Hellenic Sailing Federation

Αγώνες -> Παγκόσμια Πρωταθλήματα 2010

 
     
 
 
 

 

ΠαγκόσμιαΝέα

I.S.A.F.

Διεθνής Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    EUROSAF

    Ευρωπαϊκή Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    Τελευταία Αποτελέσματα

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 420

    12/4 - 17/4/2014
    Ν.Ο. Πάρου

    Αποτελέσματα

     

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Optimist

    12/4 - 16/4/2014
    Ι.Ο.ΠΟ.Ρ.

    Αποτελέσματα

     

     

     

     

     

     

     

    Παγκόσμια Πρωταθλήματα 2010

     Επιλέξτε έτος για να δείτε προηγούμενα Παγκόσμια πρωταθλήματα  

     

    Ονομασία Αγώνα Εναρξη Λήξη Τοπος Διεξαγωγής
    29er World Championship 2/1/2010 9/1/2010 Freeport (BAH)
    Splash World Championship 2/1/2010 8/1/2010 Takapuna (NZL)
    International Contender World Championship 7/1/2010 12/1/2010 Brisbane (AUS)
    Star World Championship 12/1/2010 23/1/2010 Rio de Janeiro (BRA)
    Soling World Championship 5/2/2010 13/2/2010 Porto Alegre (CAN)
    International OK Dinghy World Championship 5/2/2010 13/2/2010 Wellington (NZL)
    International Moth World Championships 8/3/2010 15/3/2010 Dubai (UAE)
    International Master's Moth World Championships 8/3/2010 15/3/2010 Dubai (UAE)
    World Military Sailing Championship 13/3/2010 21/3/2010 Manama (BRN)
    Formula Windsurfing World Championship 22/3/2010 29/3/2010 Mendoza (ARG)
    Formula Windsurfing Women's World Championship 22/3/2010 29/3/2010 Mendoza (ARG)
    Laser 4.7 World Championship 31/3/2010 8/4/2010 Pattaya (THA)
    Laser 4.7 Youth World Championship (Under 16) 31/3/2010 8/4/2010 Pattaya (THA)
    Byte Cll World Championship 6/4/2010 11/4/2010 Cannes (FRA)
    Marseille International Match Race - World Match Racing Tour 6/4/2010 11/4/2010 Marseille (FRA)
    Rolex Farr 40 World Championship 21/4/2010 24/4/2010 Casa de Campo (DOM)
    Fireball World Championship 24/4/2010 7/5/2010 Barbados (BAR)
    Soling Masters World Championship 1/5/2010 4/5/2010 Chiemsee (GER)
    Finn World 8/5/2010 16/5/2010 Split (CRO)
    Shark World Championship 11/5/2010 16/5/2010 Bodensee (SUI)
    World Festival on the Beach 15/5/2010 23/5/2010 Mondello (ITA)
    Match Race Germany - World Match Racing Tour 19/5/2010 24/5/2010 Langenargen (GER)
    Finn World Masters Championship 23/5/2010 28/5/2010 Split (CRO)
    2010 Combined Access Class World Championships 6/6/2010 11/6/2010 Rutland Sailing Club, Gibbet Lane, Edith Weston, Oakham, Rutland, LE15 8HJ (GBR)
    Access Liberty World Championship 6/6/2010 11/6/2010 Rutland (GBR)
    Access Liberty Servo World Championship 6/6/2010 11/6/2010 Rutland (GBR)
    Access 303 Single-Person World Championship 6/6/2010 11/6/2010 Rutland (GBR)
    Access 303 Two-Person World Championship 6/6/2010 11/6/2010 Rutland (GBR)
    Access 2.3 Single-Person World Championship 6/6/2010 11/6/2010 Rutland (GBR)
    Access 2.3 Single-Person Servo World Championship 6/6/2010 11/6/2010 Rutland (GBR)
    Korea Match Cup - World Match Racing Tour 8/6/2010 13/6/2010 Gyeonggi (KOR)
