auckland (NZL)
    1/2-2/2 D.O.S.C. Regatta (UAE Championships Round 5) Dubai (UAE)
    2/2-3/2 David Lukins Match Racing Regatta Newport (AUS)
    2/2-7/2 Nacra Infusion World Championship Queensland (AUS)
    2/2-3/2 City Day Open Regatta Kinabalu (MAS)
    3/2-7/2 Hardy Cup Sydney (AUS)
    7/2-10/2 Jolly Harbour Valentine's Regatta St John's (ANT)
    8/2-10/2 Marinassess Women's Match Racing Regatta CYCA (AUS)
    8/2-10/2 49er Mid Winter Regatta Miami (USA)
    8/2-10/2 Finn Midwinter Championship Ft. Launderdale (USA)
    9/2-10/2 Finale de bassin Manche Le Harve (FRA)
    9/2-10/2 Selective de Ligue Atlantique Round Robin No: 3 La Rochelle (FRA)
    9/2-9/2 DMTRA Winterserie Stage 4 Braassemermeer (NED)
    9/2-24/2 Red Bull Youth America's Cup San Francisco (USA)
    11/2-16/2 Semana Internacional del Yachting Mar del Plata (ARG)
    12/2-15/2 Semaine Internationale De Cannes - Finn Cannes (FRA)
    14/2-22/2 RS:X South American Championships Rio De Janeiro (BRA)
    14/2-17/2 Centre Port International Youth Match Racing Championships Wellington (NZL)
    14/2-17/2 International Vila Palamos Optimist Trophy Palamos (ESP)
    15/2-17/2 KFC - Perlis Open Regatta Perlis (MAS)
    16/2-17/2 February in Antibes Antibes, (FRA)
    16/2-17/2 ZO.LA DURA Match - February Lni Trani (ITA)
    16/2-17/2 Southern Charter Grand Slam Series 3 Hermanus (RSA)
    18/2-24/2 RORC Caribbean 600 English Harbour (ANT)
    19/2-23/2 Sail the Gulf - Qatar International Regatta Doha (QAT)
    20/2-24/2 CYCA International Women's Match Racing Regatta CYCA (AUS)
    20/2-24/2 Harken Youth International Match Racing Championships Auckland (NZL)
    21/2-24/2 Laser Midwinters East Clearwater (USA)
    22/2-24/2 Preolimpico de Buenos Aires Buenos Aires (ARG)
    22/2-24/2 Farr 40 Australian National Championship Sydney (AUS)
    22/2-23/2 Abu Dhabi Open Laser Regatta Abu Dhabi (UAE)
    23/2-24/2 Selective de Ligue Atlantique Round Robin No: 4 La Rochelle (FRA)
    23/2-24/2 RYA Winter Challenge Weekend 3 Weymouth & Portland (GBR)
    23/2-24/2 February Match Race Scarlino (ITA)
    23/2-24/2 February Match Race Scarlino (ITA)
    23/2-23/2 Keelboat Match Racing League 1 - Series 1 Boulevard (SIN)
    24/2-24/2 Keelboat Match Racing League 1 - Series 2 Boulevard (SIN)
    27/2-2/3 Semaine Internationale De Cannes - Dragon Cannes (FRA)
    27/2-3/3 Andalusian Olympic Week - Carnival Trophy Cadiz (ESP)
    28/2-7/3 RS:X World Championship Buzios (BRA)
    28/2-28/2 Budget Marine Match Racing St Maarten (AHO)
    28/2-3/3 New Zealand Womens Match Racing Championships Auckland (NZL)
    28/2-2/3 Emirates Open Regatta (UAE Championships Round 6) Corniche Abu Dhabi (UAE)
    Διεθνείς Αγώνες Ιανουάριος 2013
    26/12-1/1 Rolex Sydney Hobart Yacht Race Sydney (AUS)
    27/12-4/1 Australian Laser Championships Tasmania (AUS)
    28/12-5/1 2012 International Cadet World Championship Tasmania (AUS)
    1/1-6/1 International Contender Australian & Open Championships Adelaide (AUS)
    4/1-6/1 Trofeo Marcello Campobasso Regata Internazionale Napoli (ITA)
    6/1-10/1 Australian Laser Youth Championships Tasmania (AUS)
    6/1-12/1 International Moth National Championships Wangi (AUS)
    6/1-13/1 International Optimist Australian Championships Tasmania (AUS)
    7/1-9/1 470 South American Championship Porto Alegre (BRA)
    8/1-12/1 Prochoice Safety Gear Etchells Australian Championships Perth (AUS)
    11/1-12/1 Al Hamriayah Regatta (UAE Championships Round 4) Sharjah (UAE)
    12/1-13/1 Saint Francois Match Racing 3rd Round Saint Francois (FRA)
    12/1-13/1 Selective de zone Deauville deauville (FRA)
    12/1-9/12 RYA Winter Challenge Weekend 2 Weymouth & Portland (GBR)
    12/1-12/1 Team Heiner Winterserie Match Racing Stage 4 Lelystad (NED)
    14/1-20/1 Circuito Atlantico Sur Rolex Cup Buenos Aires (ARG)
    17/1-18/1 Schweppes "Little Wheel" Youth Match Racing Regatta Perth (AUS)
    18/1-20/1 Caribbean Laser Midwinter Regatta Cabarete (DOM)
    18/1-20/1 470 North American Championships Miami (USA)
    19/1-20/1 Selective de zone Brest Brest (FRA)
    19/1-20/1 ZO.LA DURA Match - Janaury Lni Trani (ITA)
    19/1-19/1 DMTRA Winterserie Stage 3 Braassemermeer (NED)
    19/1-20/1 49er North American Championships Miami (USA)
    19/1-20/1 49erFX North American Championships Miami (USA)
    21/1-25/1 Farr 40 Midwinter Championship at Quantum Key West Race Week Florida (USA)
    24/1-27/1 Langkawi Intenational Regatta Perdana Langkawi, Kedah (MAS)
    25/1-3/2 Soto40 Class World Championship Talcahuano (CHI)
    26/1-26/1 Selective Bassin Atlantique Round Robin 4 Saint Pierre Quiberon (FRA)
    26/1-27/1 Finale de Zone Est Bassin Manche Le Havre (FRA)
    26/1-27/1 Finale de Zone St Cast St cast Le Guildo (FRA)
    26/1-27/1 January Match Race Scarlino (ITA)
    26/1-2/2 ISAF Sailing World Cup Miami Miami (USA)
    28/1-1/2 Warren Jones International Youth Regatta Perth (AUS)
    28/1-2/1 5.5 Metre World Championship Curacao (AHO)
    30/1-3/2 ISAF Nations Cup 2013 - Regional Final North America & Caribbean Bridgetown (BAR)

     

     

     

     

     

     

     
     
     
         
     
    /**************************************************************** * Κώδικας για βελάκια * *****************************************************************