    Sunfish World Championship 12/6/2010 19/6/2010 Punta Ala (ITA)
    Nacra F18 World Championship 12/6/2010 15/6/2010 Texel (NED)
    IFDS Homerus Blind Sailing Match Racing World Championship 20/6/2010 27/6/2010 Bogliaco, Lake Garda (ITA)
    ISAF Offshore Team World Championship - Sardinia Cup 21/6/2010 26/6/2010 Porto Cervo (ITA)
    A-Class Catamaran World Championship 26/6/2010 3/7/2010 Cessenatico (ITA)
    J/22 World Championship 26/6/2010 3/7/2010 Scheveningen (NED)
    Formula 18 World Championship 3/7/2010 10/7/2010 Brittany (FRA)
    X99 World Championship 3/7/2010 10/7/2010 Langenargen (GER)
    GKSS Match Cup Sweden - World Match Racing Tour 5/7/2010 11/7/2010 Marstrand (SWE)
    FISU World University Match Racing Championship 5/7/2010 12/7/2010 Heraklion (GRE)
    IFDS Disabled Sailing World Championship 6/7/2010 14/7/2010 Medemblik (NED)
    World Laser Radial Women's Championship 6/7/2010 14/7/2010 Largs (GBR)
    World Laser Radial Men's Championship 6/7/2010 14/7/2010 Largs (GBR)
    Volvo Youth Sailing ISAF World Championship 8/7/2010 17/7/2010 Istanbul (TUR)
    B14 World Championship 8/7/2010 10/7/2010 Carnac (FRA)
    470 World Championships 9/7/2010 18/7/2010 Hague (NED)
    B14 World Championship 12/7/2010 16/7/2010 Carnac (FRA)
    Yngling Open World Championships 16/7/2010 24/7/2010 Lelystad (NED)
    CISM Military World Games 16/7/2010 24/7/2010 Rio de Janeiro (BRA)
    Platu 25 World Championship 18/7/2010 24/7/2010 Alicante (ESP)
    World Laser Radial Youth Championship 18/7/2010 25/7/2010 Largs (GBR)
    Lightning Class Youth World Championship 19/7/2010 22/7/2010 Salinas (ECU)
    Vaurien World Championship 19/7/2010 25/7/2010 Liptovska Mara (SVK)
    Vaurien Junior World Championship 19/7/2010 25/7/2010 Liptovska Mara (SVK)
    Laser SB3 World Championships 19/7/2010 23/7/2010 Torbole (ITA)
    420 Ladies World Championship 22/7/2010 31/7/2010 Haifa (ISR)
    420 World Championship 22/7/2010 31/7/2010 Haifa (ISR)
    420 Junior World Championship 22/7/2010 31/7/2010 Haifa (ISR)
    Europe World Championship 23/7/2010 31/7/2010 Arkosund (SWE)
    Tornado World Championship 23/7/2010 1/8/2010 Travemunde (GER)
    Tornado Youth World Championship 23/7/2010 1/8/2010 Travemunde (GER)
    Raceboard Master's World Championship 24/7/2010 31/7/2010 Martugues (FRA)
    Raceboard Youth World Championship 24/7/2010 31/7/2010 Martugues (FRA)
    Techno 293 Under 17 Boy's World Championship 24/7/2010 31/7/2010 Martigues (FRA)
    Techno 293 Under 15 Boy's World Championship 24/7/2010 31/7/2010 Martigues (FRA)
    Techno 293 Under 17 Girl's World Championship 24/7/2010 31/7/2010 Martigues (FRA)
    Techno 293 Under 15 Girl's World Championship 24/7/2010 31/7/2010 Martigues (FRA)
    International Cadet World Championship 24/7/2010 31/7/2010 Puck (POL)
    International One Design Class World Championship 24/7/2010 1/8/2010 Washington DC (USA)
    RS Feva World Championship 24/7/2010 31/7/2010 Carnac (FRA)
    RS Tera World Championship 24/7/2010 31/7/2010 Carnac (FRA)
    505 World Championship 25/7/2010 5/8/2010 Aarhus (DEN)
    Zoom 8 World Championship 26/7/2010 1/8/2010 Lohusalu (EST)
    International Flying Dutchman World Championship 27/7/2010 6/8/2010 Constanta (ROU)
    SL16 Open World Championship 1/8/2010 7/8/2010 Crnac (FRA)
    Melges 24 World Championship 2/8/2010 12/8/2010 Tallinn (EST)
    X-41 World Championships 3/8/2010 8/8/2010 Arendal (NOR)
    H-Boat World Championship 7/8/2010 14/8/2010 Larvik (NOR)
    J/24 World Championship 13/8/2010 20/8/2010 Malmo (SWE)
    Micro Cup - Micro Class World Championship 16/8/2010 22/8/2010 Quiberon (FRA)
    Etchells World Championship 19/8/2010 28/8/2010 Dublin (IRL)
    Tempest World Championship 20/8/2010 28/8/2010 Ljsselmeer (NED)
    Dart 18 World Championship 21/8/2010 27/8/2010 Weymouth & Portland (GBR)
    Gul Topper World Championships 21/8/2010 27/8/2010 Malcesine (ITA)
    RS:X World Championship 26/8/2010 5/9/2010 Kerteminde (DEN)
    Master Slalom World Championships 27/8/2010 31/8/2010 Hyeres (FRA)
    Junior & Youth Slalom World Championships 27/8/2010 31/8/2010 Hyeres (FRA)
    World Laser Standard Senior Championship 27/8/2010 5/9/2010 Hayling Island (GBR)
    World Laser Standard Junior Championship 27/8/2010 5/9/2010 Hayling Island (GBR)
    X-35 World Championships 29/8/2010 5/9/2010 Scarlino (ITA)
    St Moritz Match Race - World Match Racing Tour 31/8/2010 5/9/2010 St Moritz (SUI)
    5.5 Metre World Championship 5/9/2010 10/9/2010 Lake Garda Torbole (ITA)
    Danish Open - World Match Racing Tour 8/9/2010 12/9/2010 Skovshoved (DEN)
    World Laser Masters Championship 11/9/2010 19/9/2010 Hayling Island (GBR)
    Rolex Swan 45 World Championship 13/9/2010 19/9/2010 Porto Cervo (ITA)
    2.4 Metre World Championship 18/9/2010 25/9/2010 Hoorn (NED)
    Snipe Master World Championship 19/9/2010 26/9/2010 Rio de Janeiro (BRA)
    ISAF Women's Match Racing World Championship 20/9/2010 25/9/2010 Newport, Rhode Island (USA)
    J/80 World Championship 4/10/2010 9/10/2010 Newport (USA)
    Argo Group Gold Cup - World Match Racing Tour 4/10/2010 10/10/2010 Hamilton (BER)
    RS:X Youth World Championships 20/10/2010 29/10/2010 Limassol (CYP)
    Formula Experience World Championships 31/10/2010 6/11/2010 Maragoggi (BRA)
    Formula Windsurfing Youth World Championship 31/10/2010 6/11/2010 Maragoggi (BRA)
    Formula Windsurfing Master's World Championship 31/10/2010 6/11/2010 Maragoggi (BRA)
    Men Slalom World Championships 7/11/2010 14/11/2010 Icarai (BRA)
    Women Slalom World Championships 7/11/2010 14/11/2010 Icarai (BRA)
    Monsoon Cup - World Match Racing Tour 30/11/2010 5/12/2010 Kuala Terengganu (MAS)
    Junior 470 World Championship 16/12/2010 23/12/2010 Doha (QAT)
    Junior Women 470 World Championship 24/12/2010 1/1/2011 Doha (QAT)
    IODA World Sailing Championship 27/12/2010 7/1/2011 Langkawi (MAS)
    IODA World Team Racing Championship 27/12/2010 7/1/2011 Langkawi (MAS)

     

     

     

     

     

     

     

     

     
     
     
         
     
    /**************************************************************** * Κώδικας για βελάκια * *****************************************************************